Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyzkoušejte si nápaditou konkurenci prezentačního PowerPoint zadarmo

aktualizováno 
Vaše prezentace mohou být poutavější a budete je moci snadno sdílet s ostatními uživateli, pokud využijete k tomu určené online nástroje. Tvorba prezentací v prostředí internetového prohlížeče je velmi snadná.

Pokud jste zvyklí používat na tvorbu prezentací (například fotografií a dalšího obsahu) program PowerPoint, součást placeného kancelářského balíku Microsoft Office, vyzkoušejte konkurenční nástroje dostupné zcela zdarma na internetu. Internetové aplikace na vytváření prezentací přitom nabízí k volnému použití i Microsoft.

V online aplikaci Prezi rozmisťujete prvky prezentaci na souvislé pracovní...

V online aplikaci Prezi rozmisťujete prvky prezentaci na souvislé pracovní ploše, výsledný efekt je velmi poutavý.

Prezi

Před použitím on-line aplikace Prezi stačí provést jen jednoduchou registraci a hned se můžete pustit do práce v prostředí internetového prohlížeče. Ve své prezentaci můžete vedle různě formátovaných textů používat i obrázky a videa z YouTube, rámečky a další tvary. Velmi důležitý je ovšem styl tvorby prezentace. Nepracujete totiž se samostatnými snímky, ale s jednolitou pracovní plochou (s možností změny barevnosti pozadí), na kterou libovolně rozmístíte jednotlivé prvky prezentace. Při přehrávání pak zobrazení velmi efektně přelétá mezi prvky prezentace, otáčí se a přibližuje. Výsledný efekt je absolutně odlišný od klasické PowerPointové prezentace a velmi poutavý.

Svoji prezentaci vytvořenou v Prezi můžete vystavit online pro ostatní uživatele nebo je i pozvat ke společným úpravám obsahu. Pro využití bezplatné verze nástroje Prezi máte k dispozici 100 MB prostoru s možností prezentování i bez připojení k internetu.

Na stránkách služby Present.me můžete ke svým prezentacím nahrávat komentář...

Na stránkách služby Present.me můžete ke svým prezentacím nahrávat komentář pomocí webové kamery.

Present.me

Pokud již máte hotové prezentace, vytvořené v PowerPointu nebo třeba v podobě PDF dokumentů, může se vám hodit služba Present.me. Do internetové aplikace je možné nahrávat prezentace a PDF dokumenty a doplnit k nim komentář, pořízený pomocí webové kamery vašeho počítače. Nahrávání komentáře probíhá velmi snadno prostřednictvím internetového prohlížeče, kde si můžete i zvolit, ke kterým snímkům komentář nahrajete. Hotové prezentace je samozřejmě možné přehrávat přímo na webu Present.me.

V bezplatné variantě služby Present.me můžete nahrávat nejvýše 15minutové prezentace a uložit si až 10 nahrávek měsíčně o celkové velikosti nejvýše 50 MB. Placená verze služby nabízí více prostoru i tvorbu delších prezentací.

SlideRocket je prakticky plnohodnotnou online náhradou PowerPointu s...

SlideRocket je prakticky plnohodnotnou online náhradou PowerPointu s připravenými šablonami a mnoho funkcemi.

SlideRocket

Skvělým on-line nástrojem na vytváření prezentací je rovněž SlideRocket. Jedná se o internetovou obdobu PowerPointu, ovládanou prostřednictvím webového prohlížeče. Připraveno je mnoho grafických šablon prezentací a samozřejmě i nástroje na vkládání a formátování textů, obrázků, videí či Flash animací. Vytvářet můžete i formuláře, tabulky, grafy a další nezbytný obsah prezentací. Použít lze i zvuky, animace nebo přechodové efekty. K prohlédnutí hotové prezentace můžete přímo z aplikace SlideRocket pozvat další uživatele a k dispozici jsou navíc i statistiky návštěvnosti vašich výtvorů.

Ve zdarma použitelné verzi jsou k dispozici základní nástroje na tvorbu prezentací a možnost jejich sdílení online. Placené verze služby SlideRocket přidávají další nástroje po individuální tvorbu i spolupráci s více uživateli a možnost uložení hotové prezentace do počítače pro offline přehrávání.

