Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Lyrics3 plugin 1.18 - plugin pro zobrazování textů písní

  0:01aktualizováno  0:01
Objevila se nová verze pluginu pro přehrávač Winamp, která umožňuje zobrazovat při přehrávání texty písní či grafiku. Lyrics3 tag tak překonává omezení velikosti polí ID3 tagu a přidává možnost ukládat přímo do MP3 souborů další informace.

Lyrics3 plugin je základní program pro Lyrics3 tag umožňující jeho zobrazení v přehrávači Winamp. Lyrics3 tag vznikl jako rozšíření ID3 tagu, který slouží k ukládání informací do MP3 souborů. Lyrics3 tag tak překonává omezení velikosti polí ID3 tagu a hlavně přidává možnost ukládat přímo do MP3 souborů texty písní a odkazy na obrázky.

Program patří mezi vizualizační pluginy, proto jej musíte vybrat v preferencích Winampu a spustit. Autor pamatoval na potřebu spouštět současně i jiný vizualizační plugin. "Střet zájmů" vyřešil zvláštní EXE soubor, jímž v takovém případě spustíte Lyrics3 plugin, přičemž si můžete vybrat jinou vizualizaci. Zástupce pro tuto EXE verzi pluginu se automaticky vytvoří na ploše Windows při instalaci programu.

Texty se zobrazují ve zvláštním okně, jehož vlastnosti (velikost, fonty, barva) lze libovolně nastavit. Kliknutím pravého tlačítka můžete zakrýt ovládací prvky, mezi nimiž je i základní ovládání Winampu. Ovládání je přístupné také pomocí klávesových zkratek. Plugin je možné spustit i v celoobrazovkovém módu, který je zvláště vhodný pro zobrazování grafiky.

Pro příznivce karaoke nabízí program zobrazování textů přesně podle časových značek (timestamps) odpovídajících přehrávané skladbě. Pokud tyto značky text nedoprovází, umí plugin posunovat text automaticky podle časového odhadu.

Pokud nechcete používat Lyrics3 tag, nevadí. Program můžete dobře využít i bez souborů s Lyrics3 tagem. Stejným způsobem dokáže zobrazovat i textové soubory (přípona TXT, LRC), které mají stejný název jako MP3 (nebo jiný Winampem podporovaný) soubor. Díky rozsáhlé paletě multimediálních formátů, které Winamp podporuje, tak získáte možnost zobrazovat texty písní i s mnoha dalšími typy souborů. Pokud nejsou MP3 soubory ve stejném adresáři jako texty, můžete nastavit cestu (relativní) i vícero cest k textovým souborům. Při zobrazování má přednost Lyrics3 tag před paralelně existujícím textovým souborem.

Nová verze pluginu nepřinesla žádné zásadní změny týkající se jeho funkcí. Program nyní využívá standardní instalátor Pimp Installer určený pro pluginy Winampu. Lyrics3 plugin se tak automaticky nainstaluje do adresáře Winampu. Plugin pracuje bez problémů, ale je škoda, že v nové verzi nepřibyly přímo do pluginu i editační možnosti (tak jak je nabízí plugin Winamp Lyrics). Ke vkládání a editaci textů však autor nabízí vlastní Lyrics Editor, který naleznete na stejné internetové stránce jako plugin.

Autor: Alon Gingold
Website: www.hiker.org.il/lyrics.htm
Platforma: Windows 9x/NT/2000
Download: http://www.hiker.org.il/lyrics.htm#lyrics3 (490 kB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Najdete na iDNES.cz