Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mikrověž Clatronic MC1016CD - MP3 a spol. za slušný peníz (recenze)

aktualizováno 
Sháníte levnou věž, která by zvládla přehrát vaši sbírku souborů MP3 na kompaktech? Poohlédnout se můžete po produktu německé značky Clatronic, která nabízí klasickou trojkombinaci: cédéčko, kazetu a rozhlasový přijímač.

Německá firma Clatronic je známá jako výrobce domácích spotřebičů všeho druhu. Na Technetu jsme již několikrát měli tu čest seznámit se s jejími kousky, zaměřenými na hudební přiznivce, jmenovitě "jezevčíkem" SRR487 či discmanem CDP537. Dnes tu máme zástupce další kategorie: netradičně řešenou mikrověž.

Dřevo a plast

Ačkoliv se u levných hracích skříněk setkáváme povětšinou s plastovými reproduktory, výrobce je v tomto případě zasadil do dřevěných bedýnek s jemnou ochrannou tkaninou. Dvoupásmové repráčky mají udávaný maximální výkon 2x50 W. Tělo věže s CD přehrávačem a kazetovou mechanikou je komplet z plastu. Oproti tradicím si obě jednotky prohodily pozice, kazetu najdeme nahoře a vertikálně uložené CD s elegantně se vysouvajícími dvířky vepředu. Pod nimi se za výklopným panelem skrývá ještě analogový AM/FM tuner.

Clatronic MC1016

Ovládání

Mozkové centrum je ukryto za spodním panelem; trochu nešikovně je tam schovaný přepínač režimu CD/rádio/kazeta, který by měl být víc na očích. Dále zde najdeme kompletní ovládání rozhlasového přijímače. Posuvníkem lze zvolit kýžené rozhlasové pásmo; ačkoliv jsou k dispozici tři volby, naladit můžeme jen dvě pásma, a to střední a velmi krátké vlny. Třetí poloha slouží k aktivaci stereo příjmu na VKV, což indikuje speciální červená dioda. Třetí přepínač se pokouší odrušit nešvary signálu na středních vlnách. Stupnice disponuje rozsahy 540-1600 kHz a 87,5-108 MHz, ladicí kolečko je dostatečně přesné. Logicky tu chybí možnost uložit stanice do předvoleb.

Clatronic MC1016 Clatronic MC1016

Tlačítka ovládající kazetovou mechaniku se nacházejí v těsné blízkosti vrchních dvířek. Lze s nimi operovat poměrně lehce, až na spouštění přehrávání a nahrávání - tlačítka Play/Rec propojená s jdou velmi ztuha. Vytknout lze též chybějící autostop při přetáčení, motorek se automaticky zastaví na konci pásku pouze při přehrávání.

Clatronic MC1016

Konečně přichází ke slovu infračervený dálkový ovládač formátu kreditní karty. Má všehovšudy deset tlačítek a slouží výhradně k ovládání funkcí CD mechaniky, tj. přehrávání, přetáčení, vyhledávání uvnitř skladeb a programování playlistu. Vzhledem k tomu, že jednotka disponuje pouze malým numerickým displejem, indikujícím číslo adresáře a aktuální skladby, to však není žádný med. Dalšími tlačítky lze rychle přeskakovat mezi složkami a navolit režim opakování skladeb (jednu/album/vše). Většina funkcí je zdvojená přímo na věži.

Clatronic MC1016

Reprodukce a záznam

Co se týče kompatibility, mechanika zvládá soubory s datovým tokem 32-320 kbps včetně variabilního kódování. Problémy jí nedělají ani nefinalizovaná CD-RW, multisession disky a poradí si i s vysokorychlostními médii. Kazetová mechanika přehrává spolehlivě, avšak při nahrávání z rádia či CD je signál přebuzený.

Clatronic MC1016 Clatronic MC1016

Zvukový výstup je takový, jaký se dá u věže v této cenové kategorii čekat: solidní, se slušnými výškami a možnosti přiživit hloubkové frekvence tlačítkem X-Bass. "Bedýnky" snesou v závislosti na typu nahrávky nejvýše zhruba 60% zatížení, při vyšší hlasitosti dochází k distorzi zvuku. Při přehrávání CD je ve výstupu patrný jemný brum, který však zaniká v reprodukované hudbě a znát je pouze se sluchátky.

Clatronic MC1016

Celkový dojem

Shnutí bude stručné, ale abychom se vyvarovali obvyklému klišé stylu "za málo peněz hodně muziky", bude znít "slušná věž za slušné peníze". Pokud nejste hifisté a sháníte jen něco nekomplikovaného do obývacího pokoje - proč ne?

K testu zapůjčil internetový obchod eProton.Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Horký nápoj vás ve vedru ochladí lépe, zjistili vědci. Ale má to háček

Horký nápoj v horkém létě?

Biologie lidského těla někdy funguje přesně naopak, než by člověk čekal. Příkladem je pití horkých nápojů v létě. Zní...

Další z rubriky

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Luxusní sluchátka BeoPlay H9i potěší zvukem, ale v létě se mění v saunu

Bang&Olufsen H9i

Krásná, dobře hrající, ticho tvořící a v chladnějším období i pohodlná sluchátka. To jsou ve zkratce nová H9i od...

Najdete na iDNES.cz