Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Fiend 6.1 - zajímavá alternativa k Napsteru

  0:46aktualizováno  0:46
Nejste-li spokojeni s Napsterem, vyzkoušejte MP3 Fiend. Tento program na vyhledávání MP3 souborů zobrazuje současně výsledky hledání 11 internetových vyhledávacích serverů. Dokáže je ověřit a exportovat do dalších programů.
Při hledání MP3 souborů máte dvě nejschůdnější možnosti. Buď využijete internetových stránek specializovaných na vyhledávání MP3, nebo použijete klientský program typu Napster. Výsledky hledání internetových hledačů bývají neuspokojivé. Odkazy, jež vypisují nejsou vždy ověřovány, a proto nemusí již platit. Navíc ani servery, na které odkazují, nedovolují vždy bezprostřední stahování. Druhá alternativa - program Napster a jeho klony - dnes získala masovou oblibu, protože umožňuje mnohem jednodušší přístup k MP3 souborům. Systémy a la Napster umožňují soubor nejen vyhledat, ale i okamžitě stáhnout. Soubory jsou sdíleny připojenými klienty, a proto máte jistotu, že jsou k dispozici on-line.

Máte-li vyhraněné hudební zájmy, můžete zjistit, že programy, jež umožňují sdílení souborů nejsou pro vás žádným přínosem. Soubory, které jsou nich dostupné, odrážejí převažující vkus či módní diktát a na okrajové žánry v nich narazíte spíše náhodou. V takovém případě nezbývá, než se vrátit k původnímu způsobu hledání MP3 souborů na Internetu, který je dnes trochu zatlačen do pozadí. Jedná se o internetové hledače, v nichž zadáte hledaný název a dostanete výpis odpovídajících souborů na různých serverech. Stránek s těmito hledači je dlouhá řada a výsledky v nich dosažené se velmi různí. Jejich nevýhodou proti Napsteru a podobným systémům je, že nejde o výsledky online, ale z pravidelně obnovovaných databází. Vypsané odkazy proto nemusejí být v daném okamžiku platné nebo přístupné. Procházení mnoha WWW hledači je navíc únavné a při neplatných výsledcích hledání může řádně otrávit pobyt u počítače. Naštěstí i zde existují softwarová řešení. Program, který za vás projde výsledky hledání mnoho internetových hledačů a přinese jejich souhrnný seznam. Jedním z nejlepších programů tohoto druhu je MP3 Fiend.

logo

MP3 Fiend je vynikající pomůckou při hledání. Dokáže zpracovat výsledky hledání mnoha internetových hledačů najednou a přitom tyto odkazy ověřit. Mp3 Fiend zobrazuje současně výsledky hledání 11 internetových vyhledávacích serverů. Z uvedených serverů si můžete vybrat osvědčené a urychlit tak ještě více hledání. Zcela nově program zahrnul i vyhledávání pomocí Gnutelly, z níž zobrazuje pouze ověřené výsledky hledání. Celý proces hledání a zpracování výsledků je velmi rychlý a je podmíněn hlavně rychlostí odezvy na straně vyhledávacích serverů. V okně si můžete výsledky seřadit podle názvu nebo podle internetové adresy. Výsledky hledání je možné vytisknou nebo uložit.

Hledače

MP3 Fiend vypisuje soubory umístěné jak na FTP tak i na HTTP serverech. Samotný program neumožňuje přímo stahovat vyhledané soubory, ale zvládá bezproblémovou spolupráci s programy k tomu určenými. Výsledky exportuje do propracovaných manažerů GetRight a Go!Zilla, které dovolují soubory určené ke stažení stavět do fronty a dokážou pokračovat v přerušeném stahování (funkce resume). Protože převážná většina vyhledaných odkazů směřuje na servery FTP, je důležitá spolupráce s FTP klienty. S těmito programy MP3 Fiend komunikuje přes schránku (clipboard). Odkazy tak do FTP klientu přenesete jednoduše kliknutím pravého tlačítka myši a zkopírováním do schránky. Automatické načítání adres ze schránky Windows umožňuje řada FTP programů, včetně oblíbených Bullet Proof FTP a CuteFTP.

Výsledky hledání

Vynikající vlastností programu je možnost, ještě než se pokusíte něco stahovat, ověřit zobrazené výsledky hledání. Program se postupně připojuje k serverům s vyhledanými soubory a zaznamená jejich reakci. Výsledky ověřování a případně i délka souborů se vypisují v dalších sloupcích programového okna. Ke každému soubory si můžete prohlédnout záznam komunikace ser serverem (log). Můžete tak předem vyloučit marné pokusy stahovat z vypnutých serverů nebo rozpoznat tzv. ratio servery, které vyžadují před downloadem nejprve určitý upload.

Verifikace výsledků

V programu naleznete i další, doprovodné funkce. Chart přináší stále aktualizovaný přehled sedmi hitparád různých žánrů a umožňuje hledat přímo uvedené skladby (samozřejmě s upozorněním, že je musíte vlastnit na CD). Při nejasnostech se můžete obrátit na nápovědu, která je vyřešena formou on-line na stránkách firmy. Nalezete zde i podrobný popis práce s FTP klientem a verifikace výsledků.

Hitparáda

Pokud vám nestačí Napster a jeho četné klony, měli byste tento program určitě vyzkoušet. Možnost ověřit výsledky hledání a exportovat je do FTP klientů nabízí mnohem lepší cestu než stránky s internetovými hledači. Program si můžete stáhnout na jeho domovských stránkách, kde také naleznete potřebné programové knihovny, jež na některých operačních systémech mohou chybět.

Výrobce: Eternal Software
Website: http://www.mp3fiend.com/
Platforma: MS Windows 95/98/NT4
Download: http://www.mp3fiend.com/download.html?
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.cz