Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyrics Editor 1.15 - vkládání a editace textů písní v MP3

  0:02aktualizováno  0:02
Lyrics Editor je nezbytnou pomůckou pro uživatele Lyrics pluginu pro Winamp, který zobrazuje texty přehrávaných písní. Program umožňuje vkládat texty a další informace rozšířeného Lyrics3 tagu přímo do MP3 souborů. Velkou předností editoru je možnost jednoduše přidávat časové značky pro příznivce karaoke.

Nedávno jsme na našich stránkách představili Lyrics plugin pro přehrávač Winamp, který umožňuje zobrazovat při přehrávání texty písní, případně další informace a obrázky. Lyrics plugin využívá Lyrics3 tag, jenž vznikl jako rozšíření ID3 tagu pro ukládání dalších informací do MP3 souborů. Lyrics3 tag překonává omezení velikosti polí ID3 tagu, a přidává tak možnost ukládat přímo do MP3 souborů texty písní a odkazy na obrázky. Plugin informace pouze zobrazuje, a proto jej doprovází další program od stejného autora - Lyrics Editor. Jeho hlavní účel je jasný, umožňuje vkládat texty do MP3 souborů a editovat je.

Program se automaticky nainstaluje do adresáře Winampu (používá nyní Winamp Pimp Installer). Jedná se o samostatný program, který však umožňuje vzájemnou spolupráci s Lyrics pluginem. Plugin nenabízí editační možnosti, ale přehrávaný soubor si můžete přímo z Winampu otevřít v Lyrics Editoru. Propojení funguje i opačně, editovaný soubor můžete přímo z Lyrics Editoru spustit ve Winampu. Program nabízí i ovládací tlačítka pro Winamp.

Texty můžete do vybraného MP3 souboru vkládat přes schránku Windows či importovat z textových souborů, které můžete nalézt na internetu (soubory TXT a LRC). Program definitivně opustila šikovná funkce přebírání textů z internetové databáze Lyrics server, která přestala kvůli problémům s autorskými právy již před delším časem fungovat ve své původní podobě. Kromě vkládání textů můžete v programu editovat jednotlivá pole ID3 tagu, u nichž Lyrics3 tag odstranil jejich přílišné omezení na nedostačující počet znaků. K MP3 souboru můžete přiřadit i obrázky, které se budou při přehrávání zobrazovat spolu s Lyrics3 tagem.

Největší předností programu je jednoduché vkládání časových značek (timestamps), které jsou určeny pro příznivce karaoke a umožňují časově přesné průběžné zobrazování textu. Vkládání časových značek je velmi jednoduché. Spustíte přehrávání písně a v odpovídajícím čase stisknete tlačítko pro vložení značky, program uloží odehraný čas a automaticky se přesune na další řádek. Druhou možností je "Timestamp click mode". Pokud tento mód aktivujete, můžete při přehrávání kliknout kamkoli v textu myší a vloží se odpovídající časová značka. Stejně jednoduše můžete značky vymazat, a to i hromadně.

Vkládané časové značky můžete využít i pro jiné programy. Editor umí texty uložené v MP3 souborech rovněž exportovat do samostatných souborů TXT či LRC, tedy formátů, které podporují i jiné zobrazovací pluginy.

Autor: Alon Gingold
Website: www.hiker.org.il/lyrics.htm
Platforma: Windows 9x/NT/2000
Download: lyr3edit.zip (457 kB)
Cena: freeware

Autor:


Témata: MP3, software, WinAmp, Windows

Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Najdete na iDNES.cz