Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Mýtická iTV se blíží, Microsoft revolučně mění Bing, Yahoo se topí

  11:55aktualizováno  11:55
Výrobce televizorů Loewe popřel, že by se nechal pohltit firmou Apple. Zvěsti kolem televizoru iTV kulminují: prý bude mít v sobě Siri. Microsoft se snaží zachránit Bing zásadními změnami. Umí zvlášť vyhledávat ohlasy ze sociálních sítí. Rychlé zprávy na každý den: KVIK.

Apple nekupuje výrobce televizorů Loewe

Známý německý výrobce luxusních televizorů Loewe oficiálně popřel, že by firmu převzal americký Apple. Zvěsti začaly kolovat v pátek díky serveru Apple Insider, který je pověstný divokými, ale mnohdy i pravdivými informacemi ze zákulisí Applu. Převzetí značky mělo být dalším potvrzením blížící se iTV - více v tomto článku.

Mýtická iTV vás bude poslouchat na slovo a sledovat kamerou

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Zatímco jedna zvěst byla, zdá se, vyvrácena (Apple nekupuje německou Loewe), druhá byla opět potvrzena. iTV se skutečně blíží, i když se možná nebude jmenovat iTV, ale iPanel, kvůli možným sporům se stejnojmennou britskou televizní stanicí. S největší pravděpodobností bude mít v sobě virtuální asistentku Siri (více o ní zde).

Televizor bude stačit oslovit a on přepne na požadovaný kanál, nebo třeba zavolá vybraný kontakt přes FaceTime. Kamera v rámu televizoru má podle serveru Cnet.com integrovánu funkci rozpoznávání obličeje, takže při videohovoru bude volajícího sledovat a zoomovat i přeostřovat, i když se bude před televizí pohybovat. Nutno ještě dodat, že podobné hlasové ovládání již nabízí Samsung - více zde.

Yahoo má šestého šéfa za pět let

Mluví o tom celý internet, ale české uživatele to zajímat nemusí. Do čela společnosti Yahoo se právě postavil nový šéf Ross Levinsohn. Je to již šestý CEO firmy během pouhých pěti let. Yahoo se dlouhodobě nedaří a nedaří se ani šéfům. Ten poslední Scott Thompson odstoupil poté, co se provalilo, že podváděl ve svém životopise, kde se chlubil falešným titulem. Za jeho odstoupení začala bojovat vlivná skupina akcionářů, a ve chvíli, kdy jsou výsledky Yahoo, jaké jsou, Thompson jejich tlak nevydržel.

Američané by prý rádi platili za zelenou elektřinu

Podle průzkumu vědců z Yaleovy univerzity v časopise Nature Climate Change by prý většina Američanů byla ochotná připlatit za zelenou elektřinu, tedy elektřinu z obnovitelných zdrojů. Byli by ochotni se smířit s navýšením cen zhruba o 13 procent, pokud by se tyto peníze investovali do podpory nových zdrojů energie.

Vzhledem k tomu, že obě komory amerického Senátu jsou dnes prakticky ochromeny neustálými stranickými půtkami, odhodlání respondentů zřejmě nebude ještě dlouhou dobu prověřeno v praxi. Většina Čechů by asi dnes zřejmě blahořečila osudu, kdyby v době schvalování zákona o obnovitelných zdrojů byl náš parlament stejně neschopný činu.

Sociální Bing

Microsoft udělal největší změnu ve vyhledávači Bing, od dob jeho vzniku. Alespoň to tvrdí po uvedení nové verze, která klade důraz na sociální sítě. Není to tak dlouho, co byl Bing na zeštíhlovací kůře a byla mu odebrána řada funkcí především z levého sloupce, což umožnilo třeba zrychlit načítání.

Všechno to ale byla jen příprava na uvedení zcela nového Bingu, který nyní umožňuje zapojení sociálních služeb. Bing tak bude mezi prvními vyhledávači, které přestanou být "asociální." Tedy alespoň pro uživatele zapojené do betatestu. Veřejnost se dočká v červnu. Nově bude v Bingu zabudována podpora statusů příspěvků a komentářů z Facebooku a Twitteru. Ty budou umístěny zvlášť a budou reagovat na vyhledávání. Znamená to, že třeba při vyhledávání kulturní akce, se zobrazí i postřehy s ní související uveřejněné na sociálních sítích. Podívejte se na video.

Autoři: , ,


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Americká burza testuje nástroj na odhad kurzů kryptoměn

Virtuální měna Bitcoin zažívá ohromný vzestup. Je to bublina?

Jedna z největších elektronických burz testuje podle nejmenovaného zdroje rozšíření, které pomůže investorům v...

Auta Google budou v ulicích nejen fotit, ale také měřit znečištění

Oficiální foto Google Street View Car

V rámci projektu Google Street View budou auta zaznamenávat nejen to, jak vypadají ulice v USA a v Evropě. Google ve...

Asistent Google si poradí se dvěma jazyky najednou. Čeština pořád chybí

Umělá inteligence Google Assistant se už nyní připravuje na konverzaci v...

Už delší dobu se mluvilo o funkci bilingvního asistenta. Koncem léta Google tuto funkci konečně představil spolu s...

Najdete na iDNES.cz