Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ke stažení: počítač vám pohlídá schůzky a sám se vypne

aktualizováno 
Představujeme několik programů, které pomohou s organizací času a usnadní práci. Kafe sice neuvaří, ale schůzky uhlídají.

V počítači můžete mít i pilnější sekretářku ...

Mozilla Sunbird

Jako první si uveďme program od společnosti Mozilla. Jedná se o kalendář, který však nabízí více než jen funkce obyčejného kalendáře. Samotný kalendář je zpracován přehledně a nabízí několik možností zobrazení (denní, týdenní, měsíční...). Přidávání událostí je velmi jednoduché.

K událostem se dá samozřejmě nastavit upozornění a několik dalších věcí. Program dále nabízí úkolovník, kde se dají sdružovat úkoly, které je třeba provést, přiřazovat jim důležitost apod.

Mozilla Sunbird se nyní nachází ve verzi 0.5 a je k dispozici kromě Windows, Mac OS X a Linux i pro několik dalších systémů. Program je rozšiřitelný o doplňky (plug-iny) a je samozřejmě zdarma.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Microsoft Outlook

Na druhém místě uvádím placený program společnosti Microsoft, který si však zaslouží pozornost, protože v sobě má obrovský potenciál a množství skutečně efektivních funkcí. Program je primárně charakterizován jako e-mailový klient, ovšem funkce, které nabízí navíc, mají dnes již obrovský rozsah. Kalendář je zde samozřejmostí. Dovoluje plánovat schůzky a spravovat váš čas.

Dále je zde součást určená pro správu úkolů. Úkoly jsou uspořádané v tabulce, do které lze přidávat sloupce s nejrůznějšími funkcemi, přiřazovat priority úkolů, nastavovat termíny atd. Mezi další součásti MS Outlooku patří adresář s kontakty a například deník. Velice zajímavé je, že pomocí technologií společnosti Microsoft se dají jednotlivé součásti sdílet s dalšími uživateli, ať už v intranetu nebo přes internet. Můžete sdílet svůj kalendář či mít sdílené úkoly.

Z událostí přidaných do kalendáře můžete ihned generovat pozvání na jednání, která se rozešlou mailem příslušným obchodním partnerům, a mnoho dalších věcí.

Potenciální nevýhodou je, že program je placený. Prodává se za cca 3600 Kč, což domácí uživatele nejspíš odradí. Pro domácí použití je vhodnější zvolit kombinaci jiných, open-source nebo freeware programů, například Mozilla Thunderbirdu a jeho doplňku Lightning, který je obdobou výše zmiňovaného Sunbirdu.

FloatingNotes

Jedná se o jednoduchou, avšak účelnou freeware aplikaci. Jak už název napovídá, jedná se o plovoucí poznámky, které v podstatě reprezentují tolik používané lepící lístečky nejrůznějších barev (ano, ty, kterými máte olepený celý monitor a na které dennodenně nadáváte, že nedrží přilepené). Poznámkám se dají volit barvy, velikost a také průhlednost, což je velmi praktické.

Program je velmi malý a jednoduchý na obsluhu a je k dispozici pro Windows 2000/XP/Vista a pro jeho chod je třeba mít nainstalovaný .NET framework.

Stahuj ze Stahuj.cz zde

Shutdowner

Velice jednoduchý prográmek bez nutnosti instalace. Znáte to - kolikrát jste již museli narychlo odběhnout z kanceláře a v domnění, že se ještě ten den vrátíte, jste počítač nechali běžet? Ovšem poté se věci trochu změnily a do kanceláře jste se vrátili třeba až druhý den, takže váš počítač zbytečně běžel celou noc.

Od tohoto problému vám pomůže jednoduchý Shutdowner. Prostě nastavíte čas, ve který chcete počítač vypnout, a program se již o vše postará. Kromě vypnutí je možné také automaticky nastavovat odhlášení ze systému nebo restartování PC.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

AutoIt

Všimli jste si, že některé úkony provádíte stále stejně a daly by se automatizovat? Výborná šance pro program AutoIt. Velice jednoduše se v něm dají vytvářet skripty, které usnadní používání počítače. Dají se zde naprogramovat kombinace stisků kláves, klikání myši na určených souřadnicích obrazovky atd. K programu existuje SciTe doplněk, který obsahuje editor skriptů, ve kterém můžete bez problémů pracovat, aniž byste měli jakékoliv znalosti programování.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Autor:


Témata: Linux, software

Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!

Najdete na iDNES.cz