Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 34.týden

  0:07aktualizováno  0:07
MP3-CD přehrávač Philips Expanium v prodeji, Winamp v3.0, souboj o doménu Madonna.com a další v pravidelném přehledu novinek a zajímavostí ze světa MP3 a multimédií.
MP3-CD přehrávač Philips Expanium v prodeji
Philips jako první z velkých výrobců začal prodávat vlastní MP3-CD přehrávač. Philips Expanium se vyznačuje elegantním designem a o jeho úspěchu na vyhladovělém trhu nelze pochybovat. Kromě záruk značkového výrobce české zájemce odkázané na přehrávač Genica jistě zaujme, že Expanium podporuje MP3 soubory v rozmezí 32-320 kb/s. Od 20.srpna lze získat přehrávače Expanium v americké obchodní síti Circuit City. Přístroj je možné zakoupit i v internetovém obchodě Circuit City za cenu 199.99 dolaru, ale výrobce zakázal jeho zasílání mimo USA.

MPEG Audio Scissors 1.4
Program umožňující střih MP3 souborů MPEG Audio Scissors jsme vám nedávno měli možnost představit. Jeho nová verze znamená pro možnosti jeho využití značný pokrok. Základní změnou, kterou přináší, je podpora MP3 souborů s proměnným datovým tokem VBR. Nyní je možné programem zpracovávat jakékoliv MP3 soubory. Program si můžete stáhnout přímo z adresy http://tfm.profm.ro/mp3edit/download/mp3scis.zip (587 kB).

SRS WOW - jedna z deseti nejzajímavějších technologických inovací roku
Technologie SRS WOW není našim čtenářům neznámá. Sound Retrieval System WOW 3D pro restaurování zvuku je jednou z možností jak získat co nejvíce z komprimovaných zvukových souborů a vylepšit vnímání reprodukované hudby. SRS WOW rozšiřuje stereo vjem a zdůrazňuje hloubky, aby celkově zvuk přiblížilo původní nahrávce. O jeho kvalitě svědčí i to, že si tento systém vybral Microsoft pro svůj Windows Media Player 7 . SRS WOW také existuje jako plugin pro Winamp a dokonce jako hardwarové řešení WOW Thing. V červencovém vydání časopisu Discover Magazine byla WOW Thing jmenována mezi deseti semifinalisty aspirujícími na ocenění, jemuž se také říká Oskar za technologii. Časopis Discover Magazine jím oceňuje technologické inovace zlepšující kvalitu každodenního života.

WinAMP v3.0 - co nás čeká
Společnost America On Line, pod níž patří výrobce Winampu Nullsoft uvolnila několik informací o připravované nové verzi přehrávače Winamp. Nová verze 3.0 bude k dispozici koncem roku. Hlavní novinkou bude přeměna v úplný multimediální přehrávač. Winamp bude přehrávat kromě dosavadních zvukových formátů také video. Přibude rovněž podpora dalších formátů. Nový Winamp umožní přehrávat streaming nejen MP3 souborů, ale také velmi rozšířeného formátu RealMedia. Winamp by se tak i bez dodatečných pluginů stal univerzálním přehrávačem, který by mohl zcela nahradit Windows Media Player od Microsoftu.

Boj o Madonnu
Boj o práva na internetu se netýká pouze hudebních nahrávek. Známá zpěvačka Madonna podala stížnost u Mezinárodní organizace pro duševní vlastnictví WIPO, protože si nárokuje práva na doménu Madonna.com . Podle zpráv Zdnetu byl Madonna.com původně porno server, ale nyní funguje jako reklama pro vlastníka domény Dana Parisiho, který zápolí s právníky zastupujícími zpěvačku. Parisi zakoupil doménu v roce 1998 za 20 tisíc dolarů a není jediná v jeho sbírce, ve které najdeme např. i Whitehouse.com. Podle vlastníka domény vypovídá celá kausa o tom, zda má velký byznys právo nárokovat exkluzivní vlastnictví obyčejných slov anglického jazyka a vyjmout je tak veřejného používání. V prohlášení, které si můžete na Madonna.com přečíst, se uvádí, že v současnosti existuje na celém světě 275 obchodních značek, které užívají slovo Madonna, a toto množství zahrnuje i 75 platných jen v USA a Kanadě. Na intenetu prý existuje 87 aktivních serverů, které používají slovo madonna ve svých názvech, včetně madonna.net a madonna.org. Parisi prý odmítl všechny nabídky na prodej domény Madonně a když přišla žaloba u WIPO, hodlal právě převést doménu na Madonna Rehabiltation Hospital. WIPO, která např. v minulosti přinutila 30 serverů vzdát se názvu obsahujícího slovo Yahoo!, je poslední instancí, která rozhodne, kdo nakonec získá nárok na Madonna.com.

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Prodeje hudebních CD klesají, Best Buy je v létě přestane prodávat

Hudební CD jsou vytlačovány streamovacími službami.

Jeden z největších prodejců elektroniky v USA v létě skončí s hudebními CD. Druhý největší diskontní řetězec chce...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Vinylové desky s HD zvukem by měly přijít na trh v roce 2019

Josefina Lichtenegger s gramofonem Forte S a raménkem C-Note.

Návrat gramofonů do obývacích pokojů může v příštím roce dostat nový impuls. Rakouská firma plánuje představit „High...

Najdete na iDNES.cz