MP3 přehrávač, který nebudete schovávat

aktualizováno 
Nový stylový přehrávač K7 od Qoolqee kombinuje netradiční design i maximální výbavu. Zaujmout proto může i ty, kteří místo všemožných blikátek a pěkných ikon v přehrávači, ocení věci jako podpora 3D zvuku, přítomnost line-in či kvalitní ekvalizér.
Qoolqee K7

Qoolqee K7 | foto: autor

Styl a zábava především

My jsme na test získali 1G verzi ve slušivém stříbrno-červeném provedení. Pokud bychom zakryli horní část přehrávače, vypadá tak, jako mnohé ostatní. Ale právě vrchní část jej odlišuje. V připravené vaničce, patrné z boku, je umístěn váleček mírně vystupující do popředí. Jeho pravá část je otočná, přičemž z boku funguje i jako hlavní potvrzovací tlačítko pro funkce.

Zůstaňme ještě u samotného designu. Ten je orientován na mladou generaci a předpokládá se, že majitel přehrávače bude chtít svůj "cool entertainer" ukázat i svému okolí. Poutko se nachází v horní části, navíc obsahuje západku přímo k připojení šňůrky kolem krku, která je napevno spojená se sluchátky. Vedle toho lze přehrávač připevnit k paži, k čemuž slouží přiložená páska a odnímatelná spona na spodní části K7. To se hodí při sportu, případně při vlastních tanečních kreacích. Aby toho nebylo málo, hned nad válečkem nalezneme čtyři diody v modré barvě, které poblikávají do rytmu (lze samozřejmě vypnout). Celkový dojem možná trochu kazí pouze plastové provedení, nicméně to, že K7 dokáže zaujmout, tomuto přístroji upřít nemůžeme.

 

 

Připojitelnost

Přehrávač s počítačem komunikuje přes USB rozhraní, kdy se přihlásí jako další disk (podporuje Mass Storage). Bohužel, přehrávač nahrává soubory rychlostí odpovídající USB 1.1, což rapidně prodlužuje dobu nahrávání hudby. Přes USB se nabíjí i vestavěný akumulátor, balení dokonce ani neobsahuje samostatnou nabíječku.

Ovládání

U každého MP3 přehrávače nejdříve testuji intuitivnost ovládání, respektive nakolik je nutné si nastudovat manuál. V tomto ohledu obstála K7 na jedničku. Hlavním prvkem ovládání se stává otočná válečková část ve vrchní části, přičemž tlačítko z boku plní potvrzovací funkci. Z počátku byl trochu nezvyk pro každé kliknutí měnit polohu palce. Po pravém boku dále vidíme tři tlačítka, která nás delším přidržením dostanou do dalších nabídek (zábava, nahrávání, rádio). Krátkým stiskem pak nejvrchnějším z nich přepínáme mezi informacemi o právě hrané skladbě a prohlížečem adresářové struktury. Na levou stranu tak zbývá povinný HOLD a dvě tlačítka pro regulaci hlasitosti.

  

  

Proč ho koupit?

Výborný displej, dobrý zvukový projev, mnoho funkcí a vychytávek, stylový vzhled

Proč ho nekoupit?

Pouze plastové provedení, nahrává jen do WMA, rychlost přenosu maximálně USB 1.1

Kdy?
brzy
Za kolik?
6490 Kč (1G verze, odhad)

Pokud některé z tlačítek plní jinou funkci, uvozuje ji krátký textový popisek po boku. To si, díky velikosti displeje (128x128, 65k barev), jenž kvalitativně patří k těm nejlepším, mohou autoři dovolit. V přehrávacím režimu se na displej vtěsnají všechny důležité informace, jako stavový proužek, název alba, skladby, odehraný čas, kvalita, ale třeba i graficky znázorněný ekvalizér! Pokud jde o ekvalizér, pro uživatele zůstávají rezervována dvě pásma. Vedle toho nechybí podpora simulace 3D zvuku a celkem široká škála nastavení, díky níž hudba zní tak, jak má. Hudební projev nám přijde živý, celkově velmi dobrý.

