Majitelé iPod nano mají problémy s displejem

  16:20aktualizováno  16:20
Mezi udávané přednosti nového iPodu nano firmy Apple patří barevný LCD displej, který zobrazuje údaje o přehrávaných skladbách či obrázky. Displej se ale stal pro Apple značným problémem.
Internetová fóra totiž krátce po uvedené výrobku na trh zaplavují stížnosti nespokojených uživatelů, že je displej silně náchylný k poškrábání a rychle se stává prakticky nepoužitelným. Lidé také začínají přehrávače vracet v obchodech.

Jon Rubenstein, šéf oddělení Apple pro iPody reagoval na kritiku s podivením: "To nemyslíte vážně? Je použit nejtvrdší polykarbonát. Nosíte to v kapse s klíči?"

Uživatelé s ním podle serveru The Register ale nesouhlasí. Jeden z nich na fóru o Apple produktech uvedl: "Můj 4GB nano byl poškrábán během několika minut po stržení ochranné fólie. V kapse jsem ho měl jen jednou a navíc v jemném obalu určeném pro předchozí iPod."

Další z uživatelů tvrdí, že se displej poškrábe neskutečně snadno, což je prapodivná věc u zařízení, které se prodává na základě svého vzhledu a současně s ním nebyly uvedeny na trh žádné speciální obaly. Dodává, že měl svůj přístroj jen na pracovním stole nebo bez jiných věcí v kapsičce u trička, podobně, jako ho při představení produktu měl i Steve Jobs.

Uživatelé navíc budou chtít jistě umísťovat přehrávače do kapsy i s jinými předměty. Co se asi stane s přístrojem v takovém případě, když rychle dochází k vážnému poškození při mnohem opatrnějším zacházení?

iPod nano

Apple nemá v této chvíli žádnou oficiální politiku k celé věci a vedení firmy se snaží spíše tvářit, že problém neexistuje. V obchodech je ale situace jiná. Zákazník značkové prodejny Apple Store Matt Baker uvedl, že se prodejce omlouval, když k němu přišel se svým poškrábaným iPodem a nabídl výměnu produktu. Zdálo se, že vyřizuje podobné stížnosti celý den a už z toho začíná být přepadlý.

Pokud jste tedy uvažovali o pořízení iPodu nano, může být rozumnější raději vyčkat, než se Applu podaří problém s displeji vyřešit.

Autor:


Nejčtenější

Nelíbí se mi, kam se internet vydal, říká vynálezce WWW. Chce to změnit

Tim Berners-Lee představuje vizi nového, decentralizovaného internetu...

V roce 1990 spustil první webový server a odstartoval tak revoluci. Díky němu se internet rozšířil do celého světa, do...

Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...Sedm častých lží, mýtů a omylů o přechodu na nové televizní vysílání

V roce 2020 budou mít sběrné dvory napilno.

Mnoho lidí se v blížící se změně vysílacího standardu neorientuje, a tak se snadno může klamavou nabídkou či...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Mučení a vraždu novináře prý nahrály hodinky Apple. Nejspíš to bylo jinak

Apple Watch 2

Údajná vražda opozičního saúdskoarabského novináře Džamála Chášakdžího na konzulátu v Turecku vyvolává mezinárodní...

Další z rubriky

Zlaté české ručičky aneb prošli jsme to nejlepší z festivalu Maker Faire

Pohled do vnitřku turbíny, jejíž díly byly vytištěné 3D tiskárnou.

Redakce Technet.cz prošla v přímém přenosu nejzajímavější projekty, které jsou na festivalu Maker Faire Prague 2018 k...

Chtěli jsme nad Prahu, vítr nás zahnal jinam. Podívejte se, bylo to krásné

Kunratický zámek

Získat povolení k letu balonem nad Prahou není úplně jednoduché. Nám se to ve spolupráci se zážitkovou agenturou...

Prahu z balonu na vlastní oči jen tak neuvidíte. Je to nádhera

Nad Prahu se v balonu nedostane každý, riziko pro letecký provoz je příliš...

Nad Prahu se v balonu nedostane každý, riziko pro letecký provoz je příliš velké. Zprostředkovaně si můžete tento...Najdete na iDNES.cz