Z Lega si děti mohou postavit třeba kočičku. Ta se umí pohybovat, vrtět ocasem,...

Z Lega si děti mohou postavit třeba kočičku. Ta se umí pohybovat, vrtět ocasem, či rozpoznávat barvy. | foto: Václav Nývlt, Technet.cz

Lego představilo novou řadu Boost, děti budou stavět i programovat

  • 11
Las Vegas (Od zpravodajů Technet.cz) - Stavebnice na učení programování jsou na technologických veletrzích populární. V případě Lega výjimečně nemáme obavy, že by se jí bavili tvůrci více než děti.

Motorky a různé převody se ve stavebnicích Lego objevili již před mnoha lety. Nově i pro mladší děti od sedmi do dvanácti let byla nyní k dispozici na veletrhu CES představená řada Boost, doplněná o senzory barvy a pohybu a především řídící jednotkou a aplikací po chytré telefony a tablety, kde se děti během hraní jen tak mimochodem naučí logické základy programování a vztahů mezi hardwarem a softwarem.

Sestrojit můžete například kočku, která se pohybuje - chodí na čtyřech nohách - a hýbá ocasem. Dokáže poznat, zda ji krmíte či napájíte (lahvičkou s mlíčkem), pozná, zda ji hrubě chytnete za ocas nebo hladíte. Všechny vztahy a souvislosti je třeba nastavit v aplikaci.

Dítě může podle instrukcí aplikace sestavit pět velkých projektů - například funkční kytaru (která opravdu pomocí reproduktorů tabletu hraje), robotka, který umí kostičky lega skládat, nebo podle vlastní představivosti vytvoří neomezený počet jiných kombinací.

Trendy 2017: Odkdy máte doma myčku? Do kuchyní jí to trvalo 100 let

To, co ještě předloni vypadalo jako naprosté sci-fi a Hollywood o tom natáčel filmy, začíná být letos skutečností. Digitální asistenti, umělá inteligence v domácích spotřebičích i nositelné elektronice, samořídící auta, atd. se podle zástupců pořadatele největšího veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 stávají skutečností.

Obyčejný Bluetooth reproduktor, nebo chytrá digitální asistentka? Dnes už to...
,