Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Microsoft představil nové optické myši

aktualizováno 
Uvažujete o koupi nové myši? Kdo by neznal Microsoft Intellimouse myši - vzhledově velice efektní, uživatelsky dobře promyšlené a snadnou použitelné, žel pouze za lehce vyšší, "MS" ceny. Nyní se tato oblíbená ergonomická řada myší dočkala inovace, a to především vzhledově dost zásadní. Jak vypadají myši příští generace a co je na nich skutečně nové?

Microsoft opět bere trh ostrým hákem, tentokráte však ne se softwarem. S MS Optical Mouse Blue a Wireless Optical Mouse Blue přichází na trh inovovaná řada myší. Především upoutají svým barevným provedením, v "Astral" modré a "Titanium" odstínu se ideálně hodí k notebookům v provedení stříbrné až po různé odstíny šedé, černé či modré. Noví hlodavci by měli být k dostání již příští měsíc.

Microsft Optical Blue MouseObě myši nabídnou svým uživatelům přesné optické určování polohy, které díky absenci kuličky výrazně odlehčuje konstrukci a myš oproti kuličkovým modelům podstatně snadněji klouže. Pozměnilo se scrollovací tlačítko pro rychlý pohyb v dokumentech - nyní je modro průhledné, díky větší velikosti a snadnějšímu uchycení má být lehčeji ovladatelné. Nový design obou myší nezapomíná ani na leváky, ani na praváky - dle MS mají myši padnout do ruky bez výjimky všem.

Microsoft Optical Mouse Blue přenáší data do počítače klasickým kabelem, který je však pro zvýšení vizuálního efektu opět průhledný. Aby se oba modely od sebe odlišily - přeci jen cena je také dostatečně rozdílná - jsou zde "prohozeny" barevné kombinace: ocasatá myš je provedena v modrém, s bočními díly a prohlubní posuvného kolečka v titaniovém odstínu. WireLess Optical Mouse Blue je přesným opakem, titaniově stříbrná kapota a modré boky, nádavkem na čele červená krytka vysílačky (dle našeho názoru do designu naprosto nezapadající).

Microsft Optical Blue MouseKdo uvažuje o nové myši v kvalitním ergonomickém provedení a s logem Microsoft, ten se může vydat od září nakupovat: cca 1200 Kč zaplatí zájemce za kabelovou variantu a ještě o 300 Kč více za bezdrátovou myšku - to je na náš vkus dost hodně a doufáme, že zde ceny klesnou více nežli je typické pro softwarové zboží Microsoftu (tj. neklesat vůbec nebo přidražit:).

Shrnutí

Skutečně revoluční prvky však na myších Microsoftu nenajdete - oproti dřívějším modelům zachovávají již vyzkoušené principy a mění se pouze v detailech. Kdo již vlastní ergonomickou IntelliMouse, nemá důvod měnit.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Acer připravuje první tablet s operačním systémem Chrome OS

Acer Chromebook Tab 10 se má prosadit především ve školství.

Acer bude prvním výrobcem, který nabídne operační systém Chrome OS na tabletu.

AMD musí opravit chyby u svých procesorů

Dlouho očekávané procesory AMD Ryzen 7 přišly na trh.

Společnost AMD potvrdila více než deset bezpečnostních nedostatků, které objevila jedna izraelská firma. Ta byla...

SÚJB vyvrací křivé obvinění Moskvy o možné výrobě jedu novičok v Česku

Vyšetřování útoku na Sergeje Skripala a jeho dceru v Salisbury (8. března 2018)

Látka, kterou byl v Anglii otráven ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija, mohla podle ruské diplomacie...

Najdete na iDNES.cz