Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


KVIK: Microsoft spustil vlastní sociální síť So.cl, Facebooku nekonkuruje

  10:38aktualizováno  10:38
Microsoft spustil So.cl – službu, kombinující vyhledávač a sociální síť. Facebook shání specialistu na politickou reklamu kvůli prezidentským volbám v USA. Amazon chystá nový tablet s úhlopříčkou 10 palců. KVIK – rychlé zprávy každý den.

Microsoft spustil vlastní sociální síť So.cl | foto: So.cl

Microsoft spustil sociální síť So.cl

O službě se mluví již dlouho, ale až nyní si ji může vyzkoušet úplně každý i bez pozvánky. K přihlášení je nutný účet na Facebooku nebo nově Windows Live ID. So.cl je podle Microsoftu stále v experimentálním provozu. Služba chce zaujmout především ty uživatele, kteří využívají internet ke vzdělávání a nikoliv jen k pouhému plkání. 

So.cl využívá takzvaného sociálního hledání a kombinuje v sobě nápady z několika různých sociálních sítí. Zjednodušeně řečeno: to, co hledáte vy, vidí ostatní uživatelé. Vám pak nabízí způsoby a tedy i výsledky hledání jiných uživatelů, kteří se zajímali o stejné téma jako vy.

Vyhledané výsledky (zejména fotografie) můžete jedním kliknutím jednoduše rovnou vložit do statusu. Na podobném principu funguje Pinterest. Statusy lze zpětně editovat i mazat a je také možné u každé přímo určit, zda má být veřejný, či soukromý. Na So.cl si můžete vybrat z několika přednastavených okruhů témat, která chcete sledovat. Pod záložkou Explore najdete vědu, inovace, architekturu, ale i filmy, sport a umění.

Zásadní nevýhodou pro tuzemského uživatele je fakt, že So.cl využívá jako vyhledávač Bing. Ten přitom není pro Česko uzpůsoben a výsledky hledání často nejsou příliš relevantní.

Podrobný popis služby pro vás připravujeme.

Amazon se rovnou vrhne na pole 10" tabletů

Nejnovější spekulace o novém tabletu od Amazonu se zmiňují o opuštění konceptu 8,9palcového zařízení a příklonu k 10,1" modelu. Nyní, když 7" tablet Amazon Kindle Fire vládne v androidí oblasti, chystá se zaútočit na pozice iPadu.

KVIK - Rychlé zprávy

Quick - Kvik - Rychle

Novotvar KVIK jsme odvodili z anglického quick (rychle). Můžete si za ním také představit tweet (zpráva na sociální síti Twitter). Slůvkem KVIK označujeme články složené z rychlých krátkých aktuálních zpráv.

Podle serveru Digitimes se letos prodá mezi 30–40 miliony tabletů Fire. Zda se podaří Amazonu stejný úspěch i s větším modelem, nemusí být jisté, sedmipalcový tablet se totiž mnohem víc hodí na cesty, kde je Fire nejvíce využíván.

Facebook shání specialistu na politickou reklamu

Letošní prezidentská kampaň v USA bude rekordně internetová. I když se o Barackovi Obamovi říká, že dokázal skvěle využít sociální sítě už v minulých volbách, podle dosavadního trendu se zadá, že letos demokratický kandidát vydá za on-line reklamy 35 milionů dolarů místo 16 v roce 2008. Podobně významný nárůst bude patrně i u republikánů. Není divu, Facebook má v USA 160 milionů uživatelů, tedy stejně, kolik je voličů.

Facebook chce peníze kandidátů pro sebe. Podle inzerátu na svých stránkách (více zde) společnost hledá obchodníka, který se bude starat výhradně o politické zákazníky. Celosvětový objem tržeb Facebooku za reklamy byl loni tři miliardy dolarů, a tak miliony od politiků jeho účetní bilanci razantně nezmění.

Autoři: , ,Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Rusko rozhodlo o zablokování populární komunikační sítě Telegram

Messenger Telegram

Moskevský soud nařídil zablokování přístupu k šifrované komunikační službě Telegram po celém Rusku. Důvodem je, že tato...

Tipy na zajímavé weby: Nejnebezpečnější přejezdy v ČR i délka vaší cesty

Nebezpečné přejezdy

Portál Mapotic.com poradí, na které železniční přejezdy v České republice si dát pozor. Cestování po Praze ulehčí...

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Najdete na iDNES.cz