Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 15.týden

  0:30aktualizováno  0:30
Sonique 1.51, MP3 přehrávač Sony nepřehrává MP3, předplaťte si hudbu na Internetu a další v našem pravidelném přehledu novinek a zajímavostí ze světa MP3 a ostatních multimédií.
Sonique 1.51
Zdá se, že přes dlouhou přípravu bylo nové vydání MP3 přehrávače Sonique uspěchané. Ani ne po týdnu zde máme novou verzi, která vychytává chyby, jež autorům unikly. Sonique 1.51 by měl odstranit problémy při streamingu a zadrhávání zvuku. Navíc přibyla v přehrávači slibovaná rozšířená jazyková podpora. Kromě angličtiny a již dříve zabudované němčiny si nyní můžete užít lokalizaci ve francouzštině, holandštině a portugalštině. Novou verzi přehrávače si můžete stáhnou na adrese http://www.sonique.com.

Sonique

Sonique Smear 1.21
Příznivce přehrávače Sonique jistě potěší i další zpráva. Nový přehrávač si mohou doplnit i novou verzí vizualizačního pluginu Sonique Smear 1.21. Autoři se inspirovali u konkurenčního Winampu a pokusili se přenést obdobu vizualizací G-Force či Geiss do Sonique. Výsledkem je plugin, který vytváří jedny z nejlepších doprovodných animačních efektů, jež jsou pro Sonique k dispozici. Velmi malý soubor (104 kB) si můžete stáhnou na stránce http://plugins.sonique.com.

Smear

TGS2000 - MP3 pro konzoli Sega Dreamcast
Přes velkou konkurenci nové herní konzole Sony Playstation 2 plánuje firma Sega pro svou konzoli Dreamcast skvělou budoucnost. Novinky, které firma předvedla na výstavě Game Show v Tokyu vypadají zajímavě. Vedle možnosti hrát hry on-line po Internetu a telefonování přes Internet je možné ze sítě sítí stahovat i MP3 soubory. Spolu s vytvořením sítě Sega-Dreamcast-Network firma dokazuje, že Dreamcast nyní nemá sloužit pouze ke hraní počítačových her, ale i k dalším účelům v oblasti zábavy a digitalizované hudby. Nové aplikace zahrnují funkci karaoke nazývanou Sega Kara a MP3 software, který umožňuje stahování a přehrávání hudby přímo z Internetu. Přehrávač TGS2000 byl vytvořen jako VMU (Visual Memory Unit) - přídavná paměťová jednotka s připojenými sluchátky. Obsahuje 64 MB paměti a spolu s novou verzí 2.0 internetového prohlížeče pro Dreamcast, který umožní stahování MP3, má být k dispozici již v květnu. Cena přídavného zařízení má být menší než 100 dolarů.

Sega MP3

MP3 přehrávač Sony nepřehrává MP3
Sony Music Clip je označován jako MP3 přehrávač, jak se však ukazuje, jedná se pouze o obchodní tah. Podle MP3newswire.net přehrávač Sony přehrává pouze vlastní formát firmy Sony ATRAC3. Kompresní metoda ATRAC3 vznikla přepracováním zvukové komprese používané v zařízení Minidisc vyvinutém také firmou Sony. ATRAC3 je sice srovnatelný (a možná lepší) s MP3, ale jeho rozšíření je mizivé. Uživatelům nezbude než konvertovat svou rozsáhlou sbírku MP3 do formátu ATRAC3. Sony vysvětluje označení MP3 přehrávač na výrobku právě tím, že součástí produktu je program, který konverzi do MP3 umožňuje. Podle logiky tohoto vysvětlení je ovšem možné označit např. magnetofon za CD přehrávač, protože v něm můžete poslouchat kazety nahrané z CD. Firma Sony má pověst průkopníka nových technologií a kvalitního výrobce. Takové zprávy však mohou dobré jméno firmy značně pošramotit.

Sony Music Clip

BMG a Sony - giganti vstupují na internetový trh
Trh s digitální hudbou se stále více rozrůstá. Pod tlakem konkurence agilnějších internetových firem a také v reakci na snadnou dostupnost nelegálně kopírovaných MP3 souborů se konečně rozhoupali i giganti hudebního průmyslu. Krátce po sobě zveřejnili své bezprostřední plány Firmy BMG Entertainments a Sony Music. BMG, která je součástí koncernu Bertelsmann, plánuje začít prodávat ditální hudbu přes Internet během několika měsíců. BMG své plány zaštítila spoluprací s partnery z počítačového a internetového průmyslu včetně takových zvučných jmen jako je IBM, Microsoft, Liquid Audio. Podle prohlášení BMG nebude firma nabízet hudbu ve formátu MP3, protože tato technologie má v porovnání s jinými formáty špatnou zvukovou kvalitu. Skutečný důvodem je však to, že formát MP3 sám o sobě neobsahuje žádnou ochranu proti kopírování. Sony Music, která hudební divizí Sony, oznámila, že bude nabízet hudbu ke stažení již koncem tohoto měsíce. Kompresní formát Atrac3, který Sony vyvinula a prosazuje, obsahuje ochranu proti pirátskému kopírování nahrávek. Stažené soubory bude možné přehrávat v přenosných přehrávačích Sony.

Předplaťte si hudbu na Internetu
RioPort, dceřinná společnost známého výrobce MP3 přehrávačů Rio Diamond Multimedia, hodlá přijít s převratnou internetovou hudební službou. RioPort již získal praxi s distribucí digitálního audia na Internetu a nyní se spojil s Ministry of Sound, britským obrem v oblasti taneční hudby. Nová služba má umožnit stahování hudby z Internetu za poplatek, tedy nic překvapivého. Zcela nový je však způsob placení. Místo platby za stažení souborů budou zákazníci platit měsíční paušál. Novinka má být spuštěna koncem dubna a těm kteří se upíší platit měsíční poplatek nabídne pro začátek sto hudebních skladeb ze současné taneční scény. Skladby mají pocházet z britské i americké produkce.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

„Nejlepší rádio na světě“ za šílenou cenu vyrobili Italové. Má umět vše

Pravděpodobně nejdražší rádio a Androidem na světě vyrobili Italové.

V Itálii prý znovu vynalezli rádio. Alespoň to tvrdí odvážná reklamní kampaň společnosti Radio Novelli. Za „vynález“ si...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Nový „walkman“ od Sony váží 2,5 kg a stojí přes 200 tisíc korun

Sony DMP-Z1

Míří na ty úplně nejnáročnější posluchače a k jejich uspokojení se snaží dojít kombinací klasických audiofilských...

Najdete na iDNES.cz