Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Media Jukebox 4.0.490 - nově se 14x rychlejším MP3 kodérem

  0:35aktualizováno  0:35
Nová verze známého multimediálního programu z kategorie all in one přináší několik zádadních změn. Mezi nejzajímavější patří zcela nový MP3 kodér, který by měl být až 14x rychlejší v porovnání s předchozím, podpora skinů a další.
Sledovat neustálé nové verze programů je snad ještě více vysilující, než tyto programy tvořit. Nedávno jsme měli tu čest představit vám program Media Jukebox 3 a už tu máme čtvrtou verzi. Media Jukebox patří k tzv. all in one programům, které se díky přístupnosti a jednoduchosti použití dostali do popředí a zatlačují specializované programy. Multimediální all in one programy poskytují vše potřebné k vytváření, organizování a přehrávání multimédií. Media Jukebox patří k význačným přestavitelům těchto programů, a proto jsme samozřejmě novou verzi nemohli minout.

Po nainstalování můžete přiřadit Jukebox jako výchozí přehrávač pro multimediální soubory. Program zvládá řadu formátů a jejich seznam je opravdu dlouhý. Program umožňuje automatickou kontrolu přiřazených přípon při každém spuštění, čímž se brání proti agresivním instalacím jiných programů. Pokud upgradujete z předchozí verze, program převezme vaše nastavení a databázi, jinak můžete zvolit automatické vyhledání souborů na discích.

První změny si všimnete na první pohled. Hlavní panel programu doznal celkového grafického přepracování včetně ikon po jednotlivé funkce. Program dává od počátku najevo svou orientaci na Internet. Propojení se světovou sítí je dnes prostě pro tvůrce programů samozřejmé. Jste-li připojeni k Internetu, program se okamžitě připojí a zobrazí úvodní WWW stránku s nabídkami. Přes tento zabudovaný internetový prohlížeč je přístupná veškerá on-line podpora jíž firma J.River pro svůje produkt poskytuje. Přímo si můžete stáhnou nové verze programu, skiny, pluginy nebo zde můžete nalézt potřebné informace.

O jednotlivých funkcích programu jsme se podrobně zmiňovali již u minulé verze, proto se soustředíme pouze na novinky, jež nám přinesla verze aktuální. Nový Media Jukebox 4 se honosí třemi hlavními inovacemi:

  • Skiny - Media Jukebox rozšířil podporu skinů , jimiž je možno měnit vzhled programového panelu. Program nyní podporuje skiny kompatibilní se systémem WindowBlinds firmy Stardock.net, s nímž je možné měnit nejen vzhled jednotlivých programů, ale i celého uživatelského prostředí systému Windows. Uživatelům je tak již nyní k dispozici 750 různých grafických schémat.
  • Nový MP3 kodér - podobně jako ostatní konkurenční programy změnil Jukebox MP3 kodér. Nový kompresor nazývaný GoGo-no-Coda by měl být až 14 krát rychlejší než předchozí. Zajímavostí je podpora počítačů s více procesory, na nichž je kódování ještě rychlejší. Kodér umožňuje kompimovat soubory MP3 v rozmezí 20-320 kbit/s i MP3 s proměnným datovým tokem (VBR). Nelze se však ubránit srovnání s konkurenčním MusicMatch Jukeboxem, který svůj vlastní kodek nahradil licenčním z proslaveného Fraunhoferova institutu, který je zárukou vysoké kvality MP3 souborů. Přitom je nyní k dispozici zdarma stejně jako Media Jukebox. Naštěstí při ködování v Média Jukeboxu nejste omezeni a můžete kromě interního MP3 a WMA kodéru používat i externí kodek.
  • Podpora pluginů - program nyní poskytuje otevřenou architekturu pro přídavné programové moduly - pluginy. Narozudíl od ostatních přehrávačů, kde pluginy většinou slouží k vytváření vizualizačních efektů, mají pluginy pro Media Jukebox jiné poslání. Pluginy mají umožnit lepší součinnost s přenosnými hardwarovými zařízeními a kompatibilitu s dalším softwarem. Celá architektura je orientována na budoucí jednouché rozšiřování funkcí programu. Na stránce s pluginy zatím naleznete podporu pro hardwarové přenosné přehrávače Creative Labs, Diamond, Pontis a Pine.

Kromě těchto změn program prodělal spoustu drobných oprav a vylepšení. Další novinkou je možnost spouštět program ze systémové lišty (systém tray), z níž je také přístupné základní ovládání přehrávač. Můžete zde i zobrazit playlist, aniž byste museli otvírat hlavní okno programu. Program rovněž konečně začal podporovat zobrazování a ukládání informací o CD ze souboru CDPlayer.ini, který je v adresáři Windows.

Předností programu je zejména rozsáhlá podpora různých formátů zvukových i video souborů. Další výhodou je možnost vypalovat přímo z komprimovaných zvukových souborů zvuková CD. Funkcemi je program velmi podobný, ne-li takřka identický s dalším výše zmíněným jukeboxem, který nabízí firma MusicMatch. Přes vylepšení, jež nová verze Media Jukeboxu, kterou firma sama prohlásila za první univerzální multimediální přehrávač, přináší, bych dal přednost spíše konkurenci od MusicMatch.

Výrobce: J. River, Inc.
Website: http://www.musicex.com
Platforma: Windows 95/98/2000/NT
Download: http://www.musicex.com/mediajukebox/download.html (5.8MB)
Cena: Freeware

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Diskové úložiště
Víte v jaké kondici je váš HDD či SSD? Zeptejte se správného programu

Data. Chcete-li je mít jak v peřince, potom jistě pravidelně zálohujete. Můžete se však spolehnout na výdrž samotných diskových úložišť? To prozradí HDD...  celý článek

Google Home - domov pro Asistenta Google
Vyberte si pohlaví. Google Assistant nabídne i mužský hlas

Digitální asistentky měly zatím vždy ženský hlas, ale nyní si u Googlu můžete vybrat, stačí v nastavení přepnout z Voice 1 na Voice 2. A ozve se chlap.  celý článek

Tipy a triky pro Windows 10
Tipy pro Windows 10: automatické zapínání wi-fi či vyšší zabezpečení

Ruční deaktivace wi-fi připojení a její automatická aktivace po určité době zajistí, že vás nikdo v tuto chvíli nebude rušit. Ukážeme také, jak v oznamovací...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.