Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Media Jukebox 3.0.366 - vše v jednom

  0:19aktualizováno  0:19
Výrobcům se zalíbilo nazývat víceúčelové přehrávače s mnoha funkcemi jukebox. Nejznámějšími programy tohoto typu jsou RealJukebox a MusicMatch Jukebox. Media Jukebox, který je nyní dostupný ve své třetí verzi, je jim zdatným konkurentem.
V oblasti přehrávačů se v poslední době prosazují hlavně víceúčelové programy tzv. kategorie "All in one", které kromě přehrávání co největšího množství digitálních multimediálních formátů poskytují všechny potřebné funkce k vytváření vlastních zvukových souborů. Výrobcům se zalíbilo pro tyto programy používat označení jukebox. Vedle nejznámějších programů RealJukebox a MusicMatch Jukebox se prosadil Media Jukebox, který je nyní dostupný ve své třetí verzi. Firma J. River jím zmíněným programům velmi zdatně konkuruje. Media Jukebox (nezaměňovat s programem Media Box) totiž dovede všechno.

Instalace programu je bezproblémová. Během instalace můžete zadat, které multimediální soubory mají být s přehrávačem asociovány. Výčet podporovaných audio a video formátů opravdu stojí za to: Audio (wav, snd, au, aif, aifc, aiff), MPEG Audio (mp3, mp2, mpa), MIDI (mid, rmi, midi, rmid), MPEG Video (mpeg ,mpg, m1v, mpv, mpe), Windows Media Playlist (asx, wax, wvx), MP3 Playlist (m3u, pls), Windows Media (wm, wma, wmv, asf), QuickTime Video (qt, mov), Video (avi ), MusicEx (jmx), VideoCD (dat), Audible Audio (aa), LearnKey's RealCBT (Lks), Liquid Audio (lqt), RealMedia (ram, rmm, rv, rp, ra, rm), Scalable Multicast (sdp), SMIL Document (smi, smil), ShockWave (swf), Vivo (viv, vivo). Program využívá kodeků Windows Media Playeru firmy Microsoft. Pro přehrávání všech uvedených formátů musíte mít nainstalovanou jeho poslední verzi.

Media Jukebox není pouhý přehrávač. Po spuštění se zobrazí okno programu, které velmi připomíná český program pro správu MP3 souborů Kubik Mp3 manager. Jukebox pracuje podobně. Multimediální soubory na zadaných discích a adresářích roztřídí do alb podle interpretů. Přístup k nim je obdobou práce s Průzkumníkem ve Windows. Soubory můžete lehce třídit manuálně myší pomocí "drag and drop" a organizovat je podle interpreta, alba, playlistu a hudebních žánrů. Jukebox automaticky vytváří playlist ze čtyřiceti nejhranějších skladeb (Top 40). Pomocí funkce Find Music i ve velkém množství souborů rychle vyhledáte skladbu podle zadaného textového řetězce. Program dovoluje také uložit individuální nastavení pro případ, že jej požívá na stejném počítači více lidí (Party Mod) a pro případ havárie počítače provádí zálohu všech nastavení.

Media Jukebox

Pokud vám programové okno zabírá příliš místa na ploše Windows nebo chcete používat pouze přehrávač, nabízí Jukebox spuštění v mini módu, v němž jsou přístupné pouze funkce přehrávače. V tomto módu je možné měnit vzhled programu pomocí grafických schémat - skinů, jež si můžete stáhnout na Internetu, nebo si je sami vytvořit. Zajímavostí Jukeboxu je možnost měnit fonty, takže je zcela vyloučeno, že by program nezobrazoval některá písmena, jak se tomu u některých přehrávačů stává u názvů používajících rozšířené znakové sady (včetně češtiny). Uživatelé připojení k Internetu mohou poslouchat streamingové soubory a internetové radio. K přehrávaným skladbám program dokáže vyhledat CD a umožnit jeho nákup na Internetu. Jukebox také automaticky zjišťuje, zda není k dispozici nová verze programu.

mini-me

Aby splnil měřítka programů kategorie all in one musí program nabídnout vše potřebné ke tvorbě MP3 souborů. Program umožňuje grabovat CD a kódovat je do formátu MP3 a WMA (Windows Media Audio). Jeho výhodou je, že provádí audioextrakci ve všech systémech Windows včetně NT a 2000, aniž by bylo nutné instalovat přídavné ovladače. Jukebox kóduje MP3 až do hodnoty 320 kb/s a dovoluje použít i externí kodér. Pro případ, že byste si chtěli uložit magnetofonové pásky nebo gramofonové desky, je Media Jukebox schopen nahrávat ze vstupu zvukové karty (Line-In Recording). Skladby automaticky rozděluje do jednotlivých WAV souborů podle pauz, jež obvykle písně oddělují. Úroveň hlasitosti nahrávky je možno nastavit ručně nebo s použitím automatiky.

Recording

Funkcí, která se prosadila teprve v poslední době, a kterou program také nabízí, je tvorba vlastních zvukových CD. Máte-li zapisovací CD mechaniku ("vypalovačku"), vytvoříte vlastní zvukové CD prostým přetažením vybraných souborů MP3, WAV, ASF nebo WMA do složky CD Station. Vzhledem k počtu podporovaných formátů by neškosilo, kdyby program umožňoval vypalovat CD i z jiných formátů komprimovaného zvuku.

CDR

Další oblastí v níž Media Jukebox reaguje na současný trend, je podpora přenosných hardwarových přehrávačů. Program je chopen pomocí drag nad drop přenášet vybrané soubory nebo skupiny souborů do přehrávačů Creative Labs Nomad, Diamond Rio PMP 300 & 500, Pontis Mplayer3. Podporuje také aparáty se zapisovačkami paměťových karet jako je PDA a I-Jam.

Freewarový program Media Jukebox je součástí systému Music Exchange, který firma J.River vvyvinula pro distribuci digitalizované hudby. Soubory MusicEx nabizejí možnosti, jež běžným "empétrojkám" chybí - propojení s dalšími soubory, obrázky, texty, innternetovými odkazy. Systém umožňuje nákup hudby na Internetu po vyslechnutí ukázek. Na stránce s Media Jukeboxem si můžete stáhnout Media Exchange pluginy pro RealNetworks Player, Winamp a Windows Media Player. I když tyto možnosti nevyužijete, je program dobrým komplexním řešením pro tvorbu i přehrávaná MP3 a dalších formátů.

Výrobce: J. River, Inc.
Website: http://www.musicex.com
Platforma: Windows 95/98/2000/NT
Download: http://www.musicex.com/mediajukebox/download.html (6 MB)
Cena: Freeware

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Najdete na iDNES.cz