Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Konečně je možné převést PDF. A to rovnou do Wordu

aktualizováno 
S jednoduchou aplikací můžete začít převádět PDF soubory do Wordu. Doplněk pro browser vám umožní obrázky a videa prohlížet v 3D galerii. Video návody v PC pro známé nyní vytvoříte raz dva. A nechybí ani TV program na 14 dní.

Programy pro váš počítač | foto: Profimedia.cz

Some PDF to Word Converter 1.3 – freeware
Převádět či ukládat texty do formátu PDF dnes již není žádný problém. Existuje celá řada nástrojů, pomocí kterých tak lze činit velmi rychle. Stačí je nainstalovat a v tu ránu máte ve Windows virtuální tiskárnu, která vytváří soubory v PDF. Co však dělat v případě, pokud potřebujete soubory převést opačným směrem?

Představte si, že jste převedli stávající dokument ve Wordu do PDF a ten poté smazali. Nyní jste si však uvědomili, že jste někde v textu udělali chybu, či jste zapomněli dopsat nějakou větu. Protože zdroj již nemáte k dispozici, je nyní každá rada drahá. Naštěstí existují aplikace s obráceným převodem. To znamená, že dokáží z PDF souboru vyrobit textový dokument. A právě na to je specialistou zdarma dostupný softwarový nástroj Some PDF to Word Converter. Ten vezme dokument s koncovkou PDF a převede ho do textové podoby, a obsahuje-li obrázky a další grafiku, tak i do obrázkové podoby. Automaticky navíc otevře textový editor (např. Word) a do něj umístí celý obsah. Je pak už jen na vás, do jakého formátu si ho uložíte (doc, txt, rtf apod.). Práce s aplikací je přitom snadnou záležitostí. Stačí určit soubor či soubory k převodu a stisknout tlačítko Play vlevo dole.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (690 KB).

  Some PDF to Word Converter

  PicLens 1.7 – GPL
  Nechtěli byste program, který by umožnil v internetovém browseru prohlížet obsah v 3D? Jestliže ano, pak jste ho našli. Jmenuje se PicLens a umí z obrázků a videí vytvořit galerii v 3D.

  PicLens není klasická aplikace, ale doplněk pro browsery IE6, Firefox, Safari a Flock. Po instalaci umožní uživateli procházet obsah ve speciálním celoobrazovém režimu ovládaném myší. Před vámi se tak vytvoří trojrozměrné prostředí. Po aktivaci máte možnost vidět obsah stránek YouTube, Flickr, PicasaWebAlbum a dalších v náhledech a velmi lehce se v nich lze přepínat. Abyste takto obsah stránek mohli procházet, musí být konkrétním serverem doplněk podporován. V případě, že tomu tak je, pak se tlačítko pro aktivaci (na hlavní liště prohlížeče) ze šedé zbarví do modra. Obrázky lze prohlížet v režimu slideshow a jsou seřazeny ve třech řadách. Na levé straně máte možnost vybrat si kategorii – zprávy, sport, zábava atd. Vpravo nahoře je vyhledávací box s možností přepnout se do jedné z dostupných galerií.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (1,6 MB). 

  PicLens


  Wink 2.0 – freeware

  Když se řekne Flash, většina z vás si toto slovo nejspíše spojí s internetem. Projekty v něm vytvořené jsou rozmanité a mají interaktivní obsah. Lze s nimi vytvářet instruktážní média, prezentace, hry, či dokonce přehrávat videa. Tento produkt je s Flash technologií velmi úzce spojen.

  Během chvilky s ním vytvoříte návody či prezentace dle vašich představ. Ty jsou animované a přehratelné v zařízení podporujícím Flash (nejen v PC, ale třeba i v mobilu atd.). Své uplatnění si tak Wink najde například při vytváření video návodů (které můžete nalézt na CD či DVD přiložených k časopisům, které se zabývají počítači, případně na video serverech). Program totiž přesně zachycuje, co se na pracovní ploše děje, a data ukládá do souboru. Pokud tedy někomu potřebujete ukázat, jak vyrobit DVD s videem z dovolené, lze celý tento proces ukázat krok za krokem a uložit do Flash EXE či PDF souboru a poslat třeba elektronickou poštou. Pomocí Winku však můžete nejen snímat obrazovku, ale i vkládat již připravené obrázky, přidat komentáře ke každému kroku, pozastavit určitou část (třeba na několik sekund), vytvořit sekvenci s navigační lištou či bez ní, přidat texty atd. Možnosti jsou opravdu velké. Podobné programy stojí i stovky korun, tento je však zcela zdarma.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (3,2 MB).

  Wink


  iTV 1.5 – shareware

  Chcete mít televizní program pro téměř 70 kanálů na 14 dní přímo v počítači? Pak jsme pro vás našli software, který vám to splní. Stačí si stáhnout, spustit či nainstalovat iTV a čas od času se připojit k internetu.

  Tento český produkt totiž nabízí televizní program pro skoro sedm desítek českých, slovenských a dalších stanic, a to až na 14 dní dopředu. Data si stahuje z internetu průběžně či je lze stáhnout ihned na 14 dní dopředu. U většiny pořadů je podrobný popis a fotografie. Nechybí ani barevné odlišení pořadů. Neregistrovaná verze má k dispozici program pouze na ČT1, ČT2, ČT4, ČT24 a Óčko a omezené některé další funkce. Poplatek za plnou verzi programu iTV je 200 Kč na dobu dvou let.

 • Stahujte ze Slunečnice na této adrese (332 KB).

  iTV
 • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

  Mozek, ilustrace

  Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

  Evropská ochrana autorských práv by poškodila programátory, varuje Github

  Fiktivní ukázka toho, jak by podle Githubu mohla vypadat ochrana copyrightu

  Pokud by EU nařídila filtrování obsahu při jeho nahrávání, mohlo by to ohrozit programátory a zpomalit vývoj projektů,...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz