Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Media Jukebox 3.0.366 - vše v jednom

  0:19aktualizováno  0:19
Výrobcům se zalíbilo nazývat víceúčelové přehrávače s mnoha funkcemi jukebox. Nejznámějšími programy tohoto typu jsou RealJukebox a MusicMatch Jukebox. Media Jukebox, který je nyní dostupný ve své třetí verzi, je jim zdatným konkurentem.
V oblasti přehrávačů se v poslední době prosazují hlavně víceúčelové programy tzv. kategorie "All in one", které kromě přehrávání co největšího množství digitálních multimediálních formátů poskytují všechny potřebné funkce k vytváření vlastních zvukových souborů. Výrobcům se zalíbilo pro tyto programy používat označení jukebox. Vedle nejznámějších programů RealJukebox a MusicMatch Jukebox se prosadil Media Jukebox, který je nyní dostupný ve své třetí verzi. Firma J. River jím zmíněným programům velmi zdatně konkuruje. Media Jukebox (nezaměňovat s programem Media Box) totiž dovede všechno.

Instalace programu je bezproblémová. Během instalace můžete zadat, které multimediální soubory mají být s přehrávačem asociovány. Výčet podporovaných audio a video formátů opravdu stojí za to: Audio (wav, snd, au, aif, aifc, aiff), MPEG Audio (mp3, mp2, mpa), MIDI (mid, rmi, midi, rmid), MPEG Video (mpeg ,mpg, m1v, mpv, mpe), Windows Media Playlist (asx, wax, wvx), MP3 Playlist (m3u, pls), Windows Media (wm, wma, wmv, asf), QuickTime Video (qt, mov), Video (avi ), MusicEx (jmx), VideoCD (dat), Audible Audio (aa), LearnKey's RealCBT (Lks), Liquid Audio (lqt), RealMedia (ram, rmm, rv, rp, ra, rm), Scalable Multicast (sdp), SMIL Document (smi, smil), ShockWave (swf), Vivo (viv, vivo). Program využívá kodeků Windows Media Playeru firmy Microsoft. Pro přehrávání všech uvedených formátů musíte mít nainstalovanou jeho poslední verzi.

Media Jukebox není pouhý přehrávač. Po spuštění se zobrazí okno programu, které velmi připomíná český program pro správu MP3 souborů Kubik Mp3 manager. Jukebox pracuje podobně. Multimediální soubory na zadaných discích a adresářích roztřídí do alb podle interpretů. Přístup k nim je obdobou práce s Průzkumníkem ve Windows. Soubory můžete lehce třídit manuálně myší pomocí "drag and drop" a organizovat je podle interpreta, alba, playlistu a hudebních žánrů. Jukebox automaticky vytváří playlist ze čtyřiceti nejhranějších skladeb (Top 40). Pomocí funkce Find Music i ve velkém množství souborů rychle vyhledáte skladbu podle zadaného textového řetězce. Program dovoluje také uložit individuální nastavení pro případ, že jej požívá na stejném počítači více lidí (Party Mod) a pro případ havárie počítače provádí zálohu všech nastavení.

Media Jukebox

Pokud vám programové okno zabírá příliš místa na ploše Windows nebo chcete používat pouze přehrávač, nabízí Jukebox spuštění v mini módu, v němž jsou přístupné pouze funkce přehrávače. V tomto módu je možné měnit vzhled programu pomocí grafických schémat - skinů, jež si můžete stáhnout na Internetu, nebo si je sami vytvořit. Zajímavostí Jukeboxu je možnost měnit fonty, takže je zcela vyloučeno, že by program nezobrazoval některá písmena, jak se tomu u některých přehrávačů stává u názvů používajících rozšířené znakové sady (včetně češtiny). Uživatelé připojení k Internetu mohou poslouchat streamingové soubory a internetové radio. K přehrávaným skladbám program dokáže vyhledat CD a umožnit jeho nákup na Internetu. Jukebox také automaticky zjišťuje, zda není k dispozici nová verze programu.

mini-me

Aby splnil měřítka programů kategorie all in one musí program nabídnout vše potřebné ke tvorbě MP3 souborů. Program umožňuje grabovat CD a kódovat je do formátu MP3 a WMA (Windows Media Audio). Jeho výhodou je, že provádí audioextrakci ve všech systémech Windows včetně NT a 2000, aniž by bylo nutné instalovat přídavné ovladače. Jukebox kóduje MP3 až do hodnoty 320 kb/s a dovoluje použít i externí kodér. Pro případ, že byste si chtěli uložit magnetofonové pásky nebo gramofonové desky, je Media Jukebox schopen nahrávat ze vstupu zvukové karty (Line-In Recording). Skladby automaticky rozděluje do jednotlivých WAV souborů podle pauz, jež obvykle písně oddělují. Úroveň hlasitosti nahrávky je možno nastavit ručně nebo s použitím automatiky.

Recording

Funkcí, která se prosadila teprve v poslední době, a kterou program také nabízí, je tvorba vlastních zvukových CD. Máte-li zapisovací CD mechaniku ("vypalovačku"), vytvoříte vlastní zvukové CD prostým přetažením vybraných souborů MP3, WAV, ASF nebo WMA do složky CD Station. Vzhledem k počtu podporovaných formátů by neškosilo, kdyby program umožňoval vypalovat CD i z jiných formátů komprimovaného zvuku.

CDR

Další oblastí v níž Media Jukebox reaguje na současný trend, je podpora přenosných hardwarových přehrávačů. Program je chopen pomocí drag nad drop přenášet vybrané soubory nebo skupiny souborů do přehrávačů Creative Labs Nomad, Diamond Rio PMP 300 & 500, Pontis Mplayer3. Podporuje také aparáty se zapisovačkami paměťových karet jako je PDA a I-Jam.

Freewarový program Media Jukebox je součástí systému Music Exchange, který firma J.River vvyvinula pro distribuci digitalizované hudby. Soubory MusicEx nabizejí možnosti, jež běžným "empétrojkám" chybí - propojení s dalšími soubory, obrázky, texty, innternetovými odkazy. Systém umožňuje nákup hudby na Internetu po vyslechnutí ukázek. Na stránce s Media Jukeboxem si můžete stáhnout Media Exchange pluginy pro RealNetworks Player, Winamp a Windows Media Player. I když tyto možnosti nevyužijete, je program dobrým komplexním řešením pro tvorbu i přehrávaná MP3 a dalších formátů.

Výrobce: J. River, Inc.
Website: http://www.musicex.com
Platforma: Windows 95/98/2000/NT
Download: http://www.musicex.com/mediajukebox/download.html (6 MB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

Najdete na iDNES.cz