Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Manager 32 version 4.60 - vynikající správce MP3 souborů

  0:05aktualizováno  0:05
Po delší době se objevila další verze vynikajícího českého správce MP3 souborů, který podporuje i ukládání textů pomocí Lyrics 3 tagu. Mezi novými prvky programu je i nová a velmi praktická funkce filtrování souborů podle mnoha kritérií.

Po poměrně dlouhé době byla vydána nová verze programu MP3 Manager. MP3 Manager je domácího původu a slouží k pohodlnému spravování rozsáhlých sbírek MP3 souborů na základě jejich ID3 tagu. Zahrnuje také Lyrics 3 tag, který umožňuje ukládat přímo do MP3 souborů texty písní a překonává omezený rozsah polí původního ID3 tagu. O množství jeho funkcí se dočtete ve článcích popisující předchozí verze (4.40 a 4.50)

Nová verze přináší mezi řadou vylepšení a úprav dvě základní novinky. První je zcela nový komplexní systém filtrování souborů, který zahrnuje rychlé i rozvinuté filtrování. Druhá novinka nebude uživateli programu asi příliš vítána. Program po třech letech vývoje mění svůj status z freewaru na shareware.

Nejzajímavějším a dlouho postrádaným rysem, který nabízí nová verze manažeru, je filtr. Pomocí funkce filtrování můžete z databáze vybrat určité záznamy a pohodlně pracovat pouze s nimi. Je to funkce důležitá zejména při velkém množství souborů, protože MP3 manager pracuje s velkým oknem, které zahrnuje všechny záznamy. Filtr nabízí i pokročilé možnosti nastavení. Záznamy prohledává podle jednoho až čtyř kritérií, které můžete kombinovat pomocí logických operátorů. Využívá mnoha faktorů - všech polí ID3 tagu, Lyrics3 tagu, názvů souborů, jejich délky i datového toku. Vytvořené filtry, u nichž předpokládáte častější užití, můžete uložit a později vyvolat z menu. Pokročilý filtr je možné vyvolat i pomocí nového tlačítka "F" na programovém panelu.

Program nabízí spoustu možností pro rychlé, pohodlné a hromadné změny tagů MP3 souborů. Slouží jako databáze souborů na pevném disku i na CD-ROM. Soubory na discích je možné aktualizovat při každém startu programu, nebo pomocí nyní sjednocené funkce update (klávesa F5).

Kromě toho funguje program i jako nadstavba (frontend) k MP3 přehrávačům, která umožňuje přehrávat a řadit soubory přímo z databáze. MP3 Manager nalezne MP3 přehrávač Winamp automaticky již při instalaci, vedle něj podporuje další populární přehrávač Sonique a jako třetí podporovaný program nyní CoolPlayer nahradil dřívější WinPlay.

MP3 Manager je jedním z nejpropracovanějších a nejstabilnějších správců MP3 souborů založených na ID3 tagu. Je učen pro operační systém Windows 95/98, ale pracuje i pod Windows NT a 2000. V nové verzi byla odstraněna chyba se změnou atributů souborů pod těmito systémy.

Vynikající program MP3 Manager existuje pouze v anglické verzi. Velmi potěšitelné však je, že podrobná nápověda ve formátu HTML je nyní k dispozici vedle angličtiny také v češtině (až na historii verzí). Můžete si ji stáhnou zvlášť na adrese www.volweb.cz/str/dl-help.htm. Jak jsme již výše zmínili, program patří nyní do kategorie shareware. Jeho registrace stojí 800,- Kč (či ekvivalent 20$).

Autor: Petr Strnad
WWW: http://www.volweb.cz/str/
Platforma: Windows 95/98
Download: http://www.volweb.cz/str/download.htm (3.50 MB)
Cena: 800,- Kč

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Šest novinek v jarním vylepšení Windows 10 Spring Creators Update

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Microsoft vypouští novou verzi Windows 10. Přináší řadu změn, které nejsou sice zcela převratné, ale na druhou stranu...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Najdete na iDNES.cz