Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Manager 32 - správce MP3 souborů s podporou Lyrics 3 tagu

  0:10aktualizováno  0:10
Chcete-li si své "empétrojky" uspořádat, či máte zájem mít u písní jejich texty, pak je pro vás ideálním programem MP3 Manager 32, kvalitní organizátor MP3 souborů s podporou Lyrics 3 tagu.
Po programu Kubik Mp3 manager, o němž jsme vás již informovali, tu máme další český program pro správu MP3 souborů. Jedná se o MP3 Manager 32, který je neustále vyvíjen od roku 1997. Poslední finální verzí je 4.40, ale autor již zájemcům nabízí na své internetové stránce pátou beta verzi 4.50. Databáze je vytvořena na základě FoxPro, což zajišťuje její rychlost a stabilitu.

MP3 Manager je na rozdíl od Kubika postaven na ID3 tagu (popisce umístěné uvnitř MP3 souboru). Z toho vyplývá, že je určen výhradně pro soubory MP3 a MP2 (autor však slíbil podporu dalších formátů digitálního audia v některé z dalších verzí). Při prvním spuštění v programu natavíme disky a adresáře, v nichž jsou uloženy MP3 soubory. Při každém spuštění v nich program může automaticky zjišťovat provedené změny od jeho posledního spuštění.

Databáze je systematicky zpracována. Soubory jsou přehledně seřazeny podle informací ID3 tagu, u každého jsou ve sloupcích zobrazeny všechny informace z ID3 tagu (název, interpret, album, rok, žánr, poznámka) a z Lyrics 3 tagu. Dále je uvedena délka souboru v minutách i v bytech, bitrate a místo uložení souboru na disku. Zobrazeny jsou pouze soubory na dostupných discích. Výměnná média se automaticky ukládají do tzv. CD Cache. Po její aktivaci se zobrazí všechny uložené MP3 soubory. Vlastníci mnoha CD s MP3 si tak mohou udržet přehled o celé své sbírce.

MP3 Manager 32

Nyní se dostáváme ke hlavní vlastnosti programu, jíž se odlišuje od ostatních manažerů. Je jí podpora již zmíněného Lyrics 3 tagu, který řeší dva stávající problémy při popisování MP3. Novou možností je, jak anglický název napovídá, možnost vložit text písně (lyrics) přímo do zvukového souboru. Druhým zlepšením je elegantní rozšíření nedostatečné délky polí ID3 tagu při zachování vzájemné kompatibility. Tyto funkce přináší zvláštní Lyrics 3 plugin pro přehrávač Winamp.

Soubory lze spouštět a řadit ve Winampu přímo z databáze. Kromě Winampu jsou podporovány další dva přehrávače Sonique a Winplay3. Při použití Winampu je dokonce možné editovat i přehrávaný soubor. Pro práci s tagy program předkládá řadu funkcí včetně hromadného přejmenovávání. Databázi je možné snadno prohledávat podle jednotlivých polí a lze ji exportovat ve formátu HTML, jako tabulku Excelu či jako prostý text.

Jedinou nevýhodou tohoto programu (z pohledu tuzemského uživatele) je jeho pouze anglické ovládání a nápověda. MP3 manager je ideální pro ty, kteří chtějí mít pečlivě vyplněné tagy, a je nepostradatelnou pomůckou pro ty, kteří se rozhodli používat výše zmíněný Lyrics 3 tag. Skvělé služby poskytne všem, kdož chtějí mít své soubory řádně označené a seřazené a mají zájem vytisknout si jejich seznamy podle různých kritérií.

Autor: Petr Strnad
Website: http://www.volweb.cz/str/
Platforma: Windows 95/98
Download: http://mp3manager.mute.cz/mp3man32.zip (3.45 MB)
Cena: Freeware

Autor:


Nejčtenější

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...

Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Další z rubriky

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Najdete na iDNES.cz