Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mambo-X P300 - dlouho očekávaný MP3/CD přehrávač

  0:05aktualizováno  0:05
Po ročním zpoždění přichází dlouho slibovaný MP3/CD přehrávač Mambo-X. Stálo tak dlouhé čekání za to? Jeho výrobce napínal své zákazníky a nyní se snad konečně dočkáme jeho uvedení do prodeje.

Nejdéle očekávaný MP3/CD přehrávač konečně dorazí k zájemcům. Mambo-X od taiwanské firmy Tagram měl být jedním z prvních kombinovaných přenosných MP3/CD přehrávačů. Více než rok (!) však Tagram nebyl schopen zajistit jeho výrobu a neustále odkládal termíny dodávek. Nyní se snad konečně dočkáme. Za tu dobu ovšem ztratil Mambo-X na revolučnosti. Na trh vstoupila řada konkurenčních výrobků včetně známých značek, a tak nový přehrávač nemá mnoho možností, jak uživatele překvapit.

Vzhledem ke zkušenostem s ostatními CD/MP3 přehrávači se jeví jako základní parametr rozmezí kvality MP3 souoborů, které je přístroj schopen přehrávat. Mambo-X využívá dekodér Micronas a výrobce udává, že přístroj přehrává MP3 s rychlostí datového toku 32 až 192 kb/s, což není v dnešní době dostačený rozsah. Řada uživatelů vyžaduje co nejlepší zvukovou kvalitu a používá zejména při uložení na CD-ROM soubory s datovým tokem 256 kb/s. Přístroj přehrává i MP3 soubory s datovým tokem vyšším než 192 kb/s, ale přerušovaně. Mambo-X podporuje i MP3 s proměnným datovým tokem (do 75 %). Podle informací, které se objevily na serveru www.casejunkiez.com by však měl přehrávač podporovat datový tok až do maxima 320 kb/s. Podle stejného zdroje se výrobek vyznačuje i velmi rychlým indexováním jednotlivých souborů na vloženém CD, které zabírá 1.7 - 2.3 vteřiny.

Přístroj samozřejmě přehrává i běžná zvuková CD. Podporuje disky CD-R i CD-RW. Klasickým vybavením je protinárazový systém, který zajišťuje vyrovnávací paměť s kapacitou 45 vteřin. Vzhledově se přehrávač příliš neliší od ostatních přístrojů své kategorie. Jeho rozměry jsou 250 x 127 x 137 mm, hmotnost 265g včetně baterií. Kryt přehrávače je vyroben z plastické hmoty a na vrchu bude umístěn LCD displej. Zatím není jasné, zda prodávaný Mambo-X bude zobrazovat údaje z ID3 tagu, nebo tuto funkci obsáhne až další verze (P300 D).

Napájení obstarávají dva články AA, které by měly vydržet 10 hodin přehrávání. K přístroji je dodáván síťový adaptér a akumulátory lze přímo v přehrávači dobíjet. Kromě vstupu pro napájení a sluchátkového výstupu naleznete na přehrávači také analogový výstup (line-out) pro připojení do zesilovače. Nejzajímavějším doplňkem je infračervené dálkové ovládání, které není u přístrojů tohoto druhu obvyklé. Dálkové ovládání umožňuje vybírat skladby číselnou klávesnicí. Příslušenství tvoří sluchátka a síťový adaptér.

Nový přehrávač by měl být distribuován od počátku prosince. Po dosavadních zkušenostech s firmou Tagram lze jen doufat, že je to opravdu reálný termín. Na domovských stránkách přehrávače naleznete řadu odkazů na internetové prodejce, u nichž lze Mambo-X objednat.

Výrobce: Tagram
Website: www.mambox.com
Cena: $179

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

„Zatím bez komentáře. Možná brzy.“ Koss chystá bezdrátová Porta Pro

Koss Porta Pro Wireless

Po čtyřiatřiceti letech výroby se sluchátka Koss Porta Pro dočkají poměrně nečekané inovace. Přijdou o kabel a k...

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Apple chystá nová bezdrátová sluchátka. Budou vás stále odposlouchávat

AirPods

Apple se chystá na trh uvést vylepšenou verzi bezdrátových sluchátek AirPods.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz