Maličký MP3 flash přehrávač od iRiveru: iFP-1 (preview)

aktualizováno 
Korejská firma iRiver obohatila své produktové portfolio o elegantní flashový přehrávač iFP-1. Jeho nejluxusnější verze je vybavena jemným grafickým displejem, 128 MB paměti, USB a FM tunerem s možností zaznamenávat rozhlasové vysílání i použít přehrávač jako hlasový rekordér.

Na pole kartových přehrávačů vkročila i korejská firma iRiver, a to způsobem dosti originálním. Vezměme dálkové ovládání od SlimX 2, nastavíme, přidáme baterii, protřepeme, zamícháme - et voilá, je tu iFP-1!

Pod zkratkou označení přístroje není třeba hledat nic tajemného. Vysvětlení je zcela prosté: iRiver Flash Player I. Není vlastně korektní vydávat přehrávač za kartový, pracuje totiž pouze s interní nerozšiřitelnou pamětí. Svými rozměry se řadí mezi nejmenší výrobky svého druhu na světě. Jeho 82 x 31 x 28,5 mm může směle konkurovat přehrávači Nomad MuVo (73 x 35 x 16 mm), který už se pomalu zabydluje na tuzemském trhu. Váha iFP-1 je pouhých 32 gramů a dodávána je také elegantní šňůrka na krk.

iFP-180T

iFP-1 je napájen jednou tužkovou baterií, která má vydržet až 20 hodin provozu. Kvůli ní je zadní stěna přehrávače vyboulená, nijak to však neubírá na eleganci. Oproti Nomadu MuVo je obrovskou výhodou podrobný grafický displej, totožný s MP3/CD přehrávači iRiveru, i jednoduchý ovládací joypad. Koncepcí je vůbec iFP-1 velice blízký novému dálkovému ovládání přístroje SlimX 2 (iMP-400).

iFP-180T 

Zvukové možností přístroje jsou jistě zajímavé: odstup signál/šum 90 dB, 6 předvoleb ekvalizéru a sluchátka Sennheiser ve výbavě. K přenosu souborů slouží USB rozhraní, přes nějž lze snadno upgradovat firmware. Kapesní player zatím zvládne pouze formáty MP3, WMA a ASF (8-320 kbps), v blízké budoucnosti už by měl přibýt minimálně ještě Ogg Vorbis. Přehrávač lze také využít jako přenosný harddisk. Dalším trumfem je záznam prostřednictvím interního mikrofonu. iFP-1 je vybaven funkcí AGC, která podle intenzity zvuku automaticky koriguje hlasitost nahrávaného signálu.

 iFP-180T

Přehrávač je vyráběn v několika modifikacích s rozličným stupněm výbavy a kapacitou paměti, které jsou určeny pro specifické trhy v různých částech světa. Vlajkovou lodí iRiveru je model iFP-180T, osazený 128 MB paměti a doplněný o FM tuner. Unikátní je zde možnost zaznamenávat nejen zvuk pomocí mikrofonu, ale také rozhlasové vysílání! Přehrávač se prodává za velmi zajímavých 140 USD, jeho případný dovoz by mohl zamíchat postavením podobných výrobků i na našem trhu.

Témata: MP3, USB

Nejčtenější

První mezihvězdné těleso může být sluneční plachetnicí

Rekonstrukce možné podoby planetky 1I/2017 U1 (‘Oumuamua) na základě údajů...

První objekt od jiné hvězdy zachycený pozemskými teleskopy by podle naměřených parametrů mohl být sluneční plachetnicí,...

Konec dvojích cen. Evropské e-shopy už Čechům nebudou účtovat přirážku

Ilustrační snímek

Na začátku prosince začne platit nařízení Evropské unie, které zakazuje internetovým obchodům považovat zákazníka z...

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Další z rubriky

Uživatelé bluetooth sluchátek se musí spokojit s horší kvalitou

Bose QuietComfort 35 a Sony MDR-1000X v redakčním testu

Stále populárnější bezdrátová sluchátka připojená přes bluetooth zatím nemohou přinést tak kvalitní zvuk jako ta...

Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí

Soundbar LG SK10Y

Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli...

Legendární hudební přehrávač Winamp se vrací. Bude prý umět všechno

Logo přehrávače WinAmp

Softwarový přehrávač MP3 od společnosti Nullsoft měl na počítači počátkem století nainstalovaný každý. A kdo ne, ten...

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na iDNES.cz