Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3-Jukebox 2.6 - hrací skříň pro party

  0:30aktualizováno  0:30
Chystáte domácí párty a nechcete se celý večer bavit v roli DJe? Máme pro vás tip. Program MP3 Jukebox vytvoří z každého obyčejného PC samostatnou hrací skříň, kterou můžete dát k dispozici hostům, aniž byste se museli bát o svůj počítač a data v něm ukrytá.
Slovo jukebox se stalo oblíbeným výrazem pro názvy MP3 programů (MusicMatch Jukebox, RealJukebox, Media Jukebox). Zpravidla znamená program, který dokáže "vše", tedy MP3 soubory přehrávat, vytvářet i spravovat. Dnes vám přestavíme další, tentokráte opravdový jukebox. Tentokrát se však nejedná o zmíněná "all in one" řešení, ale o opravdovou hrací skříň. MP3 Jukebox je program, který z každého obyčejného PC vytvoří samostatný jukebox, který můžete dát k dispozici hostům, aniž byste se museli bát o svůj počítač a data v něm ukrytá.

Instalátor je v němčině stejně jako informační text, ale pro uživatelské rozhraní programu si můžete vybrat mezi němčinou a angličtinou. Po spuštění vám program nabídne importování MP3 souborů. Stačí myší přehodit vybrané adresáře z levého poloviny okna ve stylu Průzkumníku do pravé části. Skener pracuje rychle a vytvoří databázi podle ID3 tagu. Seznam souborů se vytváří nově při každém startu, ale program volitelně umožňuje využít starou databázi (parametr OLDDB v příkazové řádce).

Program je opravdu vytvořen jako jukebox pro hosty, proto je počítač zabezpečen, aby s ním nešlo dělat nic jiného. Každý může používat jen dostupné ovládání. Možnosti program ukončit nebo přepnout na jiný jsou přístupné jen po zadání administrátorského hesla. Stejně jsou pojištěny funkce přístupné jen pro správce programu, jako je nastavování hlasitosti a změny v databázi souborů, které se aktivují dvojitým kliknutím na logo programu v levém rohu. Bez znalosti hesla přerušíte program jedině resetováním nebo vypnutím počítače. Pro zkoušení programu je vhodné tuto obranu vypnout, jinak při každém pokusu o nastavení budete muset zadávat heslo. Při spuštění s parametrem NOSEC se program chová jako běžná aplikace pro Windows.

Program se ovládá myší a klávesnicí, popřípadě pouze jedním z těchto vstupních zařízení. Pro zadávání pouze pomocí myší (případně s dotykovou obrazovkou) je možné zobrazit klávesnici. MP3 jukebox se vyznačuje přehledným uživatelským rozhraním, které zabírá celou obrazovku monitoru. Hosté mohou lehce vybírat tituly podle svého přání a přidávat je do playlistu. Program ukazuje, kdy budou vybrané tituly hrány a zabraňuje opakování určité skladby. Pro rychlý přístup k jednotlivým písním obsahuje program funkci hledání, která umožňuje rychle najít titul nebo interpreta, aniž byste museli projíždět dlouhý seznam titulů. Orientaci v nabízených skladbách ulehčuje řazení. Písně si můžete seřadit podle tří parametrů - jména interpreta, titulu skladby nebo žánru. V případě, že je playlist prázdný, automatický DJ spouští skladby podle náhodného výběru.

Každou skladbu mohou uživatelé ohodnotit a přidat k ní komentář. Tyto údaje můžete vyhodnotit s přídavným programem Auswertungstool. Naleznete v něm i záznamy o hledaných skladbách a může být pomůckou pro přizpůsobení jukeboxu nárokům posluchačů.

Program sám hudbu nepřehrává, ale využívá k tomu další freeewarové programy. Základem je MP3 přehrávač Winamp v poslední verzi, který se nainstaluje současně s jukeboxem do jeho adresáře a běží v pozadí. Nestará se jen o kvalitní zvuk, ale také o správné prolínaní skladeb. To zabezpečuje ve spolupráci s pluginem SqrSoft Advanced CrossFading. Zvolený systém využívající Winamp má pro uživatele obrovskou výhodu v možnosti použít další pluginy pro zpracování zvuku jako je např. RockSteady, který dokáže vyrovnávat hladinu hlasitosti nestejně nahraných MP3 souborů.

Velmi zajímavou možnost nabízí program ve spolupráci s místní počítačovou sítí. Přídavný Remoteprogram slouží ke zpřístupnění vašeho jukeboxu přes LAN, ale zatím se však jedná pouze o zkušební verzi. I bez této funkce však program slouží dobře svému účelu a vytváří z počítače hudební zařízení jako stvořené pro party a zábavu hostů.

Výrobce Duerkop Software-Design
Website: HTTP://www.duerkop-sd.de/jukebox
Platforma: Windows 95/98
Download: http://www.duerkop-sd.de/jukebox/index.html (2.05 MB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Najdete na iDNES.cz