Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně je možné převést PDF. A to rovnou do Wordu

aktualizováno 
S jednoduchou aplikací můžete začít převádět PDF soubory do Wordu. Doplněk pro browser vám umožní obrázky a videa prohlížet v 3D galerii. Video návody v PC pro známé nyní vytvoříte raz dva. A nechybí ani TV program na 14 dní.

Programy pro váš počítač | foto: Profimedia.cz

Some PDF to Word Converter 1.3 – freeware
Převádět či ukládat texty do formátu PDF dnes již není žádný problém. Existuje celá řada nástrojů, pomocí kterých tak lze činit velmi rychle. Stačí je nainstalovat a v tu ránu máte ve Windows virtuální tiskárnu, která vytváří soubory v PDF. Co však dělat v případě, pokud potřebujete soubory převést opačným směrem?

Představte si, že jste převedli stávající dokument ve Wordu do PDF a ten poté smazali. Nyní jste si však uvědomili, že jste někde v textu udělali chybu, či jste zapomněli dopsat nějakou větu. Protože zdroj již nemáte k dispozici, je nyní každá rada drahá. Naštěstí existují aplikace s obráceným převodem. To znamená, že dokáží z PDF souboru vyrobit textový dokument. A právě na to je specialistou zdarma dostupný softwarový nástroj Some PDF to Word Converter. Ten vezme dokument s koncovkou PDF a převede ho do textové podoby, a obsahuje-li obrázky a další grafiku, tak i do obrázkové podoby. Automaticky navíc otevře textový editor (např. Word) a do něj umístí celý obsah. Je pak už jen na vás, do jakého formátu si ho uložíte (doc, txt, rtf apod.). Práce s aplikací je přitom snadnou záležitostí. Stačí určit soubor či soubory k převodu a stisknout tlačítko Play vlevo dole.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (690 KB).

  Some PDF to Word Converter

  PicLens 1.7 – GPL
  Nechtěli byste program, který by umožnil v internetovém browseru prohlížet obsah v 3D? Jestliže ano, pak jste ho našli. Jmenuje se PicLens a umí z obrázků a videí vytvořit galerii v 3D.

  PicLens není klasická aplikace, ale doplněk pro browsery IE6, Firefox, Safari a Flock. Po instalaci umožní uživateli procházet obsah ve speciálním celoobrazovém režimu ovládaném myší. Před vámi se tak vytvoří trojrozměrné prostředí. Po aktivaci máte možnost vidět obsah stránek YouTube, Flickr, PicasaWebAlbum a dalších v náhledech a velmi lehce se v nich lze přepínat. Abyste takto obsah stránek mohli procházet, musí být konkrétním serverem doplněk podporován. V případě, že tomu tak je, pak se tlačítko pro aktivaci (na hlavní liště prohlížeče) ze šedé zbarví do modra. Obrázky lze prohlížet v režimu slideshow a jsou seřazeny ve třech řadách. Na levé straně máte možnost vybrat si kategorii – zprávy, sport, zábava atd. Vpravo nahoře je vyhledávací box s možností přepnout se do jedné z dostupných galerií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB). 

  PicLens


  Wink 2.0 – freeware

  Když se řekne Flash, většina z vás si toto slovo nejspíše spojí s internetem. Projekty v něm vytvořené jsou rozmanité a mají interaktivní obsah. Lze s nimi vytvářet instruktážní média, prezentace, hry, či dokonce přehrávat videa. Tento produkt je s Flash technologií velmi úzce spojen.

  Během chvilky s ním vytvoříte návody či prezentace dle vašich představ. Ty jsou animované a přehratelné v zařízení podporujícím Flash (nejen v PC, ale třeba i v mobilu atd.). Své uplatnění si tak Wink najde například při vytváření video návodů (které můžete nalézt na CD či DVD přiložených k časopisům, které se zabývají počítači, případně na video serverech). Program totiž přesně zachycuje, co se na pracovní ploše děje, a data ukládá do souboru. Pokud tedy někomu potřebujete ukázat, jak vyrobit DVD s videem z dovolené, lze celý tento proces ukázat krok za krokem a uložit do Flash EXE či PDF souboru a poslat třeba elektronickou poštou. Pomocí Winku však můžete nejen snímat obrazovku, ale i vkládat již připravené obrázky, přidat komentáře ke každému kroku, pozastavit určitou část (třeba na několik sekund), vytvořit sekvenci s navigační lištou či bez ní, přidat texty atd. Možnosti jsou opravdu velké. Podobné programy stojí i stovky korun, tento je však zcela zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,2 MB).

  Wink


  iTV 1.5 – shareware

  Chcete mít televizní program pro téměř 70 kanálů na 14 dní přímo v počítači? Pak jsme pro vás našli software, který vám to splní. Stačí si stáhnout, spustit či nainstalovat iTV a čas od času se připojit k internetu.

  Tento český produkt totiž nabízí televizní program pro skoro sedm desítek českých, slovenských a dalších stanic, a to až na 14 dní dopředu. Data si stahuje z internetu průběžně či je lze stáhnout ihned na 14 dní dopředu. U většiny pořadů je podrobný popis a fotografie. Nechybí ani barevné odlišení pořadů. Neregistrovaná verze má k dispozici program pouze na ČT1, ČT2, ČT4, ČT24 a Óčko a omezené některé další funkce. Poplatek za plnou verzi programu iTV je 200 Kč na dobu dvou let.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (332 KB).

  iTV • Nejčtenější

  Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

  Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

  Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

  Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

  Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

  Ilustrační foto - notebook

  Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

  Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

  Tipy a triky pro Windows 10

  Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

  Vytvořte si vlastní panoramatické snímky pomocí šikovných programů

  Ilustrace - notebook

  Panoramatické snímky už běžně vytvářejí nejen digitální fotoaparáty, ale také mobilní telefony. S automatickou tvorbou...

  Najdete na iDNES.cz