Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kontrolujte průtok financí domácností

aktualizováno 
Chcete ušetřit nějakou tu korunu z rodinného rozpočtu? Potom byste si měli vést domácí finanční deník, anebo používat programy, které vám mohou podat kompletní a okamžitý přehled o domácích financích. Zorientujte se ve vašich domácích financích.

Bohatsvtí, peníze, milionářka | foto: Profimedia.cz

Do přehledu aplikací jsme tentokrát zařadili produkty zaměřené především na vedení financí v domácnosti. Níže tedy naleznete aplikace nejen pro zápis - tepla, vody, plynu či vedení stavu a spotřeby auta, ale také např. pro výpočet splátky z úvěru, stavbu domku či peněžní deník.

České domácnosti platí za elektrickou energii, vodu, plyn, telefon a paliva rok od roku čím dál tím více. Není se tedy čemu divit, že celá řada domácností se snaží ušetřit, kde to jen jde. Vedení klasického deníku se spotřebami je sice dobrým způsobem, jak mít přehled, ale ne vždy tím nejlepším a nejefektivnějším. Proto zkuste speciální aplikace, do kterých můžete nejen zaznamenávat finanční toky (za co jste kolik vynaložili peněz), ale nechat si zobrazit i graf se spotřebou. U některých programů je navíc možné záznamy velmi jednoduše profiltrovat podle libovolného kritéria a vytisknout do přehledné knihy, ze které je patrné čerpání jakéhokoliv fondu, který si vyberete.


Homefinance 2.0 – freeware

Aplikace vám pomůže s DPH, úvěrem, splátkami, informacemi o ročním příjmu, vedením rodinného rozpočtu a dokonce převádět měny. Úrok vypočítá z výšky splaceného úvěru. Roční příjem počítá za 1/4 roku, 1/2 roku, 3/4 roku, za rok, či za libovolný počet měsíců. U rodinného rozpočtu dokáže zjistit, co vás nejvíce stojí a zda jste v plusu. Program pochází od slovenského autora, ale je možné si ho přepnout do češtiny.

 • Stahujte na této adrese (587 KB).

 • MyHome 1 – freeware

  Program slouží k evidenci a součtu spotřebované vody, elektřiny, plynu a podobně. Do kolonek zadáváte stav elektro-vodo-plynoměru (nebo jiné) a program počítá aktuální rozdíl a cenu za spotřebovaný rozdíl. Dokáže připočítávat i paušální poplatky. Vhodné pro rodinné domky. Instalace: program rozbalte na disk C:/program files/worldstarsoftware/ cesta k programu MyHome_run.exe bude vypadat takto: C:/program files/worldstarsoftware/Myhome/Myhome_run.exe pokud toto nedodržíte, program nebude fungovat.

 • Stahujte na této adrese (182 KB).

 • Malé domácí účetnictví 1.0

  Tento program vznikl na základě potřeby evidovat výdaje na rekonstrukci rodinného domku. Dá se však evidovat nejen stavba, ale i výdaje za běžné nákupy, za motorové vozidlo, vánoční nákupy, kolik utratí jednotliví členové rodiny za nutné rodinné výdaje (elektřinu, plyn, vodu atd). V každém účtu si potom můžete vybrat určitou vámi zadanou komoditu a ze statistiky zjistit, kolik kusů (nebo množství) jste za jakou cenu (a z toho odvozenou i průměrnou cenu) utratili a tím jaké jsou náklady na danou komoditu.

 • Stahujte na této adrese (616 KB).

 • Finance 1.33 – demo

  Produkt, který nabízí sledování finančních příjmů a výdajů, sledování spotřeb energií (voda, plyn, elektřina), generování reportů včetně grafického znázornění či tisk položek a export položek do Excelu. Databáze je šifrována klíčem Blowfish 448 bitů.

 • Stahujte na této adrese (2.2 MB).

