Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


[ mp3 explorer ] v4.2.0 - manažer MP3 souborů s ID3 tagem v2

  0:18aktualizováno  0:18
[ mp3 explorer ] v4.2.0 je kvalitní program pro správu MP3 souborů, který umožňuje vytvářet ID3 tag automaticky a přidávat do souborů další data, obrázky a texty.
[ mp3 explorer ] patří mezi programy pro správu MP3 souborů, MP3 manažery, které pracují s MP3 soubory na základě informací uložených přímo v MP3 souboru v ID3 tagu.

Po hladké instalaci program automaticky prohledá základní pevný disk (C:). Máte-li MP3 umístěny na jiných discích, musíte zadat cesty v nastaveních programu (favorite addresses). Aby nemusel tuto operaci provádět při každém spuštění, získaná data ukládá. Dojde-li mezi soubory ke změnám, můžete databázi aktualizovat (tlačítko F5). Kromě MP3 souborů nyní [ mp3 explorer ] podporuje také formát WMA. Všechny soubory třídí program podle údajů v ID3 tagu.

Programový panel je velmi přehledný. Je rozdělen na čtyři části. Horní polovina je řešena po vzoru Průzkumníka ve Windows. Vlevo jsou složky, vpravo soubory. Složky odpovídají třídícím faktorům, můžete si vybrat řazení podle jména umělce, názvu alb nebo žánrů. Změna řazení a některé další operace při velkém množství souborů zaberou dosti času a práci zdržují. Je to velký rozdíl proti jiným programům, např. MP3 Manageru 32, kde je podobná záležitost otázkou okamžiku.

Program umožňuje dokonalé hledání ve vytvořené databázi podle rozmanitých parametrů. K dispozici je také export dat do nastaveného formátu (CSV, HTML).

Spodní část panelu zobrazuje více funkcí a je řešena jako malý internetový prohlížeč. V základním nastavení zde naleznete možnost zobrazení podrobných informací o souborech (včetně obrázků a textů, které jsou součástí rozšířených ID3 tagů). Dále si v tomto okně můžete prostudovat manuál v programu, v němž najdete i velmi užitečné klávesové zkratky. Poslední možnost je určena pro uživatele s připojením k internetu. Mohou zjistit novinky o programu na jeho domovské stránce a vyhledávat hudbu na internetu pomocí jednoduchého rozhraní.

Spodní polovina panelu po přepnutí slouží také k zobrazení playlistů, které jednoduše vytvoříte přetažením souborů myší do okna playlistu. Playlist si samozřejmě můžete uložit (formáty M3U a PLS). Soubory program přehrává sám nebo s pomocí externího přehrávače. [ mp3 explorer ] využívá k přehrávání program asociovaný s MP3 soubory a umožňuje soubory pomocí tohoto programu přímo přehrávat nebo je řadit do fronty.

Program podporuje ID3 tag rozšířené verze 2 (ID3 tag v2) a umožňuje přidávat k MP3 souboru více informací, obrázky, internetové odkazy a texty písní (zobrazuje i Lyrics3 tag). Manuálně můžete ID3 tag vkládat nebo editovat ve vlastnostech souboru (properties). Editor ID3 tagu obsahuje i šikovnou funkci normalizace textu. Automaticky upravuje ID3 tag podle anglických pravidel pojmenování (velká písmena na začátku slov). V nastavení programu si můžete vybrat, zda ukládat v obou nekompatibilních systémech ID3 tagu, protože většina programů podporuje pouze původní ID3 tag. Styl, interpreta a album můžete měnit také pomocí 'Drag 'n Drop', prostým přesunutím souboru do odpovídající složky.

Nová verze programu přináší rozšířené možnosti "inteligentního" hromadného vytváření ID3 tagu u MP3 souborů. "Intellitag" dokáže identifikovat přes dvacet různých formátů pojmenování souborů a na jejich základě vytvořit ID3 tag. Může při tom využít i výše zmíněné normalizační funkce. Obdobně program podporuje i opačný postup - přejmenování souborů na základě ID3 tagu.

Kromě normálního okna a minimalizace do lišty (systém tray) může [ mp3 explorer ] běžet v minimalizované verzi, kterou vyvoláte tlačítkem L.A.B. (Little Audio Browser). Můžete v ní MP3 soubory vyhledávat podle stejného řazení jako ve velkém okně (podle jména umělce, názvu alb nebo žánrů) a podle libosti přehrávat.

Další zajímavostí programu je podpora pluginů - přídavných modulů. U [ mp3 exploreru ] však nejde pluginy přidávající nové programové funkce, ale o přídavky, které umožňují změnu vzhledu (skin) a jazyka (lokalizace) programu. Dostupné pluginy naleznete na stránce http://www.mp3-explorer.com/download.htm#plugins.

[ mp3 explorer ] je užitečná pomůcka pro ty kteří chtějí mít přehled o svých souborech. Velmi vhodný je, pokud se rozhodnete používat ID3 tag v.2 a přidávat k souborů další textové či obrazové informace.

Program patří do kategorie shareware a po třicetidenní zkušební lhůtě musíte program za poplatek dvaceti dolarů zaregistrovat.

Autor: Pierre Levy
Website: http://www.mp3-explorer.com
Platforma: Windows 95/98/2000/NT4
Download: http://www.mp3-explorer.com/explorer4-wma-us.exe 1.56 MB
Cena: $20

Autor:


Témata: MP3, CSV, software, Umělec

Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Najdete na iDNES.cz