Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Maverick Lock - stop hudebnímu pirátství

  0:10aktualizováno  0:10
Snaha softwarových a hardwarových vývojářů zavděčit se předním nahrávacím společnostem ideální a neprolomitelnou ochranou digitálních nahrávek je až obdivuhodná. Jedná se však o velmi lukrativní zakázku, proto příliš nepřekvapí, že se mezi nimi objevují i tak zvučná jména jako například Cirrus Logic.
Snaha softwarových a hardwarových vývojářů zavděčit se předním nahrávacím společnostem ideální a neprolomitelnou ochranou digitálních nahrávek je až obdivuhodná. Jedná se však o velmi lukrativní zakázku, proto příliš nepřekvapí, že se mezi nimi objevují i tak zvučná jména jako například Cirrus Logic.

Spolu se softwarovou firmou InterTrust Technologies Corp. hodlá Cirrus Logic uvést na trh procesor Maverick Lock, který by měl zamezit ilegálnímu a neplacenému kopírování digitálních nahrávek. Maverick Lock podporuje technologii pro správu digitálních práv firmy InterTrust, která může zajistit, že hudba a ostatní digitální obsah jsou přístupné pouze na autorizovaných systémech nebo pouze za určitých podmínek. Procesor Maverick Lock kromě základních bezpečnostních šifrovacích funkcí včetně vlastního identifikačního kódu nabízí i sofistikovanou diagnostiku, která by měla zamezit prolomení šifrovacích algoritmů umístěných na procesoru. V současné době podporuje Maverick Lock formáty MP3 a Windows Media Audio firmy Microsoft. Rozšíření o další formáty by podle firmy Cirrus neměl být problém.

Přední hudební vydavatelství se příliš do on-line distribuce digitálních nahrávek neženou. Důvodem jsou jejich obavy, že veškeré softwarové ochrany mohou být snadno prolomeny. Proto zabezpečení kombinací software a hardware je pro ně přinejmenším zajímavé a navíc tento způsob nabízí vyšší úroveň zabezpečení, než požaduje specifikace SDMI (Secure Digital Music Initiative), která sice poskytuje základní nástin způsobu zabezpečení digitálních nahrávek, ale neuvádí praktická řešení svých požadavků.

Ačkoliv Cirrus Logic není jedinou firmou, která se v současné době zabývá řešením otázky zabezpečení digitálních souborů pomocí bezpečnostních čipů, předpokládá se, že díky velikosti a významu firmy by mohl být Maveric Lock procesor předními nahrávacími společnostmi přijat. Podle neoficiálních informací by se měl Maveric Lock objevit v přenosných přehrávačích digitálních nahrávek letos na podzim a mezi firmami, které ho plánují použít ve svých přehrávačích najdeme takové velikány jako například Creative Solutions a Diamond Multimedia.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

„Zatím bez komentáře. Možná brzy.“ Koss chystá bezdrátová Porta Pro

Koss Porta Pro Wireless

Po čtyřiatřiceti letech výroby se sluchátka Koss Porta Pro dočkají poměrně nečekané inovace. Přijdou o kabel a k...

Ptáci se vracejí i do vaší kanceláře. Nalaďte rádio, které nevypnete

Slow Radio opět startuje, vysíláme přímý přenos z ptačího ráje na utajeném...

Poslechněte si, jak právě teď zpívá ptačí ráj u rybníka. V přímém přenosu Slow Radia pro vás nezištně pracují tisíce...

Posloucháte na YouTube muziku? Služba vás bude chtít otrávit reklamou

YouTube je bohatým hudebním zdrojem, ale hudební průmysl z toho radost nemá.

Bezplatný poslech hudby na YouTube by se brzy mohl stát poněkud nepříjemnou záležitostí. Provozovatelé služby se totiž...

emimino-diskuse
emimino-diskuse

Je fajn si občas s někým popovídat o tom, co vás trápí. S námi v tom nejste sami.

Najdete na iDNES.cz