Další funkce

Standardem se stává rádio, stejně jako nahrávání z něj, či přes line-in – tyto funkce nalezneme i u K7, škoda pouze, že vše se ukládá pouze do WMA souborů. Line-in navíc poslouží i k připojení druhých sluchátek, což se celkem hodí. Dostalo se i na zábavu: výbava obsahuje dvě hry (Sokoban a řazení čísel), stopky včetně mezičasů, kalendář a propojení s Outlookem (nahraje jména, telefony a email. Ovládání si lze uzpůsobit přesně podle potřeb, to znamená, jestli se má zobrazovat odehraný nebo zbývající čas, tempo, rychlosti atd. Dále už jen heslovitě: K7 podporuje LDB (Lyric Data Base – zobrazuje text písniček, pokud je soubor obsahuje), SYNC (rozděluje při nahrávání signál při delší pauze na části) obsahuje budík, diktafon, schopnost aktualizace firmware a v neposlední řadě i nahrávání nových animací, respektive "šetřičů obrazovky" z oficiální stránky.

  

 

Koupit nebo nekoupit?

Qoolqee K7 je svým vzezřením orientovaný na mladé lidi, kteří jej budou nosit tak, aby byl vidět. To ale neznamená, že by autoři nějak ošidili funkce – ty totiž odpovídají tomu, co od přehrávače této cenové kategorie očekáváme. Sice bychom se nezlobili za jiný než plastový materiál, USB 2.0 a nahrávání přímo do MP3, to ovšem nemění nic na tom, že se jedná o povedený kousek.

 

Autor:

Nejčtenější

Oumuamua může být mimozemskou časovou schránkou, řekl expert v Rozstřelu

Astronom Petr Scheirich v diskusním pořadu Rozstřel.

„Můj názor je, že jde o těleso přírodního původu, ale přál bych si, aby tomu tak nebylo,“ řekl v Rozstřelu o prvním...

Samopal vz. 58, který není samopalem, má vyšší kadenci než kalašnikov

Československý samopal vz. 58 V - verze pro výsadkáře se sklopnou opěrkou.

V Československu vzniklo několik typů palných pěchotních zbraní, které se mohly směle rovnat se zahraniční konkurencí....

Okřídlení géniové. Vrány si při pokusu zvládly vyrobit složené nástroje

Vrány se ukazují jako stále chytřejší a chytřejší.

Nový experiment naznačuje, že bychom měli přehodnotit rčení chytrý jako liška na chytrý jako vrána. Skupina...

Nové implantáty dovedou zlepšit paměť, ale nesmí se k nim dostat hacker

DBS

Elektronické implantáty by mohly podle neurovědců již v příštím desetiletí pomáhat vylepšovat paměť, zejména pacientům...

Změna v TV vysílání se blíží. Vše, co musíte vědět o přechodu na DVB-T2

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Informační kampaň k přechodu na nový standard pozemního televizního vysílání DVB-T2 může stát až 350 milionů korun. V...

Další z rubriky

Best Buy prodal omylem zařízení od Googlu, které firma ještě neuvedla

Logo společnosti Google

Obchodní řetězec omylem zákazníkovi prodal zařízení, které má Google uvést až příští týden.

Soundbar s Dolby Atmos se LG téměř povedl, filmový zvuk vás pohltí

Soundbar LG SK10Y

Čas od času si při testování říkám „safra to je dobré“ a o něco později si plácnu na čelo a divím se, jak to mohli...

Řady zcela bezdrátových sluchátek rozšířila i novinka Sennheiser

Sennheiser Momentum True Wireless

Řadu intraaurálních sluchátek Momentum rozšířil na premiéře na veletrhu IFA nový model True Wireless. Jak název...

Najdete na iDNES.cz