Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Manager 32 version 4.60 - vynikající správce MP3 souborů

  0:05aktualizováno  0:05
Po delší době se objevila další verze vynikajícího českého správce MP3 souborů, který podporuje i ukládání textů pomocí Lyrics 3 tagu. Mezi novými prvky programu je i nová a velmi praktická funkce filtrování souborů podle mnoha kritérií.

Po poměrně dlouhé době byla vydána nová verze programu MP3 Manager. MP3 Manager je domácího původu a slouží k pohodlnému spravování rozsáhlých sbírek MP3 souborů na základě jejich ID3 tagu. Zahrnuje také Lyrics 3 tag, který umožňuje ukládat přímo do MP3 souborů texty písní a překonává omezený rozsah polí původního ID3 tagu. O množství jeho funkcí se dočtete ve článcích popisující předchozí verze (4.40 a 4.50)

Nová verze přináší mezi řadou vylepšení a úprav dvě základní novinky. První je zcela nový komplexní systém filtrování souborů, který zahrnuje rychlé i rozvinuté filtrování. Druhá novinka nebude uživateli programu asi příliš vítána. Program po třech letech vývoje mění svůj status z freewaru na shareware.

Nejzajímavějším a dlouho postrádaným rysem, který nabízí nová verze manažeru, je filtr. Pomocí funkce filtrování můžete z databáze vybrat určité záznamy a pohodlně pracovat pouze s nimi. Je to funkce důležitá zejména při velkém množství souborů, protože MP3 manager pracuje s velkým oknem, které zahrnuje všechny záznamy. Filtr nabízí i pokročilé možnosti nastavení. Záznamy prohledává podle jednoho až čtyř kritérií, které můžete kombinovat pomocí logických operátorů. Využívá mnoha faktorů - všech polí ID3 tagu, Lyrics3 tagu, názvů souborů, jejich délky i datového toku. Vytvořené filtry, u nichž předpokládáte častější užití, můžete uložit a později vyvolat z menu. Pokročilý filtr je možné vyvolat i pomocí nového tlačítka "F" na programovém panelu.

Program nabízí spoustu možností pro rychlé, pohodlné a hromadné změny tagů MP3 souborů. Slouží jako databáze souborů na pevném disku i na CD-ROM. Soubory na discích je možné aktualizovat při každém startu programu, nebo pomocí nyní sjednocené funkce update (klávesa F5).

Kromě toho funguje program i jako nadstavba (frontend) k MP3 přehrávačům, která umožňuje přehrávat a řadit soubory přímo z databáze. MP3 Manager nalezne MP3 přehrávač Winamp automaticky již při instalaci, vedle něj podporuje další populární přehrávač Sonique a jako třetí podporovaný program nyní CoolPlayer nahradil dřívější WinPlay.

MP3 Manager je jedním z nejpropracovanějších a nejstabilnějších správců MP3 souborů založených na ID3 tagu. Je učen pro operační systém Windows 95/98, ale pracuje i pod Windows NT a 2000. V nové verzi byla odstraněna chyba se změnou atributů souborů pod těmito systémy.

Vynikající program MP3 Manager existuje pouze v anglické verzi. Velmi potěšitelné však je, že podrobná nápověda ve formátu HTML je nyní k dispozici vedle angličtiny také v češtině (až na historii verzí). Můžete si ji stáhnou zvlášť na adrese www.volweb.cz/str/dl-help.htm. Jak jsme již výše zmínili, program patří nyní do kategorie shareware. Jeho registrace stojí 800,- Kč (či ekvivalent 20$).

Autor: Petr Strnad
WWW: http://www.volweb.cz/str/
Platforma: Windows 95/98
Download: http://www.volweb.cz/str/download.htm (3.50 MB)
Cena: 800,- Kč

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

„Je to jen bonus!“ Slavný matematik největší záhadu vyřešil jinou záhadou

Heidelberg Laureate Forum 2018 - Michael Atiyah

Devadesátiletý matematik, sir Michael Atiyah, vystoupil před odbornou veřejností, aby představil své řešení tzv....Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Tentokrát vás vyděrači při masturbaci nenatočili, uklidňuje policie

účet trhlý

Do mnohých e-mailových schránek dorazila zpráva o napadení daného účtu a instalaci viru, který uživatele pomocí kamery...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Nejlepší zálohovací programy, které uloží data do bezpečí

Ilustrační foto - zálohování

Dokumenty, fotografie, videa, ale i další soubory doporučujeme zálohovat mimo hlavní zařízení. Pokud si pořídíte...

Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

Tipy a triky pro Windows 10

Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

Revoluce pro programátory, nebo otravná funkce? Facebook ukázal SapFix

Facebook hodlá spustit vlastní kryptoměnu.

Facebook představil nástroj, který využívá prvky strojového učení k tomu, aby usnadnil práci programátorům. Konkrétně...

Renault Clio 0,9TCE 66Kw
Renault Clio 0,9TCE 66Kw

r.v. 2013, naj. 49 998 km, benzín
159 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz