Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Apple možná chystá malý iPad. NASA odvysílá přímý přenos z Marsu

  10:52aktualizováno  10:52
Apple chystá v první polovině září představení nových produktů. Bude to malý iPad? NASA v přímém přenosu ukáže přistání nového vozítka na Marsu. Nový Chrome využije kameru a mikrofon. A Facebook nabídne funkci na odložení nepřečtených zpráv.

Malý iPad se možná ukáže 12. září

Stále více spekulací vyvolává datum 12. září, kdy má Apple představit nové produkty. Nejpravděpodobnější je představení šesté generace telefonu iPhone, ale prý nezůstane jen u toho. Možná se totiž objeví 7" iPad, o kterém kolují zvěsti více než půl roku.

Pokud to ale nebude nový iPad, mohla by se ukázat nová řada přehrávačů iPod či 13" MacBook Pro. To jsou v kostce očekávání, která se objevují na internetu. Odstartoval to web iMore, jenž získal informaci, že Apple chystá v září speciální představení.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Prudce populární slovíčko KVIK jsme vybrali pro jeho stručnost, unikátnost a okamžitě pochopitelný význam. Odkazuje na české citoslovce "kvik" i anglické "quick", první symbolizuje stručnost, druhé rychlost.

Slůvkem KVIK v titulku označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv a odkazů.

Připravovaný iPad má být v podstatě zmenšeninou současného 9,7" modelu s tím, že možná bude mít nový systémový konektor. Ten by se měl postupně dostat do dalších přenosných zařízení Apple.

Toho se bojí majitelé příslušenství pro iOS zařízení. Například řidiči s integrovaným rozhraním pro iPod a iPhone v autě by tak byli odsouzeni k nákladné úpravě nebo k používaní současných modelů.

Přistání na Marsu promítne NASA živě na Times Square

Přímý přenos přistání nejmodernějšího lunárního vozidla Curiosity na planetě Mars bude NASA v přímém přenosu promítat na obří obrazovku na slavném newyorském náměstí Times Square. Přenos začne 5. srpna ve 23:30 a skončí šestého srpna ve čtyři hodiny ráno. Curiosity by měl přistát v 1:31 v noci.

O zobrazení se postará obří obrazovka Toshiba Vision dualLED. Diváci na ní uvidí nejen speciální program NASA z řídícího centra, ale také první živé záběry z Marsu po přistání.

Curiosity má za úkol během 687 dní (jeden rok na Marsu) prozkoumat prostor o rozloze 5 x 20 km. Nese desetinásobek vybavení oproti svým předchůdcům Spirit a Opportunity a vědci si od něj slibují mnohem podrobnější a zajímavější data a obrázky.

Chrome 21 dorazí ve středu. Zvládne kameru, mikrofon i Retinu

Nová verze webového prohlížeče Chrome bude podporovat i javascriptové aplikační prostředí GetUserMedia, díky kterému budou on-line aplikace moci využívat vaši kameru a mikrofon. Prohlížeč se vždy zeptá na povolení.

Výhodou je i možnost volby zvukového výstupu. Webové rádio tak můžete přímo z prohlížeče nasměrovat do USB reproduktorů, nebo do sluchátkového výstupu integrované zvukové karty.

Prohlížeč nemusí webovou kameru využívat jen k tomu, abyste byli někde vidět. Obrazová data může webová aplikace použít i jako nástroj pro ovládání gesty.

Nový Chrome je navíc přizpůsoben i pro provoz na Retina displejích nového MacBook Pro. Ve vysokém rozlišení má nyní vypadat lépe.

Facebook integruje funkci read-it-later

Uživatelé facebooku si nyní mohou odložit zajímavé zprávy na pozdější přečtení s nabídkou read-it-later. Firma službu některým testovacím uživatelům zprovoznila tento týden. Až bude systém spuštěn pro všechny, budou jej moci uživatelé najít u textů jako ikonku pro uložení. Uložené zprávy se pak objeví oblíbených složkách.

Systém umožní neztratit přehled o zajímavých informacích, které zrovna v danou dobu nemáte čas číst. Podobné služby fungují v rámci internetu již řadu let, populární je například instapaper.com.

Zdá se tak, že je to další krok k vytváření "facebookového internetu", který se bude snažit udržet uživatele na svých stránkách.

Autoři: ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

V Rusku se bojuje o komunikační síť Telegram. Odnáší to Google i Amazon

Messenger Telegram

Rusko se od pondělí snaží zablokovat ruskou obdobu WhatsAppu. Firma se pokouší obejít zákaz i za pomoci služeb Amazonu,...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Najdete na iDNES.cz