Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Fiend 6.1 - zajímavá alternativa k Napsteru

  0:46aktualizováno  0:46
Nejste-li spokojeni s Napsterem, vyzkoušejte MP3 Fiend. Tento program na vyhledávání MP3 souborů zobrazuje současně výsledky hledání 11 internetových vyhledávacích serverů. Dokáže je ověřit a exportovat do dalších programů.
Při hledání MP3 souborů máte dvě nejschůdnější možnosti. Buď využijete internetových stránek specializovaných na vyhledávání MP3, nebo použijete klientský program typu Napster. Výsledky hledání internetových hledačů bývají neuspokojivé. Odkazy, jež vypisují nejsou vždy ověřovány, a proto nemusí již platit. Navíc ani servery, na které odkazují, nedovolují vždy bezprostřední stahování. Druhá alternativa - program Napster a jeho klony - dnes získala masovou oblibu, protože umožňuje mnohem jednodušší přístup k MP3 souborům. Systémy a la Napster umožňují soubor nejen vyhledat, ale i okamžitě stáhnout. Soubory jsou sdíleny připojenými klienty, a proto máte jistotu, že jsou k dispozici on-line.

Máte-li vyhraněné hudební zájmy, můžete zjistit, že programy, jež umožňují sdílení souborů nejsou pro vás žádným přínosem. Soubory, které jsou nich dostupné, odrážejí převažující vkus či módní diktát a na okrajové žánry v nich narazíte spíše náhodou. V takovém případě nezbývá, než se vrátit k původnímu způsobu hledání MP3 souborů na Internetu, který je dnes trochu zatlačen do pozadí. Jedná se o internetové hledače, v nichž zadáte hledaný název a dostanete výpis odpovídajících souborů na různých serverech. Stránek s těmito hledači je dlouhá řada a výsledky v nich dosažené se velmi různí. Jejich nevýhodou proti Napsteru a podobným systémům je, že nejde o výsledky online, ale z pravidelně obnovovaných databází. Vypsané odkazy proto nemusejí být v daném okamžiku platné nebo přístupné. Procházení mnoha WWW hledači je navíc únavné a při neplatných výsledcích hledání může řádně otrávit pobyt u počítače. Naštěstí i zde existují softwarová řešení. Program, který za vás projde výsledky hledání mnoho internetových hledačů a přinese jejich souhrnný seznam. Jedním z nejlepších programů tohoto druhu je MP3 Fiend.

logo

MP3 Fiend je vynikající pomůckou při hledání. Dokáže zpracovat výsledky hledání mnoha internetových hledačů najednou a přitom tyto odkazy ověřit. Mp3 Fiend zobrazuje současně výsledky hledání 11 internetových vyhledávacích serverů. Z uvedených serverů si můžete vybrat osvědčené a urychlit tak ještě více hledání. Zcela nově program zahrnul i vyhledávání pomocí Gnutelly, z níž zobrazuje pouze ověřené výsledky hledání. Celý proces hledání a zpracování výsledků je velmi rychlý a je podmíněn hlavně rychlostí odezvy na straně vyhledávacích serverů. V okně si můžete výsledky seřadit podle názvu nebo podle internetové adresy. Výsledky hledání je možné vytisknou nebo uložit.

Hledače

MP3 Fiend vypisuje soubory umístěné jak na FTP tak i na HTTP serverech. Samotný program neumožňuje přímo stahovat vyhledané soubory, ale zvládá bezproblémovou spolupráci s programy k tomu určenými. Výsledky exportuje do propracovaných manažerů GetRight a Go!Zilla, které dovolují soubory určené ke stažení stavět do fronty a dokážou pokračovat v přerušeném stahování (funkce resume). Protože převážná většina vyhledaných odkazů směřuje na servery FTP, je důležitá spolupráce s FTP klienty. S těmito programy MP3 Fiend komunikuje přes schránku (clipboard). Odkazy tak do FTP klientu přenesete jednoduše kliknutím pravého tlačítka myši a zkopírováním do schránky. Automatické načítání adres ze schránky Windows umožňuje řada FTP programů, včetně oblíbených Bullet Proof FTP a CuteFTP.

Výsledky hledání

Vynikající vlastností programu je možnost, ještě než se pokusíte něco stahovat, ověřit zobrazené výsledky hledání. Program se postupně připojuje k serverům s vyhledanými soubory a zaznamená jejich reakci. Výsledky ověřování a případně i délka souborů se vypisují v dalších sloupcích programového okna. Ke každému soubory si můžete prohlédnout záznam komunikace ser serverem (log). Můžete tak předem vyloučit marné pokusy stahovat z vypnutých serverů nebo rozpoznat tzv. ratio servery, které vyžadují před downloadem nejprve určitý upload.

Verifikace výsledků

V programu naleznete i další, doprovodné funkce. Chart přináší stále aktualizovaný přehled sedmi hitparád různých žánrů a umožňuje hledat přímo uvedené skladby (samozřejmě s upozorněním, že je musíte vlastnit na CD). Při nejasnostech se můžete obrátit na nápovědu, která je vyřešena formou on-line na stránkách firmy. Nalezete zde i podrobný popis práce s FTP klientem a verifikace výsledků.

Hitparáda

Pokud vám nestačí Napster a jeho četné klony, měli byste tento program určitě vyzkoušet. Možnost ověřit výsledky hledání a exportovat je do FTP klientů nabízí mnohem lepší cestu než stránky s internetovými hledači. Program si můžete stáhnout na jeho domovských stránkách, kde také naleznete potřebné programové knihovny, jež na některých operačních systémech mohou chybět.

Výrobce: Eternal Software
Website: http://www.mp3fiend.com/
Platforma: MS Windows 95/98/NT4
Download: http://www.mp3fiend.com/download.html?
Cena: freeware

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Další z rubriky

Hrátky s kamerou. Webkamera jako hlídač majetku a osob

Ilustrační foto - kamera

Pro základní potřebu ochrany majetku a osob nemusíte vlastnit důmyslný kamerový systém. Máte-li webkameru, potom ji...

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Najdete na iDNES.cz