Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Modulární Windows XP existují. V bankomatech.

  5:00aktualizováno  5:00
Verze Windows, z níž lze odinstalovávat všechny komponenty, dávno existuje. Jen bylo její využití zapíráno; DVD přepisovací mechanika u nás již za 12 tisíc s daní; FAA - Úřad pro letectví - hacknut; Prezident CEO odchází; Walter Hewlett vyloučen z hlasování.

MODULÁRNÍ WINDOWS JIŽ EXISTUJÍ - Bill Gates během svého výslechu v soudním procesu přiznal, že společnost již nabízí okleštěnou - modulární - verzi operačního systému Windows. Tímto tvrzením byla ovšem popřena všechna předchozí slova. Jimi se Gates snažil dokázat, že okleštěné Windows vyrábět nelze.
Verze Windows XP Embedded dává zákazníkovi na výběr aplikace, které chce instalovat. A to včetně tolik diskutovaného Internet Exploreru, Media Playeru a dalších programů, obvykle dodávaných s běžným systémem. Verze Windows Embedded sice patří svým zaměřením pro bankomaty či pokladny. Avšak existuje a to bude pro soud v jeho rozhodování o uvalení sankcí za monopolní chování Microsoftu a jeho předchozí mlživá tvrzení podstatné.
Doposud Microsoft poukazoval na to, že "bankomatovou" verze Windows nelze srovnávat s dalšími verzemi systému. Licenční dohoda k Embelled však zní v tom smyslu, že tyto Windows je výslovně zakázáno používat na "počítačích všeobecného účelu." Produkt podle manuálu obsahuje prakticky tytéž soubory, jako další verze Windows XP.

DVD-RW VYROBENÉ V ČESKU ZA 200 KORUN - DVD se vyrábějí také v Česku. Společnost Eximpo jako jediná u nás začala nedávno distribuovat také DVD-RW disky, a to za relativně příjemnou cenu 173 Kč bez DPH. Krom těchto disků společnost produkuje také DVD-R média.
Cena DVD přepisovacích mechanik v Česku klesá a zřejmě nejlevnější DVD-RAM je k mání za 12 tisíc korun s DPH. Mnohem větší boom těchto zařízení je očekáván na letošní Vánoce. Cena přepisovatelných disků by měla klesnout pod sto korun a mechaniky se mají pohybovat pod deseti tisíci korun s daní.

DLOUHOLETÝ ŠÉF AMD ODCHÁZÍ - Jerry Sanders, dlouholetý šéf společnosti AMD, odchází do penze. Po 33 letech vedení společnosti AMD, která se od skromných začátků vypracovala na druhého největšího výrobce procesorů, tak Sanders firmu opouští a nadále již na pozici CEO nebude setrvávat. Důvodem k rezignaci na post generálního je pokročilý věk Sanderse (65 let). Ten ještě do roku 2003 setrvá ve funkci správní rady a poté společnost opustí definitivně.

AMERICKÝ FAA HACKNUT - Federální úřad pro letectví (FAA) byl v průběhu minulého týdne hacknut. Úřad ovšem oficiální doznání přinesl až během několika dalších dní. Informace přinesl server The Register.
Hackeři nazývající se The Deceptive Duo měli na homepage úřadu umístit screenshoty z databáze letišť a dalších tajných materiálů. Dostupné byly podle hackerů mnohem detailnější informace, jejichž zveřejnění by prý ovšem ohrozilo bezpečnost USA. Úmyslem hackerů dle jejich slov nebylo zneužití dat, ale upozornění na děravost webu.
Duo hackerů prý ve svých "prověřovacích" útocích hodlá nadále pokračovat.

VĚČNĚ NESPOKOJENÝ PACKARD VYLOUČEN Z HLASOVÁNÍ - Akcionáři společnosti Hewlett-Packard před pátečním hlasováním vyloučili ze správní rady Waltera Hewletta, syna jednoho ze zakladatelů společnosti Hewlett-Packard. Důvodem se stala neustála kritika fúze HP s Compaqem.
Podle ČTK se ve třiašedesátileté historii firmy stalo vůbec poprvé, aby neměl žádný potomek zakladatelů vliv na řízení společnosti.
Technet celý průběh fúzování sledoval. Sloučení nebylo definitivně oznámeno. Podle výsledků nedávného hlasování sice došlo k vítězství, Walter Hewlett však hlasování soudně napadl.Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz