Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Messer v0.98 - nahrávání rovnou do MP3

  0:05aktualizováno  0:05
Messer je jednoduchý program, který umožňuje do počítače nahrávat zvuk a ukládat jej přímo ve formátu MP3. Jeho další předností jsou neomezené možnosti časovaného nahrávání a status freeware programu.

Program Messer pochází z Polska a jeho německy znějící název je zkratkou za Memo Session Sound Recorder. Program nabízí možnost nahrávat zvuk do počítače přes vstup (line-in) zvukové karty. Nahrávat zvuk do počítače dnes můžete pomocí mnoha zvukových editorů i specializovaných programů, Messer však nabízí několik podstatných výhod. Vedle nahrávání ve formě obvyklých souborů WAV (PCM) můžete ukládat zvuk přímo do formátu MP3 ("on-the-fly"). Ukládání přímo v komprimované formě přináší obrovskou úsporu místa na disku, případně i času potřebného pro pozdější komprimaci. Je ideální pro nahrávání dlouhých rozhlasových pořadů nebo jejich velkého množství.

Program proto podporuje oblíbené MP3 kodéry BladeEnc a LAME (jako .DLL soubory). Oba si můžete stáhnout přímo z domovské stránky programu. Pro oba kodéry program nabízí obdobné nastavování kvality MP3 souboru (datový tok, velikost vzorku, atd.), u kodéru LAME podporuje program i proměnný datový tok (VBR). Messer neumožňuje využít pro komprimaci systémových kodeků ACM (jako např. program RecAll PRO 1.2). V případě MP3 komprese však může být použití freewarových kodérů výhodnější, protože od Microsoftu získáte zdarma pouze MP3 kodeky omezené na nižší datové toky.

Další praktickou funkcí je časované nahrávání. Vedle manuální obsluhy můžete nahrávání spouštět časovaným spínačem koncipovaným obdobně jako u videorekordérů. Z kalendáře si můžete vybrat libovolné datum a čas. Stejně neomezený je počet naprogramovaných nahrávacích seancí. Pro každý jednotlivý pořad můžete vložit odlišné nastavení vlastností MP3 souboru. Navíc program může po nahrávání vypnout počítač. Milou vlastností programu je i ukládání všech informací o nahrávce do ID3 tagu MP3 souborů.

Program Messer nabízí nezbytný ukazatel pro nahrávání - grafické zobrazení úrovně hlasitosti vstupního signálu. Další pomůckou je taktéž grafický CPU meter podávající přehled o zatížení procesoru, které velmi stoupá při použití komprimace (počítač s procesorem Pentium 300 si s nahráváním do MP3 poradil bez problémů). Program můžete použít i pro převod WAV souborů do MP3 pomocí výše uvedených podporovaných kodérů. Stačí soubory WAV přetáhnout myší do okna Messeru.

Proti zmíněnému programu RecAll PRO 1.2 nabízí Messer méně přídavných funkcí, ale poskytuje vše, co je pro nahrávání potřebné. Autor navíc slibuje do dalších verzí podstatná vylepšení, např. podporu bezeztrátové komprese Monkey's Audio. Poslední, avšak neméně podstatnou předností programu, je jeho freewarový status. Můžete ho používat bez omezení zcela zdarma.

Autor: Dariusz Sieradzki
Website: www.dago.pmp.com.pl/messer/
Platforma: Windows 95/98/NT
Download: 564 kB
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Rozuzlení: Platit je třeba za každý televizor. Výjimku má snad jen IPTV

Příklad televizoru, který je na dobré cestě k nezpůsobilosti pro příjem...

Neexistuje televizor, za který by nebylo podle zákona potřeba platit koncesionářské poplatky. To, že na něj doma nic...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: monitorování, diagnostika a zvýšení výkonu PC

CAM

Bohaté možnosti pro monitorování hardwaru v počítači nabízí program CAM. E-mailový klient s kalendářem a řadou funkcí...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Najdete na iDNES.cz