Koláčový graf prozradí využití místa na disku, stáhnete ho zdarma

aktualizováno 
Představíme vám program pro zobrazení informací o využitém místu na disku či ve složce. Můžete si i zvýraznit nějakou část na pracovní ploše a zaznamenat ji do souboru. Nebo přiblížit části obrazovky. A nechybí ani elektronické omalovánky s auty pro nejmenší.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

TDP x-Ray Lite 2.2 – freeware
TDP x-Ray je aplikace, se kterou můžete spravovat velkokapacitní datová úložiště s milióny souborů.

TDP x-Ray je neocenitelným pomocníkem například v situacích, kdy na vašem pevném disku už nezbývá téměř žádné volné místo a není zřejmé, kam se ztratilo. Namísto zdlouhavého a neefektivního procházení složek ve snaze zjistit, co lze ještě z disku smazat, vám TDP x-Ray zobrazí přehledný graf reprezentující obsazení disku.

Z grafu jsou na první pohled patrné složky a soubory, které zabírají nejvíce místa. Graf, který je ve formě koláče, má více úrovní a podává přehledné informace o struktuře složek vybraného disku nebo samotných složek. Velikost dílků reprezentuje relativní velikost souboru, nebo složky vzhledem k ostatním souborům na disku. Největší složky a soubory zabírají i největší prostor na obrazovce a jsou snadno viditelné. Barva dílků je vybrána tak, aby se u sousedících vždy lišila.

TDP x-Ray Lite
 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost mazat data přímo z grafu
+ barevné oddělení
+ integruje se do kontextové nabídky
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (358 KB).


Desk Marker 2.0 – freeware
Desk Marker, jak již napovídá název aplikace, slouží k jednoduchému označení, respektive zvýraznění vybrané části objektu na pracovní ploše.

Normálně byste museli udělat snímek obrazovky, vložit ho do nějakého grafického programu, v něm vytáhnout nebo zvýraznit vybranou část a teprve poté uložit do souboru a třeba někomu poslat. Desk Marker toto zjednodušuje a ještě uživatelsky zpříjemňuje. Po spuštění můžete na ploše rovnou kreslit čáry (lze nastavit tloušťku), zatrhávat objekty, zvýrazňovat různými barvami a to dokonce průhledně. Režim se aktivuje stisknutím kombinace kláves Alt + 2 (aplikace běží na pozadí Windows). Zvýrazněný snímek pak již pouze zachytíte klasicky klávesovou zkratkou Alt + Print Screen a vložíte třeba do PowerPointu, Wordu či e-mailu jako objekt.

Desk Marker

 
Operační systém: Windows 98 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost používat barvy
+ efekt průhlednosti
- pouze základní možnosti kreslení
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (6,4 MB).


ZoomIt 4.1 – freeware
Microsoft, který odkoupil společnost Sysinternals, vydal novou verzi zajímavého softwarového nástroje. ZoomIt umožní zvětšit plochu pouhým kolečkem myši nebo šipkami nahoru a dolů na klávesnici.

Hodit se může nejen osobám se zhoršeným zrakem, ale také při předvádění aplikací či dokumentů na vašem počítači. ZoomIt umí nejen zvětšit vybranou část obrazovky, ale zvětšenou oblast posunovat, a dokonce kreslit po pracovní ploše systému – lehce tak něco zakroužkujete či zvýrazníte. Program se ovládá pomocí klávesových zkratek, které jsou přednastaveny, ale můžete si je přizpůsobit vlastním potřebám (a to včetně aktivace a deaktivace zvětšení a barvy i tloušťky čáry při kreslení). ZoomIt je jednoduchý na použití, nevyžaduje žádná další okna.

ZoomIt

 
Operační systém: Windows XP a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ možnost využít klávesové zkratky
+ jednoduchá obsluha
+ kreslící režim
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (267 KB).


Veselé Omalovánky - dopravní prostředky 4 - demo
A na závěr jsme si nechali něco pro nejmenší. Máte-li dítě předškolního či už školního věku, pak mu jistě uděláte radost elektronickými omalovánkami.

"Veselé Omalovánky - dopravní prostředky" obsahují sadu originálních obrázků dopravních prostředků (autobus, autíčka, bagr, horkovzdušný balón, cisterna, dvouplošník, fregata, hasičské auto, kabriolet, kamion, letadlo, motorka, motorový člun, nakladač, parník, pendolino, plachetnice, policejní auto, sanitka, vláčky, vrtulník, vzducholoď atd.). Dopřejte svým dětem možnost procvičit rozlišování barev, výtvarné cítění, vizuomotoriku, pravolevou orientaci a rozvíjet slovní zásobu. Program je doplněn o hudbu a obrázky lze po omalování ukládat jako JPG soubory či je tisknout.

Veselé Omalovánky - dopravní prostředky

 
Operační systém: Windows 2000 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ hotové obrázky lze tisknout
+ funkce náhodná barva
+ možnost kreslit přímo do obrázku
- chybí funkce krok zpět
  • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,7 MB).


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...Rusové ztrácejí u partnerů kredit, říká český odborník k nehodě Sojuzu

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, posádka musela přistát nouzově přistát....

Porucha nosiče Sojuz bude mít největší dopad na provoz ISS, říká Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Mimo jiné...

Ve věku 65 let zemřel na rakovinu Paul Allen, s Gatesem založil Microsoft

Paul Allen na snímku z prosince 2017.

Ve věku 65 letech zemřel v pondělí spoluzakladatel firmy Microsoft Paul Allen. Miliardář, filantrop a hledač lodních...

Návrat „imperialistického brouka“? Výzkumný program USA vzbudil obavy

Program „Hmyzí spojenci“ má změnit škůdce v pomocníky v zemědělství.

Skupina vědců v časopise Science varuje před možným zneužitím amerického výzkumného programu, který vyvíjí zcela nový...

Další z rubriky

Své androidí aplikace budete moci používat v počítači s Windows 10

Aplikace „Váš telefon“ v Microsoft Store.

Microsoft ohlásil novou funkci ve Windows 10, zrcadlení aplikací z telefonů se systémem Android.

Tak by vypadala Windows 11. Jak se změnil operační systém Windows

„Úvodní obrazovka“ v místě, kde před Windows 8 bývalo „Start“ menu.

Tradiční schéma vydávání operačního systému Windows znamenalo, že se po třech letech objeví nová verze. Ne vždy se toto...

Nový update Windows mazal data, a tak firma zastavila jeho šíření

Chybová hláška o Intel Display Audio při instalaci  Windows 10 October 2018...

Společnost Microsoft začala na začátku října distribuovat velký update svého operačního systému Windows 10. Někteří...Najdete na iDNES.cz