Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 15.týden

  0:30aktualizováno  0:30
Sonique 1.51, MP3 přehrávač Sony nepřehrává MP3, předplaťte si hudbu na Internetu a další v našem pravidelném přehledu novinek a zajímavostí ze světa MP3 a ostatních multimédií.
Sonique 1.51
Zdá se, že přes dlouhou přípravu bylo nové vydání MP3 přehrávače Sonique uspěchané. Ani ne po týdnu zde máme novou verzi, která vychytává chyby, jež autorům unikly. Sonique 1.51 by měl odstranit problémy při streamingu a zadrhávání zvuku. Navíc přibyla v přehrávači slibovaná rozšířená jazyková podpora. Kromě angličtiny a již dříve zabudované němčiny si nyní můžete užít lokalizaci ve francouzštině, holandštině a portugalštině. Novou verzi přehrávače si můžete stáhnou na adrese http://www.sonique.com.

Sonique

Sonique Smear 1.21
Příznivce přehrávače Sonique jistě potěší i další zpráva. Nový přehrávač si mohou doplnit i novou verzí vizualizačního pluginu Sonique Smear 1.21. Autoři se inspirovali u konkurenčního Winampu a pokusili se přenést obdobu vizualizací G-Force či Geiss do Sonique. Výsledkem je plugin, který vytváří jedny z nejlepších doprovodných animačních efektů, jež jsou pro Sonique k dispozici. Velmi malý soubor (104 kB) si můžete stáhnou na stránce http://plugins.sonique.com.

Smear

TGS2000 - MP3 pro konzoli Sega Dreamcast
Přes velkou konkurenci nové herní konzole Sony Playstation 2 plánuje firma Sega pro svou konzoli Dreamcast skvělou budoucnost. Novinky, které firma předvedla na výstavě Game Show v Tokyu vypadají zajímavě. Vedle možnosti hrát hry on-line po Internetu a telefonování přes Internet je možné ze sítě sítí stahovat i MP3 soubory. Spolu s vytvořením sítě Sega-Dreamcast-Network firma dokazuje, že Dreamcast nyní nemá sloužit pouze ke hraní počítačových her, ale i k dalším účelům v oblasti zábavy a digitalizované hudby. Nové aplikace zahrnují funkci karaoke nazývanou Sega Kara a MP3 software, který umožňuje stahování a přehrávání hudby přímo z Internetu. Přehrávač TGS2000 byl vytvořen jako VMU (Visual Memory Unit) - přídavná paměťová jednotka s připojenými sluchátky. Obsahuje 64 MB paměti a spolu s novou verzí 2.0 internetového prohlížeče pro Dreamcast, který umožní stahování MP3, má být k dispozici již v květnu. Cena přídavného zařízení má být menší než 100 dolarů.

Sega MP3

MP3 přehrávač Sony nepřehrává MP3
Sony Music Clip je označován jako MP3 přehrávač, jak se však ukazuje, jedná se pouze o obchodní tah. Podle MP3newswire.net přehrávač Sony přehrává pouze vlastní formát firmy Sony ATRAC3. Kompresní metoda ATRAC3 vznikla přepracováním zvukové komprese používané v zařízení Minidisc vyvinutém také firmou Sony. ATRAC3 je sice srovnatelný (a možná lepší) s MP3, ale jeho rozšíření je mizivé. Uživatelům nezbude než konvertovat svou rozsáhlou sbírku MP3 do formátu ATRAC3. Sony vysvětluje označení MP3 přehrávač na výrobku právě tím, že součástí produktu je program, který konverzi do MP3 umožňuje. Podle logiky tohoto vysvětlení je ovšem možné označit např. magnetofon za CD přehrávač, protože v něm můžete poslouchat kazety nahrané z CD. Firma Sony má pověst průkopníka nových technologií a kvalitního výrobce. Takové zprávy však mohou dobré jméno firmy značně pošramotit.

Sony Music Clip

BMG a Sony - giganti vstupují na internetový trh
Trh s digitální hudbou se stále více rozrůstá. Pod tlakem konkurence agilnějších internetových firem a také v reakci na snadnou dostupnost nelegálně kopírovaných MP3 souborů se konečně rozhoupali i giganti hudebního průmyslu. Krátce po sobě zveřejnili své bezprostřední plány Firmy BMG Entertainments a Sony Music. BMG, která je součástí koncernu Bertelsmann, plánuje začít prodávat ditální hudbu přes Internet během několika měsíců. BMG své plány zaštítila spoluprací s partnery z počítačového a internetového průmyslu včetně takových zvučných jmen jako je IBM, Microsoft, Liquid Audio. Podle prohlášení BMG nebude firma nabízet hudbu ve formátu MP3, protože tato technologie má v porovnání s jinými formáty špatnou zvukovou kvalitu. Skutečný důvodem je však to, že formát MP3 sám o sobě neobsahuje žádnou ochranu proti kopírování. Sony Music, která hudební divizí Sony, oznámila, že bude nabízet hudbu ke stažení již koncem tohoto měsíce. Kompresní formát Atrac3, který Sony vyvinula a prosazuje, obsahuje ochranu proti pirátskému kopírování nahrávek. Stažené soubory bude možné přehrávat v přenosných přehrávačích Sony.

Předplaťte si hudbu na Internetu
RioPort, dceřinná společnost známého výrobce MP3 přehrávačů Rio Diamond Multimedia, hodlá přijít s převratnou internetovou hudební službou. RioPort již získal praxi s distribucí digitálního audia na Internetu a nyní se spojil s Ministry of Sound, britským obrem v oblasti taneční hudby. Nová služba má umožnit stahování hudby z Internetu za poplatek, tedy nic překvapivého. Zcela nový je však způsob placení. Místo platby za stažení souborů budou zákazníci platit měsíční paušál. Novinka má být spuštěna koncem dubna a těm kteří se upíší platit měsíční poplatek nabídne pro začátek sto hudebních skladeb ze současné taneční scény. Skladby mají pocházet z britské i americké produkce.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

„Zatím bez komentáře. Možná brzy.“ Koss chystá bezdrátová Porta Pro

Koss Porta Pro Wireless

Po čtyřiatřiceti letech výroby se sluchátka Koss Porta Pro dočkají poměrně nečekané inovace. Přijdou o kabel a k...

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Najdete na iDNES.cz