Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Modulární Windows XP existují. V bankomatech.

  5:00aktualizováno  5:00
Verze Windows, z níž lze odinstalovávat všechny komponenty, dávno existuje. Jen bylo její využití zapíráno; DVD přepisovací mechanika u nás již za 12 tisíc s daní; FAA - Úřad pro letectví - hacknut; Prezident CEO odchází; Walter Hewlett vyloučen z hlasování.

MODULÁRNÍ WINDOWS JIŽ EXISTUJÍ - Bill Gates během svého výslechu v soudním procesu přiznal, že společnost již nabízí okleštěnou - modulární - verzi operačního systému Windows. Tímto tvrzením byla ovšem popřena všechna předchozí slova. Jimi se Gates snažil dokázat, že okleštěné Windows vyrábět nelze.
Verze Windows XP Embedded dává zákazníkovi na výběr aplikace, které chce instalovat. A to včetně tolik diskutovaného Internet Exploreru, Media Playeru a dalších programů, obvykle dodávaných s běžným systémem. Verze Windows Embedded sice patří svým zaměřením pro bankomaty či pokladny. Avšak existuje a to bude pro soud v jeho rozhodování o uvalení sankcí za monopolní chování Microsoftu a jeho předchozí mlživá tvrzení podstatné.
Doposud Microsoft poukazoval na to, že "bankomatovou" verze Windows nelze srovnávat s dalšími verzemi systému. Licenční dohoda k Embelled však zní v tom smyslu, že tyto Windows je výslovně zakázáno používat na "počítačích všeobecného účelu." Produkt podle manuálu obsahuje prakticky tytéž soubory, jako další verze Windows XP.

DVD-RW VYROBENÉ V ČESKU ZA 200 KORUN - DVD se vyrábějí také v Česku. Společnost Eximpo jako jediná u nás začala nedávno distribuovat také DVD-RW disky, a to za relativně příjemnou cenu 173 Kč bez DPH. Krom těchto disků společnost produkuje také DVD-R média.
Cena DVD přepisovacích mechanik v Česku klesá a zřejmě nejlevnější DVD-RAM je k mání za 12 tisíc korun s DPH. Mnohem větší boom těchto zařízení je očekáván na letošní Vánoce. Cena přepisovatelných disků by měla klesnout pod sto korun a mechaniky se mají pohybovat pod deseti tisíci korun s daní.

DLOUHOLETÝ ŠÉF AMD ODCHÁZÍ - Jerry Sanders, dlouholetý šéf společnosti AMD, odchází do penze. Po 33 letech vedení společnosti AMD, která se od skromných začátků vypracovala na druhého největšího výrobce procesorů, tak Sanders firmu opouští a nadále již na pozici CEO nebude setrvávat. Důvodem k rezignaci na post generálního je pokročilý věk Sanderse (65 let). Ten ještě do roku 2003 setrvá ve funkci správní rady a poté společnost opustí definitivně.

AMERICKÝ FAA HACKNUT - Federální úřad pro letectví (FAA) byl v průběhu minulého týdne hacknut. Úřad ovšem oficiální doznání přinesl až během několika dalších dní. Informace přinesl server The Register.
Hackeři nazývající se The Deceptive Duo měli na homepage úřadu umístit screenshoty z databáze letišť a dalších tajných materiálů. Dostupné byly podle hackerů mnohem detailnější informace, jejichž zveřejnění by prý ovšem ohrozilo bezpečnost USA. Úmyslem hackerů dle jejich slov nebylo zneužití dat, ale upozornění na děravost webu.
Duo hackerů prý ve svých "prověřovacích" útocích hodlá nadále pokračovat.

VĚČNĚ NESPOKOJENÝ PACKARD VYLOUČEN Z HLASOVÁNÍ - Akcionáři společnosti Hewlett-Packard před pátečním hlasováním vyloučili ze správní rady Waltera Hewletta, syna jednoho ze zakladatelů společnosti Hewlett-Packard. Důvodem se stala neustála kritika fúze HP s Compaqem.
Podle ČTK se ve třiašedesátileté historii firmy stalo vůbec poprvé, aby neměl žádný potomek zakladatelů vliv na řízení společnosti.
Technet celý průběh fúzování sledoval. Sloučení nebylo definitivně oznámeno. Podle výsledků nedávného hlasování sice došlo k vítězství, Walter Hewlett však hlasování soudně napadl.
Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Najdete na iDNES.cz