Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 34.týden

  0:07aktualizováno  0:07
MP3-CD přehrávač Philips Expanium v prodeji, Winamp v3.0, souboj o doménu Madonna.com a další v pravidelném přehledu novinek a zajímavostí ze světa MP3 a multimédií.
MP3-CD přehrávač Philips Expanium v prodeji
Philips jako první z velkých výrobců začal prodávat vlastní MP3-CD přehrávač. Philips Expanium se vyznačuje elegantním designem a o jeho úspěchu na vyhladovělém trhu nelze pochybovat. Kromě záruk značkového výrobce české zájemce odkázané na přehrávač Genica jistě zaujme, že Expanium podporuje MP3 soubory v rozmezí 32-320 kb/s. Od 20.srpna lze získat přehrávače Expanium v americké obchodní síti Circuit City. Přístroj je možné zakoupit i v internetovém obchodě Circuit City za cenu 199.99 dolaru, ale výrobce zakázal jeho zasílání mimo USA.

MPEG Audio Scissors 1.4
Program umožňující střih MP3 souborů MPEG Audio Scissors jsme vám nedávno měli možnost představit. Jeho nová verze znamená pro možnosti jeho využití značný pokrok. Základní změnou, kterou přináší, je podpora MP3 souborů s proměnným datovým tokem VBR. Nyní je možné programem zpracovávat jakékoliv MP3 soubory. Program si můžete stáhnout přímo z adresy http://tfm.profm.ro/mp3edit/download/mp3scis.zip (587 kB).

SRS WOW - jedna z deseti nejzajímavějších technologických inovací roku
Technologie SRS WOW není našim čtenářům neznámá. Sound Retrieval System WOW 3D pro restaurování zvuku je jednou z možností jak získat co nejvíce z komprimovaných zvukových souborů a vylepšit vnímání reprodukované hudby. SRS WOW rozšiřuje stereo vjem a zdůrazňuje hloubky, aby celkově zvuk přiblížilo původní nahrávce. O jeho kvalitě svědčí i to, že si tento systém vybral Microsoft pro svůj Windows Media Player 7 . SRS WOW také existuje jako plugin pro Winamp a dokonce jako hardwarové řešení WOW Thing. V červencovém vydání časopisu Discover Magazine byla WOW Thing jmenována mezi deseti semifinalisty aspirujícími na ocenění, jemuž se také říká Oskar za technologii. Časopis Discover Magazine jím oceňuje technologické inovace zlepšující kvalitu každodenního života.

WinAMP v3.0 - co nás čeká
Společnost America On Line, pod níž patří výrobce Winampu Nullsoft uvolnila několik informací o připravované nové verzi přehrávače Winamp. Nová verze 3.0 bude k dispozici koncem roku. Hlavní novinkou bude přeměna v úplný multimediální přehrávač. Winamp bude přehrávat kromě dosavadních zvukových formátů také video. Přibude rovněž podpora dalších formátů. Nový Winamp umožní přehrávat streaming nejen MP3 souborů, ale také velmi rozšířeného formátu RealMedia. Winamp by se tak i bez dodatečných pluginů stal univerzálním přehrávačem, který by mohl zcela nahradit Windows Media Player od Microsoftu.

Boj o Madonnu
Boj o práva na internetu se netýká pouze hudebních nahrávek. Známá zpěvačka Madonna podala stížnost u Mezinárodní organizace pro duševní vlastnictví WIPO, protože si nárokuje práva na doménu Madonna.com . Podle zpráv Zdnetu byl Madonna.com původně porno server, ale nyní funguje jako reklama pro vlastníka domény Dana Parisiho, který zápolí s právníky zastupujícími zpěvačku. Parisi zakoupil doménu v roce 1998 za 20 tisíc dolarů a není jediná v jeho sbírce, ve které najdeme např. i Whitehouse.com. Podle vlastníka domény vypovídá celá kausa o tom, zda má velký byznys právo nárokovat exkluzivní vlastnictví obyčejných slov anglického jazyka a vyjmout je tak veřejného používání. V prohlášení, které si můžete na Madonna.com přečíst, se uvádí, že v současnosti existuje na celém světě 275 obchodních značek, které užívají slovo Madonna, a toto množství zahrnuje i 75 platných jen v USA a Kanadě. Na intenetu prý existuje 87 aktivních serverů, které používají slovo madonna ve svých názvech, včetně madonna.net a madonna.org. Parisi prý odmítl všechny nabídky na prodej domény Madonně a když přišla žaloba u WIPO, hodlal právě převést doménu na Madonna Rehabiltation Hospital. WIPO, která např. v minulosti přinutila 30 serverů vzdát se názvu obsahujícího slovo Yahoo!, je poslední instancí, která rozhodne, kdo nakonec získá nárok na Madonna.com.

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony XS budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje XS, zvětšená varianta pak XS...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Český rozhlas slaví úspěch s první hrou živě vysílanou odrazem přes Měsíc

První živě vysílaná hra odrazem přes Měsíc. Ze Země na Měsíc od Julese Verna...

Stanice Český rozhlas Dvojka v neděli poprvé v historii vysílala odrazem o měsíční povrch. Rozhlasovou hru na motivy...

Jára Cimrman zmizel ze streamovacích služeb. Zatím se nevrátí

Katalog mluveného slova vydavatelství Supraphon již bude na internetu jen ke...

Hry Divadla Járy Cimrmana si již na Spotify, Apple Music a dalších službách nepustíte. Vydavatelství Supraphon se totiž...

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Najdete na iDNES.cz