Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Media Jukebox 4.0.490 - nově se 14x rychlejším MP3 kodérem

  0:35aktualizováno  0:35
Nová verze známého multimediálního programu z kategorie all in one přináší několik zádadních změn. Mezi nejzajímavější patří zcela nový MP3 kodér, který by měl být až 14x rychlejší v porovnání s předchozím, podpora skinů a další.
Sledovat neustálé nové verze programů je snad ještě více vysilující, než tyto programy tvořit. Nedávno jsme měli tu čest představit vám program Media Jukebox 3 a už tu máme čtvrtou verzi. Media Jukebox patří k tzv. all in one programům, které se díky přístupnosti a jednoduchosti použití dostali do popředí a zatlačují specializované programy. Multimediální all in one programy poskytují vše potřebné k vytváření, organizování a přehrávání multimédií. Media Jukebox patří k význačným přestavitelům těchto programů, a proto jsme samozřejmě novou verzi nemohli minout.

Po nainstalování můžete přiřadit Jukebox jako výchozí přehrávač pro multimediální soubory. Program zvládá řadu formátů a jejich seznam je opravdu dlouhý. Program umožňuje automatickou kontrolu přiřazených přípon při každém spuštění, čímž se brání proti agresivním instalacím jiných programů. Pokud upgradujete z předchozí verze, program převezme vaše nastavení a databázi, jinak můžete zvolit automatické vyhledání souborů na discích.

První změny si všimnete na první pohled. Hlavní panel programu doznal celkového grafického přepracování včetně ikon po jednotlivé funkce. Program dává od počátku najevo svou orientaci na Internet. Propojení se světovou sítí je dnes prostě pro tvůrce programů samozřejmé. Jste-li připojeni k Internetu, program se okamžitě připojí a zobrazí úvodní WWW stránku s nabídkami. Přes tento zabudovaný internetový prohlížeč je přístupná veškerá on-line podpora jíž firma J.River pro svůje produkt poskytuje. Přímo si můžete stáhnou nové verze programu, skiny, pluginy nebo zde můžete nalézt potřebné informace.

O jednotlivých funkcích programu jsme se podrobně zmiňovali již u minulé verze, proto se soustředíme pouze na novinky, jež nám přinesla verze aktuální. Nový Media Jukebox 4 se honosí třemi hlavními inovacemi:

  • Skiny - Media Jukebox rozšířil podporu skinů , jimiž je možno měnit vzhled programového panelu. Program nyní podporuje skiny kompatibilní se systémem WindowBlinds firmy Stardock.net, s nímž je možné měnit nejen vzhled jednotlivých programů, ale i celého uživatelského prostředí systému Windows. Uživatelům je tak již nyní k dispozici 750 různých grafických schémat.
  • Nový MP3 kodér - podobně jako ostatní konkurenční programy změnil Jukebox MP3 kodér. Nový kompresor nazývaný GoGo-no-Coda by měl být až 14 krát rychlejší než předchozí. Zajímavostí je podpora počítačů s více procesory, na nichž je kódování ještě rychlejší. Kodér umožňuje kompimovat soubory MP3 v rozmezí 20-320 kbit/s i MP3 s proměnným datovým tokem (VBR). Nelze se však ubránit srovnání s konkurenčním MusicMatch Jukeboxem, který svůj vlastní kodek nahradil licenčním z proslaveného Fraunhoferova institutu, který je zárukou vysoké kvality MP3 souborů. Přitom je nyní k dispozici zdarma stejně jako Media Jukebox. Naštěstí při ködování v Média Jukeboxu nejste omezeni a můžete kromě interního MP3 a WMA kodéru používat i externí kodek.
  • Podpora pluginů - program nyní poskytuje otevřenou architekturu pro přídavné programové moduly - pluginy. Narozudíl od ostatních přehrávačů, kde pluginy většinou slouží k vytváření vizualizačních efektů, mají pluginy pro Media Jukebox jiné poslání. Pluginy mají umožnit lepší součinnost s přenosnými hardwarovými zařízeními a kompatibilitu s dalším softwarem. Celá architektura je orientována na budoucí jednouché rozšiřování funkcí programu. Na stránce s pluginy zatím naleznete podporu pro hardwarové přenosné přehrávače Creative Labs, Diamond, Pontis a Pine.

Kromě těchto změn program prodělal spoustu drobných oprav a vylepšení. Další novinkou je možnost spouštět program ze systémové lišty (systém tray), z níž je také přístupné základní ovládání přehrávač. Můžete zde i zobrazit playlist, aniž byste museli otvírat hlavní okno programu. Program rovněž konečně začal podporovat zobrazování a ukládání informací o CD ze souboru CDPlayer.ini, který je v adresáři Windows.

Předností programu je zejména rozsáhlá podpora různých formátů zvukových i video souborů. Další výhodou je možnost vypalovat přímo z komprimovaných zvukových souborů zvuková CD. Funkcemi je program velmi podobný, ne-li takřka identický s dalším výše zmíněným jukeboxem, který nabízí firma MusicMatch. Přes vylepšení, jež nová verze Media Jukeboxu, kterou firma sama prohlásila za první univerzální multimediální přehrávač, přináší, bych dal přednost spíše konkurenci od MusicMatch.

Výrobce: J. River, Inc.
Website: http://www.musicex.com
Platforma: Windows 95/98/2000/NT
Download: http://www.musicex.com/mediajukebox/download.html (5.8MB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz