Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 novinky a zajímavosti 2000 - 46. týden

  0:03aktualizováno  0:03
Uvolnění nového WinAmpu se blíží, SDMI koketuje s Napsterem, Listen.com přebírá výměnnou službu Scour a další v pravidelném přehledu novinek a zajímavostí ze světa digitálního zvuku a multimédií.

WinAmp 2.7 na obzoru
U Nullsoftu usilovně pracují na nové verzi nejpopulárnějšího přehrávače pro Windows, WinAmpu. Výpis optimalizací provedených do deváté betaverze prozrazuje, že byly dále optimalizovány dekódovací jádra pro MP3 a trackerové moduly, vylepšeny editory obou ID3 tagů a vstupní plug-iny. Změn v programu je ještě mnoho, ale více se dozvíte až z recenze, která se na technetu objeví, jakmile bude WinAmp 2.7 uvolněn pro veřejnost.

WinAmp 2.7 Credits

Napster a SDMI - spojí síly?
Leonardo Chiariglione, představitel iniciativy SDMI, dal najevo, že by Napsteru rád nabídl technologii na zabezpečení digitálních nahrávek proti pirátskému šíření, když vyslovil myšlenku, že Napster je skvělá technologie, ale hudbě procházející systémem chybí jakékoliv zabezpečení. Jak již víme, Napster se dohodl s BMG na přeměně výměnného systému v placenou hudební knihovnu. Technologie SDMI, jejíchž všech šest testovaných ochranných vodoznaků bylo hackery úspěšně odstraněno ze zkušebních souborů, by tak měla pomoci oběma společnostem při budování nového systému umožňujícího přístup k digitální hudbě na internetu. SDMI má plnou důvěru Napsteru, a tak bude jistě zajímavé sledovat, jak se vzájemná spolupráce bude vyvíjet.
Připomeňme jen, že žádná ze zbylých nahrávacích společností, které se s Napsterem soudí, dosud od žaloby neupustila, a tak Napsteru stále hrozí zánik.

Scour pod křídly Listen.com
Soukromá společnost Listen.com, která provozuje stejnojmenný server s legálními MP3 soubory, převzala firmu Scour. Ta začátkem října vyhlásila bankrot. Po Napsteru tak zanikne další výměnná služba, která poskytovala uživatelům nelegální data. Listen.com přebírá Scour beze všech závazků a nebude tak čelit soudním žalobám, které na Scour podaly nahrávací společnosti a hollywoodští filmoví producenti v souvislosti s pirátským šířením hudebních souborů i celých filmů pomocí Scour Exchange. Listen.com má v plánu, podobně jako BMG, transformaci Scouru na legální výměnný systém.

MP3.com bezdrátově
MP3.com v předešlých dnech spustila ve spolupráci s FusionOne službu, která umožňuje majitelům bezdrátových zařízení (mobilní komunikátory apod.) přístup k MP3 souborům na svých serverech a poslouchat tak hudbu online. Uživatelé této služby již nebudou muset stahovat hudbu z internetu a přenášet soubory do mobilního zařízení z počítače. Širokopásmová síť by měla streamovanému zvuku zaručit vysokou kvalitu. MP3.com se tak řadí mezi přední společnosti nabízející aplikace, využívající mobilní sítě třetí generace.

S3 rozšiřuje působení na poli komprimované hudby
Společnost S3, která loni koupila firmu Diamond Multimedia včetně přenosného Diamond Rio MP3, učinila další krok k upevnění svých pozic na trhu s MP3 přehrávači. Tentokrát dostala zálusk na anglický empeg, výrobce jednoho z vůbec prvních automobilových MP3 přehrávačů. Ten nepracuje jako ostatní s CD disky, ale má zabudovaný velký harddisk. Možnost vtěsnat do přehrávače několik desítek hodin hudby znamenala pro přístroj velkou popularitu a napomohla boomu služeb pro sdílení souborů přes internet, kde uživatelé přehrávače viděli bezedný zdroj hudby.Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Levný reproduktor z Ikea je výborný, tradiční konkurence má problém

Nývlt Václav: Ikea Eneby 30

Jedno kolečko, jedna dioda a žádný displej. Severský minimalismus vede i u netradiční novinky z produkce švédské...

Logitech kupuje slavného výrobce mikrofonů Blue. Značku zachová

Výrobce mikrofonů Blue se stane součástí společnosti Logitech.

Mikrofony Blue jsou velmi oblíbené zejména mezi youtubery a tvůrci obsahu pro sociální sítě. Celou firmu včetně...

Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí

Soundbar LG SK10Y

Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli...

Najdete na iDNES.cz