 • Peněženka 1.0 – freeware

  Peněženka slouží k evidenci výdajů a příjmů. Můžete s ní plánovat příjmy a výdaje, tisknout a zobrazovat statistiky v závislosti na nastavení filtru. Samozřejmostí je export dat do HTML nebo CSV.

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • HomePack 3000 3.4 – shareware

  Kompletní balík aplikací použitelných ve vaší domácnosti. Skládá se ze čtyř produktů: Domácí účetnictví (sledujte chod domácnosti a podává přehledný popis toku financí), Bytový návrhář (pomůže s návrhem pokoje), Malý sklad (potřebujete-li mít přehled o jakémkoli materiálu, zboží či domácích potřebách) a Evidence knih, kazet apod. (eviduje kazety, CD, DVD a další věci). Navíc disponuje přehlednými výstupy, reporty a grafy.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).

 • Domácí hospodářství 11.0 – neregistrovaná verze

  Evidence příjmů a výdajů domácnosti pro každého jejího člena. Každý člen rodiny může mít svůj vlastní profil (opatřený heslem). Funkčně je program rozdělený do tří hlavních kategorií: Finance (finanční stav, běžné, odložené, bankovní příjmy a výdaje, statistiky), Spotřeba (automobil, mobilní telefon, elektřina, plyn, voda) a Různé (adresář, poznámky, plánovač, půjčky, spoření, otevírací hodiny, výpočty).

 • Stahujte na této adrese (1,9 MB).

 • Účtovník 3 – freeware

  Tato aplikace pochází ze stejných programátorských dílen jako ta předchozí. Tentokrát slouží „pouze“ pro vedení rodinných financí. Pokud vás tedy již nebaví přemýšlet kolik, kdy a za co jste utratili, stačí si v tomto programu vést svůj deníček s výdaji. Všechny zadávané příjmy a výdaje je možné dále kategorizovat pomocí vámi definovaných zkratek.

 • Stahujte na této adrese (1,1 MB).

 • Účto - freeware

  Tento produkt eviduje příjmy a vydání na 9 účtech, transakce je možno třídit do 26 druhů, u každé transakce se ukládá - datum, účet, druh, částka a popis. Tak budete mít přehled o všech financích a možnost sledovat různá vydání (např. benzín, nájem, jídlo...) za určité období.

 • Stahujte na této adrese (300 KB).

 • HomeEKO 1SR7 – shareware

  Program je zaměřen na sledování chodu domácnosti, na jednoduché a přehledné zjištění, kam plynou peníze. Zapisování příjmů a výdajů v domácnosti do programu na počítači bylo maximálně zjednodušeno. Plusem jsou jednoduché a přehledné výstupy, například ve formě grafů. Sledovat lze spotřeby elektřiny (možnost zadávat dvě sazby za odebrané kWh), spotřebu plynu, spotřebu vody, spotřebu benzínu (nafty, propan butan atd.) s knihou jízd.

 • Stahujte na této adrese (3,3 MB).

 • Domácí účetnictví – freeware

  Domácí účetnictví je program vhodný nejen k okamžitému přehledu o domácích financích, ale je i schopný zpracovávat libovolné množství pokladních knih a účtů i s jejich tiskem, takže by se mohl hodit k operativní evidenci různých fondů v podnicích a firmách. Práce s programem je velmi přehledná a jednoduchá. Vyžaduje Java.

 • Stahujte na této adrese (282 KB).

 • Peněžní deník 1.4 – freeware

  Peněžní deník slouží k evidenci příjmů a výdajů v jednoduchém účetnictví. Umožňuje vytvoření, smazání, editaci, přesouvání libovolného záznamu na účtu. Dalo by se říct, že je určen pro začínající firmy nebo pro domácí jednoduché účetnictví.

 • Stahujte na této adrese (1,5 MB).


 • Nejčtenější

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

  Horký nápoj v horkém létě?

  Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

  Další z rubriky

  Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

  Ilustrační foto - relax

  Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Akční letáky
  Akční letáky

  Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz