Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Mikrověž Clatronic MC1016CD - MP3 a spol. za slušný peníz (recenze)

aktualizováno 
Sháníte levnou věž, která by zvládla přehrát vaši sbírku souborů MP3 na kompaktech? Poohlédnout se můžete po produktu německé značky Clatronic, která nabízí klasickou trojkombinaci: cédéčko, kazetu a rozhlasový přijímač.

Německá firma Clatronic je známá jako výrobce domácích spotřebičů všeho druhu. Na Technetu jsme již několikrát měli tu čest seznámit se s jejími kousky, zaměřenými na hudební přiznivce, jmenovitě "jezevčíkem" SRR487 či discmanem CDP537. Dnes tu máme zástupce další kategorie: netradičně řešenou mikrověž.

Dřevo a plast

Ačkoliv se u levných hracích skříněk setkáváme povětšinou s plastovými reproduktory, výrobce je v tomto případě zasadil do dřevěných bedýnek s jemnou ochrannou tkaninou. Dvoupásmové repráčky mají udávaný maximální výkon 2x50 W. Tělo věže s CD přehrávačem a kazetovou mechanikou je komplet z plastu. Oproti tradicím si obě jednotky prohodily pozice, kazetu najdeme nahoře a vertikálně uložené CD s elegantně se vysouvajícími dvířky vepředu. Pod nimi se za výklopným panelem skrývá ještě analogový AM/FM tuner.

Clatronic MC1016

Ovládání

Mozkové centrum je ukryto za spodním panelem; trochu nešikovně je tam schovaný přepínač režimu CD/rádio/kazeta, který by měl být víc na očích. Dále zde najdeme kompletní ovládání rozhlasového přijímače. Posuvníkem lze zvolit kýžené rozhlasové pásmo; ačkoliv jsou k dispozici tři volby, naladit můžeme jen dvě pásma, a to střední a velmi krátké vlny. Třetí poloha slouží k aktivaci stereo příjmu na VKV, což indikuje speciální červená dioda. Třetí přepínač se pokouší odrušit nešvary signálu na středních vlnách. Stupnice disponuje rozsahy 540-1600 kHz a 87,5-108 MHz, ladicí kolečko je dostatečně přesné. Logicky tu chybí možnost uložit stanice do předvoleb.

Clatronic MC1016 Clatronic MC1016

Tlačítka ovládající kazetovou mechaniku se nacházejí v těsné blízkosti vrchních dvířek. Lze s nimi operovat poměrně lehce, až na spouštění přehrávání a nahrávání - tlačítka Play/Rec propojená s jdou velmi ztuha. Vytknout lze též chybějící autostop při přetáčení, motorek se automaticky zastaví na konci pásku pouze při přehrávání.

Clatronic MC1016

Konečně přichází ke slovu infračervený dálkový ovládač formátu kreditní karty. Má všehovšudy deset tlačítek a slouží výhradně k ovládání funkcí CD mechaniky, tj. přehrávání, přetáčení, vyhledávání uvnitř skladeb a programování playlistu. Vzhledem k tomu, že jednotka disponuje pouze malým numerickým displejem, indikujícím číslo adresáře a aktuální skladby, to však není žádný med. Dalšími tlačítky lze rychle přeskakovat mezi složkami a navolit režim opakování skladeb (jednu/album/vše). Většina funkcí je zdvojená přímo na věži.

Clatronic MC1016

Reprodukce a záznam

Co se týče kompatibility, mechanika zvládá soubory s datovým tokem 32-320 kbps včetně variabilního kódování. Problémy jí nedělají ani nefinalizovaná CD-RW, multisession disky a poradí si i s vysokorychlostními médii. Kazetová mechanika přehrává spolehlivě, avšak při nahrávání z rádia či CD je signál přebuzený.

Clatronic MC1016 Clatronic MC1016

Zvukový výstup je takový, jaký se dá u věže v této cenové kategorii čekat: solidní, se slušnými výškami a možnosti přiživit hloubkové frekvence tlačítkem X-Bass. "Bedýnky" snesou v závislosti na typu nahrávky nejvýše zhruba 60% zatížení, při vyšší hlasitosti dochází k distorzi zvuku. Při přehrávání CD je ve výstupu patrný jemný brum, který však zaniká v reprodukované hudbě a znát je pouze se sluchátky.

Clatronic MC1016

Celkový dojem

Shnutí bude stručné, ale abychom se vyvarovali obvyklému klišé stylu "za málo peněz hodně muziky", bude znít "slušná věž za slušné peníze". Pokud nejste hifisté a sháníte jen něco nekomplikovaného do obývacího pokoje - proč ne?

K testu zapůjčil internetový obchod eProton.
Nejčtenější

Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

Britský fyzik Stephen Hawking

Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

Časová osa přechodu na DVB-T2.

Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

Další z rubriky

Apple kupuje Shazam, iTunes se naučí rozpoznávat hrající hudbu

Aplikace Shazam

Apple chce své služby obohatit o prvky rozšířené a virtuální reality a koupě Shazamu je logickým krokem - aplikace...

Stačí jim říci a sluchátka s Alexou vám pustí hudbu, kterou chcete

Sluchátka Aventho Wireless dostanou během letošního roku zajímavou aktualizaci.

Softwarová aktualizace nastěhuje do sluchátek Avento Wireless od společnosti Beyerdynamic digitální asistentku Alexu....

Chcete poslouchat a ne vybírat? Spotify spustilo aplikaci Stations

Novou aplikaci Stations od Spotify si zatím oficiálně nenainstalujete ...

Nová bezplatná hudební aplikace Stations neumožňuje spustit konkrétní skladbu, album nebo interpreta. Posluchač si...

Najdete na iDNES.cz