Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Microsoft: "Office 2003 umí převádět mluvenou angličtinu do textu"

aktualizováno 
SP2, konkurenční operační systémy, bezpečnost a jak zlegalizovat Windows. Na toto vše jste se ptali mluvčího Microsoftu Jiřího Grunda.

Softwarový gigant Microsoft vyvolává svými kroky a produkty obdiv i nenávist. Vy budete mít možnost požádat o vyjádření zástupce této společnosti, kteří přijdou příští týden ve středu na on-line rozhovor.

Bezpečnost a Microsoft

Společnost Microsoft vyhlásila politiku bezpečnosti, která se projevuje například tím, že některé ohlášené produkty nabraly určité zpoždění, právě z důvodů zvyšování jejich zabezpečení. I tak je však Microsoft nucen každý měsíc vydávat menší či větší množství záplat, které jsou však určeny především pro starší produkty. Navíc různé bezpečnostní agentury každou chvíli vydávají upozornění, že objevily další bezpečnostní nedostatek.

On-line rozhovor proběhne od 14:00 na http://technet.idnes.cz/, zatím otázky nepokládejte.

Jedním z nejnovějších počinů na poli zabezpečení svého software je druhý opravný balíček (SP2) pro operační systém Windows XP. Microsoft právě tento systém s SP2 považuje za svůj nebezpečnější desktopový systém. Projevilo se to již při vydávání posledních sad záplat, kdy jen jedna z 22 byla určena právě pro takto zabezpečený systém.

Nic však není tak jednoduché. Právě SP2 totiž způsobuje to, že některé softwarové produkty třetích stran nefungují a uživatel si tak musí vybrat mezi nimi nebo SP2.

Microsoft vylepšuje i další své produkty, jako je balík kancelářských programů Office nebo multimediální prohlížeč Windows Media Player a další.

Právě poslední zmíněný produkt je jedním z trnů v oku Evropské komisi. Ta rozhodla, že společnost v některých případech zneužívala svého postavení na trhu a rozhodla se jí pokutovat. Microsoft se nyní snaží rozhodnutí zvrátit u soudu.

Longhorn

V desktopové oblasti je nejočekávanějším novým produktem nový operační systém Longhorn, který má přinést množství vylepšení. I v tomto projektu však Microsoft musel slevit ze svých původních plánů a některé vlastnosti novinky uvede později.

Hardware

I když je Microsoft softwarová firma, vstoupila i na pole hardware. Nejen, že uplatňuje svou sílu při tvorbě výroků třetích stran, vyrábí i vlastní produkty. Mezi ně patří především myši a klávesnice, kde může firma uplatnit některé své nové nápady.

Ty ostatně ve spolupráci s dalšími partnery představuje na konferencích Win HEC. Zde byly například představeny formáty jako Tablet PC nebo multimediální centrum domova s operačním systémem Windows Media Center.

Je na co se ptát

To bylo jen několik témat, které možná využijete při kladení dotazů při on-line rozhovoru. Zajisté vás však napadnou mnohé další. Nezbývá, něž vás pozvat na čtrnáctou hodinu ve středu 27.října, kdy budete moci své otázky položit.

Autoři:Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Nahrajeme váš mozek na cloud, plánuje startup. Ale zabije vás tím

Mozek, ilustrace

Johnny Depp by měl zbystřit. Zahrál si totiž roli ve filmu Transcendence, ve kterém si po smrti nahraje mysl do...

Stáhněte si zdarma: kompaktní rychlý prohlížeč obrázků i porovnávač PDF

Děti a počítač

Prohlížeč snímků CPix umí třeba zašifrovat dva obrázky do jednoho. Porovnat dva PDF dokumenty a zobrazit případné změny...

Inteligentní algoritmy odhalí duplicitní soubory bez zbytečného hledání

Ilustrační foto

Manipulací se soubory na diskových úložištích dochází snadno k duplikaci. Stejné soubory potom máte na více místech a v...

Hyundai i30...
Hyundai i30...

r.v. 2010, naj. 149 322 km, diesel
139 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz