Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ke stažení: počítač vám pohlídá schůzky a sám se vypne

aktualizováno 
Představujeme několik programů, které pomohou s organizací času a usnadní práci. Kafe sice neuvaří, ale schůzky uhlídají.

V počítači můžete mít i pilnější sekretářku ...

Mozilla Sunbird

Jako první si uveďme program od společnosti Mozilla. Jedná se o kalendář, který však nabízí více než jen funkce obyčejného kalendáře. Samotný kalendář je zpracován přehledně a nabízí několik možností zobrazení (denní, týdenní, měsíční...). Přidávání událostí je velmi jednoduché.

K událostem se dá samozřejmě nastavit upozornění a několik dalších věcí. Program dále nabízí úkolovník, kde se dají sdružovat úkoly, které je třeba provést, přiřazovat jim důležitost apod.

Mozilla Sunbird se nyní nachází ve verzi 0.5 a je k dispozici kromě Windows, Mac OS X a Linux i pro několik dalších systémů. Program je rozšiřitelný o doplňky (plug-iny) a je samozřejmě zdarma.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Microsoft Outlook

Na druhém místě uvádím placený program společnosti Microsoft, který si však zaslouží pozornost, protože v sobě má obrovský potenciál a množství skutečně efektivních funkcí. Program je primárně charakterizován jako e-mailový klient, ovšem funkce, které nabízí navíc, mají dnes již obrovský rozsah. Kalendář je zde samozřejmostí. Dovoluje plánovat schůzky a spravovat váš čas.

Dále je zde součást určená pro správu úkolů. Úkoly jsou uspořádané v tabulce, do které lze přidávat sloupce s nejrůznějšími funkcemi, přiřazovat priority úkolů, nastavovat termíny atd. Mezi další součásti MS Outlooku patří adresář s kontakty a například deník. Velice zajímavé je, že pomocí technologií společnosti Microsoft se dají jednotlivé součásti sdílet s dalšími uživateli, ať už v intranetu nebo přes internet. Můžete sdílet svůj kalendář či mít sdílené úkoly.

Z událostí přidaných do kalendáře můžete ihned generovat pozvání na jednání, která se rozešlou mailem příslušným obchodním partnerům, a mnoho dalších věcí.

Potenciální nevýhodou je, že program je placený. Prodává se za cca 3600 Kč, což domácí uživatele nejspíš odradí. Pro domácí použití je vhodnější zvolit kombinaci jiných, open-source nebo freeware programů, například Mozilla Thunderbirdu a jeho doplňku Lightning, který je obdobou výše zmiňovaného Sunbirdu.

FloatingNotes

Jedná se o jednoduchou, avšak účelnou freeware aplikaci. Jak už název napovídá, jedná se o plovoucí poznámky, které v podstatě reprezentují tolik používané lepící lístečky nejrůznějších barev (ano, ty, kterými máte olepený celý monitor a na které dennodenně nadáváte, že nedrží přilepené). Poznámkám se dají volit barvy, velikost a také průhlednost, což je velmi praktické.

Program je velmi malý a jednoduchý na obsluhu a je k dispozici pro Windows 2000/XP/Vista a pro jeho chod je třeba mít nainstalovaný .NET framework.

Stahuj ze Stahuj.cz zde

Shutdowner

Velice jednoduchý prográmek bez nutnosti instalace. Znáte to - kolikrát jste již museli narychlo odběhnout z kanceláře a v domnění, že se ještě ten den vrátíte, jste počítač nechali běžet? Ovšem poté se věci trochu změnily a do kanceláře jste se vrátili třeba až druhý den, takže váš počítač zbytečně běžel celou noc.

Od tohoto problému vám pomůže jednoduchý Shutdowner. Prostě nastavíte čas, ve který chcete počítač vypnout, a program se již o vše postará. Kromě vypnutí je možné také automaticky nastavovat odhlášení ze systému nebo restartování PC.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

AutoIt

Všimli jste si, že některé úkony provádíte stále stejně a daly by se automatizovat? Výborná šance pro program AutoIt. Velice jednoduše se v něm dají vytvářet skripty, které usnadní používání počítače. Dají se zde naprogramovat kombinace stisků kláves, klikání myši na určených souřadnicích obrazovky atd. K programu existuje SciTe doplněk, který obsahuje editor skriptů, ve kterém můžete bez problémů pracovat, aniž byste měli jakékoliv znalosti programování.

Stahuj ze Stahuj.cz zde.

Autor:


Témata: Linux, software

Nejčtenější

Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Rusko stále neumí vyrábět termovizní přístroje

Termovize jsou mimo jiné hlavním senzorem všech moderních tanků. Ruské tanky...

Klíčovou součást termovizních přístrojů představují detektory v mozaikovém uspořádání. Vyrábí se pouze v několika...

Největší představitelné utrpení? Co ovlivňuje bolest a jak ji měřit

Popište, jakou bolest cítíte (ilustrační foto)

„Bolest je jen slabost opouštějící tělo,“ zněla jedna z propagačních vět amerických mariňáků. Pro někoho jsou...

Další z rubriky

Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

Tablet pomůže i při zařizování bydlení

Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Tablet vám bezpečně uloží hesla i pohlídá finance

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte si nový přehrávač internetových rádií, užitečný ovládací panel, aplikaci pro cestovatele nebo třeba...

Najdete na iDNES.cz