Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Manager 32 - správce MP3 souborů s podporou Lyrics 3 tagu

  0:10aktualizováno  0:10
Chcete-li si své "empétrojky" uspořádat, či máte zájem mít u písní jejich texty, pak je pro vás ideálním programem MP3 Manager 32, kvalitní organizátor MP3 souborů s podporou Lyrics 3 tagu.
Po programu Kubik Mp3 manager, o němž jsme vás již informovali, tu máme další český program pro správu MP3 souborů. Jedná se o MP3 Manager 32, který je neustále vyvíjen od roku 1997. Poslední finální verzí je 4.40, ale autor již zájemcům nabízí na své internetové stránce pátou beta verzi 4.50. Databáze je vytvořena na základě FoxPro, což zajišťuje její rychlost a stabilitu.

MP3 Manager je na rozdíl od Kubika postaven na ID3 tagu (popisce umístěné uvnitř MP3 souboru). Z toho vyplývá, že je určen výhradně pro soubory MP3 a MP2 (autor však slíbil podporu dalších formátů digitálního audia v některé z dalších verzí). Při prvním spuštění v programu natavíme disky a adresáře, v nichž jsou uloženy MP3 soubory. Při každém spuštění v nich program může automaticky zjišťovat provedené změny od jeho posledního spuštění.

Databáze je systematicky zpracována. Soubory jsou přehledně seřazeny podle informací ID3 tagu, u každého jsou ve sloupcích zobrazeny všechny informace z ID3 tagu (název, interpret, album, rok, žánr, poznámka) a z Lyrics 3 tagu. Dále je uvedena délka souboru v minutách i v bytech, bitrate a místo uložení souboru na disku. Zobrazeny jsou pouze soubory na dostupných discích. Výměnná média se automaticky ukládají do tzv. CD Cache. Po její aktivaci se zobrazí všechny uložené MP3 soubory. Vlastníci mnoha CD s MP3 si tak mohou udržet přehled o celé své sbírce.

MP3 Manager 32

Nyní se dostáváme ke hlavní vlastnosti programu, jíž se odlišuje od ostatních manažerů. Je jí podpora již zmíněného Lyrics 3 tagu, který řeší dva stávající problémy při popisování MP3. Novou možností je, jak anglický název napovídá, možnost vložit text písně (lyrics) přímo do zvukového souboru. Druhým zlepšením je elegantní rozšíření nedostatečné délky polí ID3 tagu při zachování vzájemné kompatibility. Tyto funkce přináší zvláštní Lyrics 3 plugin pro přehrávač Winamp.

Soubory lze spouštět a řadit ve Winampu přímo z databáze. Kromě Winampu jsou podporovány další dva přehrávače Sonique a Winplay3. Při použití Winampu je dokonce možné editovat i přehrávaný soubor. Pro práci s tagy program předkládá řadu funkcí včetně hromadného přejmenovávání. Databázi je možné snadno prohledávat podle jednotlivých polí a lze ji exportovat ve formátu HTML, jako tabulku Excelu či jako prostý text.

Jedinou nevýhodou tohoto programu (z pohledu tuzemského uživatele) je jeho pouze anglické ovládání a nápověda. MP3 manager je ideální pro ty, kteří chtějí mít pečlivě vyplněné tagy, a je nepostradatelnou pomůckou pro ty, kteří se rozhodli používat výše zmíněný Lyrics 3 tag. Skvělé služby poskytne všem, kdož chtějí mít své soubory řádně označené a seřazené a mají zájem vytisknout si jejich seznamy podle různých kritérií.

Autor: Petr Strnad
Website: http://www.volweb.cz/str/
Platforma: Windows 95/98
Download: http://mp3manager.mute.cz/mp3man32.zip (3.45 MB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Netradiční spořiče monitoru, které si zamilujete

Ilustrační foto

Nejen pro milovníky industriálního designu, ale také vyznavače sci-fi, lega či vizuálních efektů jsme vybrali povedené...

Najdete na iDNES.cz