Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kenwood Music Keg - 10GB MP3 Jukebox do auta

  5:00aktualizováno  5:00
Trávíte-li ve voze většinu svého volného času a kapacita MP3 autorádií využívajících jako médium klasické CD-R disky vám nevyhovuje, potom je tato novinka od Kenwoodu určena právě pro vás.

Pro příznivce komprimovaných nahrávek z řad motoristů připravila zajímavé překvapení firma Kenwood, která na letošním mezinárodním veletrhu spotřební elektrotechniky CES v USA představila pod označením Kenwood Excelon Music Keg KHD-CX910 vcelku revoluční vysokokapacitní digitální audio systém pro uložení, správu a přehrávání komprimovaných audio souborů ve formátech MP3, WMA, WAV a OGG Vorbis (open source alternativa komerčního formátu MP3) v automobilu. Trávíte-li ve voze většinu svého volného času a kapacita MP3 autorádií využívajících jako médium klasické CD-R disky vám nevyhovuje, potom je tato novinka určena právě pro vás.

Kenwood Music Keg - KHD-CX910

Systém Excelon Music Keg se skládá z jednotky určené pro zabudování do automobilu, která v mnohém připomíná známé CD měniče, avšak s tím rozdílem, že místo zásobníku na CD disky obsahuje speciální výměnný paměťový modul Digital Music Storage (D.M.S.) s kapacitou 10GB, což představuje zhruba 2500 skladeb ve formátu MP3 při nejrozšířenější rychlosti datového toku 128kbps. Pro obousměrný rychlý přenos souborů mezi počítačem a paměťovým modulem slouží stolní jednotka vybavená USB rozhraním, kterou lze připojit k většině stávajících počítačů. Nezbytnou součástí celého kompletu je i odpovídající programové vybavení, které tvoří PhatNoise Music Manager. Obdoba oblíbených all-in-one audio aplikací obsahuje všechny potřebné nástroje pro převod zvukových CD do formátů MP3, WMA, WAV a OGG Vorbis ve všech standardních rychlostech datového toku až do 320kbps včetně VBR (proměnné rychlosti), integrovaný internetový prohlížeč a playlist manager pro vytváření playlistů. Systém podporuje maximálně 999 playlistů, z nichž každý může obsahovat až 999 skladeb. Dostatečná to kapacita i pro nejnáročnější uživatele.

Jednotka zabudovaná do automobilu (na místa určená pro umístění běžného CD měniče) obsahuje 24 bitový A/D převodník a je plně kompatibilní se všemi autorádii vyrobenými od roku 2000, která disponují funkcí Changer Control. U rádií s textovým grafickým displejem a funkcí CD text nechybí možnost zobrazování informací z ID3 tagu a jmen jednotlivých souborů. Nerušený poslech i při nejsilnějších otřesech zaručuje interní „shock-absorbing suspension" systém. Ovládání vlastního systému a manipulace s paměťovým modulem včetně osvojení dodávaného programového vybavení je zcela jednoduché a intuitivní. Po připojení stolní jednotky k počítači prostřednictvím USB portu a po nainstalování programu PhatNoise Music Manager stačí do stolní jednotky vložit paměťový modul, označit požadované skladby a playlisty a po pár kliknutích myší a chvíli čekání jsou tyto přehrány na výměnný paměťový modul, ke kterému lze po jeho vložení do jednotky v automobilu přistupovat pomocí ovládacích prvků na čelním panelu kompatibilních autorádií.

Podle předběžných informací by se měl Kenwood Excelon Music Keg KHD-CX910 objevit v distribuční síti v průběhu měsíce února letošního roku za doporučenou prodejní cenu $900, což v přepočtu činí přibližně 33 tisíc korun.

Website: http://www.kenwood.com

 Kenwood music keg obr. 2Kenwood music keg obr.3Kenwood music keg obr. 1

 

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...



Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Další z rubriky

Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí

Soundbar LG SK10Y

Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli...

Až deset tisíc skladeb. Spotify zvyšuje limit na stahování

Spotify

Spotify zvýšilo limit skladeb, které si lze z jednoho účtu stáhnout, na deset tisíc. Platí pro pět zařízení, a celkem...

Český rozhlas slaví úspěch s první hrou živě vysílanou odrazem přes Měsíc

První živě vysílaná hra odrazem přes Měsíc. Ze Země na Měsíc od Julese Verna...

Stanice Český rozhlas Dvojka v neděli poprvé v historii vysílala odrazem o měsíční povrch. Rozhlasovou hru na motivy...

Najdete na iDNES.cz