Přehledná internetová aplikace 280 Slides nabízí funkce nezbytné pro vytváření...

Přehledná internetová aplikace 280 Slides nabízí funkce nezbytné pro vytváření základních prezentací a jejich sdílení.

280 Slides

Bez jakékoli registrace se můžete pustit do práce s prezentacemi v internetové aplikaci 280 Slides. K dispozici máte několik grafických témat, společně s nástroji na vkládání textů, videí, obrázků a dalších objektů. Práce s internetovou aplikací přitom svým prostředím i ovládáním připomíná klasický PowerPoint instalovaný v počítači.

Pro uložení a sdílení prezentace je již třeba si zdarma vytvořit uživatelský účet. Kromě uložení hotových prezentací do počítače je k dispozici i funkce na vystavení prezentace na serveru SlideShare, její odeslání e-mailem nebo uložení na serveru.

Mezi volně použitelnými online aplikacemi ZOHO najdeme i nástroj na vytváření...

Mezi volně použitelnými online aplikacemi ZOHO najdeme i nástroj na vytváření prezentací ZOHO Show.

ZOHO Show

Přehledným nástrojem na tvorbu prezentací v prostředí internetového prohlížeče je také on-line aplikace ZOHO Show. Po bezplatné registraci máte k dispozici několik grafických šablon a nástroje na vkládání textů, obrázků, diagramů i další grafiky. Hotovou prezentaci pak můžete vystavit přímo na serveru nebo ji uložit ve formátech PowerPointu, HTML či PDF.

Stránky ZOHO nabízejí i mnoho dalších, zdarma použitelných online nástrojů na práci s dokumenty či grafikou.

Využíváte některý z on-line nástrojů na vytváření prezentací? Podělte se o svoje zkušenosti s ostatními čtenáři v diskusi.

Autor:Nejčtenější

Bitcoin ztrácí. Ze 150 na 1 000 dolarů jej přitom dostal jeden člověk

(Ilustrační snímek)

Začátek třetího týdne nového roku není pro kryptoměny vůbec příznivý. Prakticky všechny ztrácejí na své hodnotě....

Odtud prý NASA vysílala falešné záběry z přistání na Měsíci

Lunar Crater

K nejbližšímu městu je to téměř 130 kilometrů. Okolo není nic než poušť a pár kusů dobytka, který se popásá na...Prchající migy mířily na ostrov dánský. Američané jim chtěli dát letiště

MiG-15bis (s číslem 346 na přídi) na ostrově Bornholm. S letounem uprchl...

Během studené války se u Američanů vyvinula intenzivní touha po sovětských stíhačkách mig. Ne snad, že by je chtěli...

Proč na faktech nezáleží? Náš mozek panikaří a brání se cizím názorům

Souboj racionality a emocí (ilustrační foto)

Dohodnout se s tím, kdo s vámi nesouhlasí, je nesmírně těžké. Fakta budou dost možná překřičena emocionální reakcí....

Co byste měli vědět, než miliardář Musk pošle svou Teslu kolem Slunce

Tesla Roadster před uzavřením do aerodynamického krytu rakety Falcon Heavy

Elon Musk na začátku prosince překvapil oznámením, že první exemplář rakety Falcon Heavy ponese místo obvyklého závaží...

Další z rubriky

Software zdarma: odhalte i ta nejskrytější zákoutí Windows

Ilustrační foto

Zprostředkují spojení mezi běžným uživatelem a operačním systémem na takové úrovni, že pochopíte, proč něco nefunguje...

Deset doplňků, které zpříjemní práci s e-maily v Thunderbirdu

Ilustrační foto

Thunderbird je přehledný nástroj pro řešení elektronické komunikace, a to třeba i v off-line módu. V základu je vybaven...

Stáhněte si zdarma: Google disk se naučil zálohovat soubory, fotografie a videa

Ilustrační foto

Google nabízí novou možnost automatického zálohování dat z PC či externího disku, ale také fotografií do vašeho...

Najdete na iDNES.cz