Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Microsoft: "Office 2003 umí převádět mluvenou angličtinu do textu"

aktualizováno 
SP2, konkurenční operační systémy, bezpečnost a jak zlegalizovat Windows. Na toto vše jste se ptali mluvčího Microsoftu Jiřího Grunda.

Softwarový gigant Microsoft vyvolává svými kroky a produkty obdiv i nenávist. Vy budete mít možnost požádat o vyjádření zástupce této společnosti, kteří přijdou příští týden ve středu na on-line rozhovor.

Bezpečnost a Microsoft

Společnost Microsoft vyhlásila politiku bezpečnosti, která se projevuje například tím, že některé ohlášené produkty nabraly určité zpoždění, právě z důvodů zvyšování jejich zabezpečení. I tak je však Microsoft nucen každý měsíc vydávat menší či větší množství záplat, které jsou však určeny především pro starší produkty. Navíc různé bezpečnostní agentury každou chvíli vydávají upozornění, že objevily další bezpečnostní nedostatek.

On-line rozhovor proběhne od 14:00 na http://technet.idnes.cz/, zatím otázky nepokládejte.

Jedním z nejnovějších počinů na poli zabezpečení svého software je druhý opravný balíček (SP2) pro operační systém Windows XP. Microsoft právě tento systém s SP2 považuje za svůj nebezpečnější desktopový systém. Projevilo se to již při vydávání posledních sad záplat, kdy jen jedna z 22 byla určena právě pro takto zabezpečený systém.

Nic však není tak jednoduché. Právě SP2 totiž způsobuje to, že některé softwarové produkty třetích stran nefungují a uživatel si tak musí vybrat mezi nimi nebo SP2.

Microsoft vylepšuje i další své produkty, jako je balík kancelářských programů Office nebo multimediální prohlížeč Windows Media Player a další.

Právě poslední zmíněný produkt je jedním z trnů v oku Evropské komisi. Ta rozhodla, že společnost v některých případech zneužívala svého postavení na trhu a rozhodla se jí pokutovat. Microsoft se nyní snaží rozhodnutí zvrátit u soudu.

Longhorn

V desktopové oblasti je nejočekávanějším novým produktem nový operační systém Longhorn, který má přinést množství vylepšení. I v tomto projektu však Microsoft musel slevit ze svých původních plánů a některé vlastnosti novinky uvede později.

Hardware

I když je Microsoft softwarová firma, vstoupila i na pole hardware. Nejen, že uplatňuje svou sílu při tvorbě výroků třetích stran, vyrábí i vlastní produkty. Mezi ně patří především myši a klávesnice, kde může firma uplatnit některé své nové nápady.

Ty ostatně ve spolupráci s dalšími partnery představuje na konferencích Win HEC. Zde byly například představeny formáty jako Tablet PC nebo multimediální centrum domova s operačním systémem Windows Media Center.

Je na co se ptát

To bylo jen několik témat, které možná využijete při kladení dotazů při on-line rozhovoru. Zajisté vás však napadnou mnohé další. Nezbývá, něž vás pozvat na čtrnáctou hodinu ve středu 27.října, kdy budete moci své otázky položit.

Autoři:


Nejčtenější

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

Tipy a triky pro Windows 10

Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

Najdete na iDNES.cz