Máte doma nelegální hudbu? Pošlete ji zpět!

  • 108
Sdružení Rodiče a jejich děti proti kradení došlo k tomu, že ačkoliv je kradení hudby jednoduché, není čestné obírat své oblíbené hudebníky. Proto zveřejnilo na svých stránkách návod, podle kterého se řídili také. Hudbu můžete zaslat zpět - e-mailem, faxem, poštou...

"Věděli jsme, že kradení hudby je špatné. Kradení není nikdy dobrá věc. Ale bylo to tak jednoduché! Řekli jsme si, že se o hudbu vzájemně dělíme, protože každý ví, že umění podělit se je dobrá věc.
Ale pak jsme zjistili, co skutečně děláme. Slyšeli jsme naše oblíbené hudebníky, jak říkají, že sdílení hudby je jako krádež v obchodě a že jsme piráti. Okrádali jsme hudebníky, které milujeme! Tak jsme se podívali jeden na druhého a řekli si: Už nikdy více! Je čas to napravit a vrátit vše, co jsme ukradli. Poslali jsme proto zpět všechny MP3ky, které jsme nelegálně stáhli. Každou z nich.
Nechceš se přidat k nám? Pošli je zpět! Přímo na adresu RIAA - asociaci, která pomáhá našim hudebníkům dělat hudbu, kterou máme tak rádi. Pošli je zpět! My to udělali a cítíme se nádherně!"

Výše zmíněnými větami se prezentuje sdružení Rodiče a jejich děti proti kradení (Parents and Their Kids against Stealing). To si dalo za cíl vyřešit nikdy nekončící problém ilegálního stahování hudby a na svých stránkách dále radí, jak toho docílit. Inspirovat se můžete i vy, není to nic složitého a - možná se budete cítit lépe...

Návštěvník stránek http://www.sendthemback.org má na výběr z několika možností legalizování svých hudebních skladeb. Jednou z variant je jejich zaslání e-mailem na adresu organizací dbajících na dodržování autorských práv či na adresu hudebního průmyslu. Sdružení nicméně doporučuje vyhledání adresy lokálního zástupce hudebníků, což v našem případě může být Ochranný svaz autorský (OSA) či IFPI. V detailním postupu je návštěvník obeznámen s tím, jak si počínat při odesílání.

Pošlete je zpět!

Další možností, jak zaslat své hudební skladby zpět, je jejich vypálení na CD a následné zaslání v plastikovém obalu, opět na adresu některé z organizací. Pokud někdo nemá možnost své skladby zaslat e-mailem či je vypálit na CD, může jejich seznam vytisknout - a ten opět zaslat na adresu RIAA. Pokud někomu nevyhovuje zacházení na poštu, může podle doporučení seznam odeslat faxem. Měl by ovšem mít na vědomí, že většina zařízení je schopna nahrát najednou maximálně deset až dvacet stránek a mohlo by tak dojít k zahlcení přístroje.

Tímto návod končí a návštěvník stránek je dotázán několika slovy: "A teď, necítíte se lépe?"