Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Mýtická iTV se blíží, Microsoft revolučně mění Bing, Yahoo se topí

  11:55aktualizováno  11:55
Výrobce televizorů Loewe popřel, že by se nechal pohltit firmou Apple. Zvěsti kolem televizoru iTV kulminují: prý bude mít v sobě Siri. Microsoft se snaží zachránit Bing zásadními změnami. Umí zvlášť vyhledávat ohlasy ze sociálních sítí. Rychlé zprávy na každý den: KVIK.

Apple nekupuje výrobce televizorů Loewe

Známý německý výrobce luxusních televizorů Loewe oficiálně popřel, že by firmu převzal americký Apple. Zvěsti začaly kolovat v pátek díky serveru Apple Insider, který je pověstný divokými, ale mnohdy i pravdivými informacemi ze zákulisí Applu. Převzetí značky mělo být dalším potvrzením blížící se iTV - více v tomto článku.

Mýtická iTV vás bude poslouchat na slovo a sledovat kamerou

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Zatímco jedna zvěst byla, zdá se, vyvrácena (Apple nekupuje německou Loewe), druhá byla opět potvrzena. iTV se skutečně blíží, i když se možná nebude jmenovat iTV, ale iPanel, kvůli možným sporům se stejnojmennou britskou televizní stanicí. S největší pravděpodobností bude mít v sobě virtuální asistentku Siri (více o ní zde).

Televizor bude stačit oslovit a on přepne na požadovaný kanál, nebo třeba zavolá vybraný kontakt přes FaceTime. Kamera v rámu televizoru má podle serveru Cnet.com integrovánu funkci rozpoznávání obličeje, takže při videohovoru bude volajícího sledovat a zoomovat i přeostřovat, i když se bude před televizí pohybovat. Nutno ještě dodat, že podobné hlasové ovládání již nabízí Samsung - více zde.

Yahoo má šestého šéfa za pět let

Mluví o tom celý internet, ale české uživatele to zajímat nemusí. Do čela společnosti Yahoo se právě postavil nový šéf Ross Levinsohn. Je to již šestý CEO firmy během pouhých pěti let. Yahoo se dlouhodobě nedaří a nedaří se ani šéfům. Ten poslední Scott Thompson odstoupil poté, co se provalilo, že podváděl ve svém životopise, kde se chlubil falešným titulem. Za jeho odstoupení začala bojovat vlivná skupina akcionářů, a ve chvíli, kdy jsou výsledky Yahoo, jaké jsou, Thompson jejich tlak nevydržel.

Američané by prý rádi platili za zelenou elektřinu

Podle průzkumu vědců z Yaleovy univerzity v časopise Nature Climate Change by prý většina Američanů byla ochotná připlatit za zelenou elektřinu, tedy elektřinu z obnovitelných zdrojů. Byli by ochotni se smířit s navýšením cen zhruba o 13 procent, pokud by se tyto peníze investovali do podpory nových zdrojů energie.

Vzhledem k tomu, že obě komory amerického Senátu jsou dnes prakticky ochromeny neustálými stranickými půtkami, odhodlání respondentů zřejmě nebude ještě dlouhou dobu prověřeno v praxi. Většina Čechů by asi dnes zřejmě blahořečila osudu, kdyby v době schvalování zákona o obnovitelných zdrojů byl náš parlament stejně neschopný činu.

Sociální Bing

Microsoft udělal největší změnu ve vyhledávači Bing, od dob jeho vzniku. Alespoň to tvrdí po uvedení nové verze, která klade důraz na sociální sítě. Není to tak dlouho, co byl Bing na zeštíhlovací kůře a byla mu odebrána řada funkcí především z levého sloupce, což umožnilo třeba zrychlit načítání.

Všechno to ale byla jen příprava na uvedení zcela nového Bingu, který nyní umožňuje zapojení sociálních služeb. Bing tak bude mezi prvními vyhledávači, které přestanou být "asociální." Tedy alespoň pro uživatele zapojené do betatestu. Veřejnost se dočká v červnu. Nově bude v Bingu zabudována podpora statusů příspěvků a komentářů z Facebooku a Twitteru. Ty budou umístěny zvlášť a budou reagovat na vyhledávání. Znamená to, že třeba při vyhledávání kulturní akce, se zobrazí i postřehy s ní související uveřejněné na sociálních sítích. Podívejte se na video.

Autoři: , ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Ruské úřady zablokovaly komunikační aplikaci Telegram

Messenger Telegram

Šifrovaná komunikační síť Telegram, která odmítla vydat ruským úřadům přístup ke komunikaci uživatelů, byla...

Britská policie dopadla dealera díky otisku prstu z fotky na WhatsAppu

Snapdragon fingerpring

Dealerovi ve Walesu se stala osudnou fotografie sdílená přes komunikační síť WhastApp. Policisté ho dopadli díky fotce,...

Najdete na iDNES.cz