Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mambo-X P300 - dlouho očekávaný MP3/CD přehrávač

  0:05aktualizováno  0:05
Po ročním zpoždění přichází dlouho slibovaný MP3/CD přehrávač Mambo-X. Stálo tak dlouhé čekání za to? Jeho výrobce napínal své zákazníky a nyní se snad konečně dočkáme jeho uvedení do prodeje.

Nejdéle očekávaný MP3/CD přehrávač konečně dorazí k zájemcům. Mambo-X od taiwanské firmy Tagram měl být jedním z prvních kombinovaných přenosných MP3/CD přehrávačů. Více než rok (!) však Tagram nebyl schopen zajistit jeho výrobu a neustále odkládal termíny dodávek. Nyní se snad konečně dočkáme. Za tu dobu ovšem ztratil Mambo-X na revolučnosti. Na trh vstoupila řada konkurenčních výrobků včetně známých značek, a tak nový přehrávač nemá mnoho možností, jak uživatele překvapit.

Vzhledem ke zkušenostem s ostatními CD/MP3 přehrávači se jeví jako základní parametr rozmezí kvality MP3 souoborů, které je přístroj schopen přehrávat. Mambo-X využívá dekodér Micronas a výrobce udává, že přístroj přehrává MP3 s rychlostí datového toku 32 až 192 kb/s, což není v dnešní době dostačený rozsah. Řada uživatelů vyžaduje co nejlepší zvukovou kvalitu a používá zejména při uložení na CD-ROM soubory s datovým tokem 256 kb/s. Přístroj přehrává i MP3 soubory s datovým tokem vyšším než 192 kb/s, ale přerušovaně. Mambo-X podporuje i MP3 s proměnným datovým tokem (do 75 %). Podle informací, které se objevily na serveru www.casejunkiez.com by však měl přehrávač podporovat datový tok až do maxima 320 kb/s. Podle stejného zdroje se výrobek vyznačuje i velmi rychlým indexováním jednotlivých souborů na vloženém CD, které zabírá 1.7 - 2.3 vteřiny.

Přístroj samozřejmě přehrává i běžná zvuková CD. Podporuje disky CD-R i CD-RW. Klasickým vybavením je protinárazový systém, který zajišťuje vyrovnávací paměť s kapacitou 45 vteřin. Vzhledově se přehrávač příliš neliší od ostatních přístrojů své kategorie. Jeho rozměry jsou 250 x 127 x 137 mm, hmotnost 265g včetně baterií. Kryt přehrávače je vyroben z plastické hmoty a na vrchu bude umístěn LCD displej. Zatím není jasné, zda prodávaný Mambo-X bude zobrazovat údaje z ID3 tagu, nebo tuto funkci obsáhne až další verze (P300 D).

Napájení obstarávají dva články AA, které by měly vydržet 10 hodin přehrávání. K přístroji je dodáván síťový adaptér a akumulátory lze přímo v přehrávači dobíjet. Kromě vstupu pro napájení a sluchátkového výstupu naleznete na přehrávači také analogový výstup (line-out) pro připojení do zesilovače. Nejzajímavějším doplňkem je infračervené dálkové ovládání, které není u přístrojů tohoto druhu obvyklé. Dálkové ovládání umožňuje vybírat skladby číselnou klávesnicí. Příslušenství tvoří sluchátka a síťový adaptér.

Nový přehrávač by měl být distribuován od počátku prosince. Po dosavadních zkušenostech s firmou Tagram lze jen doufat, že je to opravdu reálný termín. Na domovských stránkách přehrávače naleznete řadu odkazů na internetové prodejce, u nichž lze Mambo-X objednat.

Výrobce: Tagram
Website: www.mambox.com
Cena: $179

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Řady zcela bezdrátových sluchátek rozšířila i novinka Sennheiser

Sennheiser Momentum True Wireless

Řadu intraaurálních sluchátek Momentum rozšířil na premiéře na veletrhu IFA nový model True Wireless. Jak název...

RHA představila nejmenší magnetoplanární sluchátka pro fajnšmekry

Nývlt Václav: RHA

Na berlínském výstavišti jsme si krátce poslechli očekávanou novinku britské společnosti RHA, nejmenší magnetoplanární...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na iDNES.cz