Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kontrolujte průtok financí domácností

aktualizováno 
Chcete ušetřit nějakou tu korunu z rodinného rozpočtu? Potom byste si měli vést domácí finanční deník, anebo používat programy, které vám mohou podat kompletní a okamžitý přehled o domácích financích. Zorientujte se ve vašich domácích financích.

Bohatsvtí, peníze, milionářka | foto: Profimedia.cz

Do přehledu aplikací jsme tentokrát zařadili produkty zaměřené především na vedení financí v domácnosti. Níže tedy naleznete aplikace nejen pro zápis - tepla, vody, plynu či vedení stavu a spotřeby auta, ale také např. pro výpočet splátky z úvěru, stavbu domku či peněžní deník.

České domácnosti platí za elektrickou energii, vodu, plyn, telefon a paliva rok od roku čím dál tím více. Není se tedy čemu divit, že celá řada domácností se snaží ušetřit, kde to jen jde. Vedení klasického deníku se spotřebami je sice dobrým způsobem, jak mít přehled, ale ne vždy tím nejlepším a nejefektivnějším. Proto zkuste speciální aplikace, do kterých můžete nejen zaznamenávat finanční toky (za co jste kolik vynaložili peněz), ale nechat si zobrazit i graf se spotřebou. U některých programů je navíc možné záznamy velmi jednoduše profiltrovat podle libovolného kritéria a vytisknout do přehledné knihy, ze které je patrné čerpání jakéhokoliv fondu, který si vyberete.


Homefinance 2.0 – freeware

Aplikace vám pomůže s DPH, úvěrem, splátkami, informacemi o ročním příjmu, vedením rodinného rozpočtu a dokonce převádět měny. Úrok vypočítá z výšky splaceného úvěru. Roční příjem počítá za 1/4 roku, 1/2 roku, 3/4 roku, za rok, či za libovolný počet měsíců. U rodinného rozpočtu dokáže zjistit, co vás nejvíce stojí a zda jste v plusu. Program pochází od slovenského autora, ale je možné si ho přepnout do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (587 KB).

 • MyHome 1 – freeware

  Program slouží k evidenci a součtu spotřebované vody, elektřiny, plynu a podobně. Do kolonek zadáváte stav elektro-vodo-plynoměru (nebo jiné) a program počítá aktuální rozdíl a cenu za spotřebovaný rozdíl. Dokáže připočítávat i paušální poplatky. Vhodné pro rodinné domky. Instalace: program rozbalte na disk C:/program files/worldstarsoftware/ cesta k programu MyHome_run.exe bude vypadat takto: C:/program files/worldstarsoftware/Myhome/Myhome_run.exe pokud toto nedodržíte, program nebude fungovat.

 • Stahujte na této adrese (182 KB).

 • Malé domácí účetnictví 1.0

  Tento program vznikl na základě potřeby evidovat výdaje na rekonstrukci rodinného domku. Dá se však evidovat nejen stavba, ale i výdaje za běžné nákupy, za motorové vozidlo, vánoční nákupy, kolik utratí jednotliví členové rodiny za nutné rodinné výdaje (elektřinu, plyn, vodu atd). V každém účtu si potom můžete vybrat určitou vámi zadanou komoditu a ze statistiky zjistit, kolik kusů (nebo množství) jste za jakou cenu (a z toho odvozenou i průměrnou cenu) utratili a tím jaké jsou náklady na danou komoditu.

 • Stahujte na této adrese (616 KB).

 • Finance 1.33 – demo

  Produkt, který nabízí sledování finančních příjmů a výdajů, sledování spotřeb energií (voda, plyn, elektřina), generování reportů včetně grafického znázornění či tisk položek a export položek do Excelu. Databáze je šifrována klíčem Blowfish 448 bitů.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).

 • Peněženka 1.0 – freeware

  Peněženka slouží k evidenci výdajů a příjmů. Můžete s ní plánovat příjmy a výdaje, tisknout a zobrazovat statistiky v závislosti na nastavení filtru. Samozřejmostí je export dat do HTML nebo CSV.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • HomePack 3000 3.4 – shareware

  Kompletní balík aplikací použitelných ve vaší domácnosti. Skládá se ze čtyř produktů: Domácí účetnictví (sledujte chod domácnosti a podává přehledný popis toku financí), Bytový návrhář (pomůže s návrhem pokoje), Malý sklad (potřebujete-li mít přehled o jakémkoli materiálu, zboží či domácích potřebách) a Evidence knih, kazet apod. (eviduje kazety, CD, DVD a další věci). Navíc disponuje přehlednými výstupy, reporty a grafy.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).

 • Domácí hospodářství 11.0 – neregistrovaná verze

  Evidence příjmů a výdajů domácnosti pro každého jejího člena. Každý člen rodiny může mít svůj vlastní profil (opatřený heslem). Funkčně je program rozdělený do tří hlavních kategorií: Finance (finanční stav, běžné, odložené, bankovní příjmy a výdaje, statistiky), Spotřeba (automobil, mobilní telefon, elektřina, plyn, voda) a Různé (adresář, poznámky, plánovač, půjčky, spoření, otevírací hodiny, výpočty).

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • Účtovník 3 – freeware

  Tato aplikace pochází ze stejných programátorských dílen jako ta předchozí. Tentokrát slouží „pouze“ pro vedení rodinných financí. Pokud vás tedy již nebaví přemýšlet kolik, kdy a za co jste utratili, stačí si v tomto programu vést svůj deníček s výdaji. Všechny zadávané příjmy a výdaje je možné dále kategorizovat pomocí vámi definovaných zkratek.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).

 • Účto - freeware

  Tento produkt eviduje příjmy a vydání na 9 účtech, transakce je možno třídit do 26 druhů, u každé transakce se ukládá - datum, účet, druh, částka a popis. Tak budete mít přehled o všech financích a možnost sledovat různá vydání (např. benzín, nájem, jídlo...) za určité období.

 • Stahujte na této adrese (300 KB).

 • HomeEKO 1SR7 – shareware

  Program je zaměřen na sledování chodu domácnosti, na jednoduché a přehledné zjištění, kam plynou peníze. Zapisování příjmů a výdajů v domácnosti do programu na počítači bylo maximálně zjednodušeno. Plusem jsou jednoduché a přehledné výstupy, například ve formě grafů. Sledovat lze spotřeby elektřiny (možnost zadávat dvě sazby za odebrané kWh), spotřebu plynu, spotřebu vody, spotřebu benzínu (nafty, propan butan atd.) s knihou jízd.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).

 • Domácí účetnictví – freeware

  Domácí účetnictví je program vhodný nejen k okamžitému přehledu o domácích financích, ale je i schopný zpracovávat libovolné množství pokladních knih a účtů i s jejich tiskem, takže by se mohl hodit k operativní evidenci různých fondů v podnicích a firmách. Práce s programem je velmi přehledná a jednoduchá. Vyžaduje Java.

 • Stahujte na této adrese (282 KB).

 • Peněžní deník 1.4 – freeware

  Peněžní deník slouží k evidenci příjmů a výdajů v jednoduchém účetnictví. Umožňuje vytvoření, smazání, editaci, přesouvání libovolného záznamu na účtu. Dalo by se říct, že je určen pro začínající firmy nebo pro domácí jednoduché účetnictví.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB). • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Než začnete stěhovat nábytek, vyzkoušejte si design v tabletu

  Tablet pomůže i při zařizování bydlení

  Aplikace pro tablety nám pomohou v celé řadě situací, třeba i když plánujete stavbu, rekonstrukci, nebo jen menší...

  Tipy a triky pro Windows 10: Dostaňte z OneDrivu maximum

  Tipy a triky pro Windows 10

  OneDrive není jen služba ve Windows. Jde o celou platformu, která uživatelům umožňuje manipulovat s daty i mimo PC...

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  poradna-zdraveho-obuti
  poradna-zdraveho-obuti

  Jaké první botičky? Nosit papuče na doma? Vše o zdravém obutí vám ráda zodpoví Ing. Eva Žáková.

  Najdete na iDNES.cz