Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kenwood eXcelon Z919 - CD/MP3 přehrávač do auta

  0:30aktualizováno  0:30
Poté co se na pole sériově vyráběných CD/MP3 přehrávačů do auta vrhla jako první firma Aiwa se svým CDC-MP3, bylo otázkou času, kdy bude následována dalšími předními výrobci spotřební elektroniky. Neuplynul ani jeden celý měsíc a je zde Kenwood eXcelon Z919, který je již druhým masově vyráběným CD/MP3 přehrávačem do auta a rozhodně vypadá zajímavě.
Poté co se na pole sériově vyráběných CD/MP3 přehrávačů do auta vrhla jako první firma Aiwa se svým CDC-MP3, bylo otázkou času, kdy bude následována dalšími předními výrobci spotřební elektroniky. Neuplynul ani jeden celý měsíc a je zde nový výrobek firmy Kenwood - Excelon Z919, který je již druhým masově vyráběným CD/MP3 přehrávačem do auta a rozhodně vypadá zajímavě.

Kenwood eXcelon Z919

Přehrávač Z919 má standardní rozměry autorádia, montuje se do panelu v palubní desce a kromě standardních zvukových CD přehrává i CD-R disky s MP3 soubory a obsahuje integrovaný AM/FM přijímač. Díky MP3 kompresi je možné na jeden CD-R disk vměstnat až 12x více hudby ve srovnatelné kvalitě než na klasické zvukové CD. Čtecí laserová mechanika podporující standard CD-Text je umístěna přímo v přehrávači za čelním panelem. Všechny ovládací prvky jsou umístěny na předním panelu, který lze buď zcela odejmout, nebo je možné jej naprogramovat, aby po vypnutí přehrávače se tento automaticky otočil o 180 stupňů a tím přehrávač zcela skryl před zraky nenechavých zlodějů. Samozřejmostí bude i bezdrátové dálkové ovládání.

Kenwood eXcelon Z919

Přehrávač nabízí tři nezávislé předzesílené stereo výstupy. Pro maximální požitek z přehrávané hudby je přehrávač vybavený systémem E's+, který je exkluzivním vlastnictvím firmy Kenwood, a který slouží pro zajištění maximálně čistého zvuku i při vyšších úrovních hlasitosti, kdy na většině "low cost" reproduktorech dochází ke zkreslení. Systém E's+ obsahuje horní propust s celkem osmi různými frekvencemi pro dokonalé odstranění hlubokých basů z přehrávané nahrávky při zachování hutného zvuku. Navíc obsahuje dolní propust se třemi různými frekvencemi pro vyvedení nejhlubších basů na subwoofer.

Vzhledem k podstatně lepšímu poměru S/N (Signal/Noise) a jednomu předzesílenému stereo výstupu navíc je cena přehrávače téměř dvojnásobná při porovnání s konkurenčním CDC-MP3 firmy Aiwa. Maloobchodní cena byla stanovena na $650 a od konce května by přehrávač měl být v prodeji u autorizovaných prodejců firmy Kenwood.

Jak je vidět i přední výrobci spotřební elektroniky začínají pronikat na pole MP3 přehrávačů do auta. Lze očekávat, že v průběhu několika následujících měsíců se nabídka rozšíří o produkty firem Sony, Denon, Panasonic a dalších. Pro zákazníka to bude jenom dobře, protože kromě většího výběru bude mít příchod konkurence za následek i snížení současných relativně vysokých cen.

Výrobce: Kenwood
Website: http://www.kenwood.com
Cena: $650
Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Dlouhá výdrž, velmi dobrý zvuk, skvělý bezdrát. Cloud Flight potěšil

HyperX Cloud Flight. Sluchátka, mikrofon, USB dongle pro bezdrátové připojení k...

Vyzkoušeli jsme povedený bezdrátový headset s výbornou výdrží akumulátoru a naprosto bezproblémovým bezdrátovým...

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz