Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 16.týden

  0:30aktualizováno  0:30
MP3 mobil, Winamp 2.62, Gnutela 0.56a, ... pravidelný výběr novinek a zajímavostí ze světa MP3 a multimédií přináší tentokrát zejména nové verze zajímavých programů, jež by neměly uniknout vaší pozornosti.
Winamp 2.62
Nejznámější a také nejlepší MP3 přehrávač Winamp přichází v krátké době s dalším novým updatem. Nejedná se o žádné převratné změny, ale vesměs o opravy a jemná vylepšení. Byl upraven instalátor, opravena podpora Mjuice v plné verzi, která způsobovala zhroucení programu po více hodinách přehrávání.. Vylepšení doznalo i Winamp Visualization Studio, vizualizační plugin obsažený v plné verzi přehrávače. Pokud se domníváte, že novou verzi nutně potřebujete, můžete si ji stáhnout na adrese http://www.winamp.com/getwinamp/ ve standardní verzi a ve verzi lite, v níž není podpora WMA a M-Juice a Vizualization Studio.

iMesh v1.02b115
Výrobci softwaru se neustále předhánějí v nových updatech. Program iMesh je jedním z řady programů, o nichž jsme vás podrobně informovali. Jeho účelem je usnadnit hledání a stahování souborů na Internetu. Používá systém sdílení souborů připojených účastníků podle vzoru proslulého Napsteru. Stačí pouze zadat hledaný název a je-li v některém z připojených počítačů takový soubor, můžete jej okamžitě stáhnou. Výhodou programu iMesh je možnost sdílet jakékoliv soubory a nikoliv pouze zvukové soubory MP3, jak tomu je u Napsteru. Novinkami jsou tři módy zobrazení a více možností spojení. Zároveň byla redukována velikost instalačního souboru. Program o velikosti 1.4 MB naleznete na adrese http://www.imesh.com/download/download.html.

MixMeister 1.0d
Další inovovaná verze programu, o němž se na našich stránkách můžete dočíst více podrobností. Tentokrát se jedná o program MixMeister. MixMeister je nový software, který slouží ke snadnému vytváření mixů z mnoha skladeb ve formátu MP3. Máte-li chuť připravit ze svých MP3 non-stop hudební mix pro určitou příležitost, měli byste jej vyzkoušet Jeho ovládání je opravdu jednoduché V nové verzi byly odstraněny chyby a konflikt s přehrávačem firmy Xing. Instalační soubor naleznete na adrese http://www.mixmeister.com/DownloadForm.htm.

Gnutella 0.56a
Program Gnutella vzbudil při svém uveřejnění větší rozruch než jeho vzor Napster. Program se zrodil v dílně Nullsoftu, který stojí za výše zmíněným přehrávačem Winamp. Gnutella je program, který umožňuje vyhledat a bez omezení stahovat MP3 a další multimediální soubory. Přestože se americká internetová společnost AOL (America On Line) snažila zastavit tento projekt hned v zárodku, program se rozšířil po Internetu a žije dál. Jedinečnou vlastností a výhodou Gnutelly proti obdobným systémům je nezávislost na hlavním serveru a tím praktická nemožnost systém zlikvidovat. Program Gnutella se nyní objevil v opravené verzi 056a, která odstraňuje problémy s tzv. TTL rollover ("Time To Last" zasílání dat - paketů). Nová je i adresa hlavní stránky celého neoficiálního projektu - http://gnutella.wego.com/. Zde naleznete všechny potřebné informace a odkazy, včetně vyvíjených verzí pro jiné počítačové platformy. Můžete si zde samozřejmě stáhnout i nově opravený programový soubor.

MP3 mobil - zatím pouze v Británii
Společnost Virgin Mobile bude prodávat mobilní telefony SGH M100, které vyrábí známý korejský koncern Samsung. Taková zpráva nepřináší zdánlivě nic zvláštního. Výrobek Samsungu je však mobilní telefon GSM se zabudovaným MP3 přehrávačem. Přístroj je vybaven 32MB paměti, do níž uložíte přibližně půl hodiny kvalitních MP3 nahrávek. Přehrávač bude doprovázen softwarem pro přenos MP3 souborů z počítače do mobilu a propojovacím kabelem jako ostatní přenosné přehrávače. Kombinace s mobilním telefon se jeví vzhledem k charakteru obou zařízení jako ideální a určitě je větším přínosem než kombinovat MP3 přehrávač s hodinkami jako firma Casio. Přehrávaní hudby nijak neomezuje funkce telefonu. Pokud vám někdo bude volat, přehrávání se automaticky ztlumí. Po skončení telefonátu se přehrávání opět automaticky obnoví. Samsung je zatím pouhou kombinací dvou odlišných zařízení. Na přístroj, který by využíval možnosti stahovat MP3 k přehrávání z Internetu přímo mobilním telefonem, si budeme zatím muset počkat, protože cena a nedostatečná průchodnost datových přenosů v současné síti mobilních telefonů takovému řešení zatím klade překážky. Mobil se má ve Velké Británii prodávat již v létě a předpokládaná cena je 300 liber.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Apple ořezal i to, co by konkurenci neprošlo. HomePodu chybí i Bluetooth

Takto malý je Apple HomePod. Překvapí hmotností 2,5 kg a také mohutným zvukovým...

Je absolutně svázaný s ekosystémem Apple. Vzhledem k velikosti výborně hraje, ale nemá Bluetooth ani žádný jiný vstup....

Apple HomePod ničí dřevěný nábytek. Dávejte ho jinam, radí výrobce

Takto dopadl povrch dřevěného nábytku při testu HomePodu magazínem Wirecutter.

S prvními zahraničními recenzemi a s prvními aktivními uživateli chytrého reproduktoru HomePod se ukázal jeden nečekaný...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.cz