Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 přehrávají už i ledničky a sluneční brýle

aktualizováno 
Ve 31. týdnu roku 2005 nám pan Brouček představil úžasné brýle Oakley s integrovaným MP3 přehrávačem, ukázal nám chladící box na cesty s rádiem a mrknul na nový vůz od Renaultu. Kromě zmíněných věcí, váš čekají ještě další tři úžasné novinky ze světa techniky.

Kapesní počítač HP umí vše

Společnost HP konečně uvolnila informace o svých nových handheldech série hw6700. Konkrétně se jedná o modely hw6710 a hw6715. Podle skoupých informací na oficiálních stránkách HP poběží nové kapesní počítače na systému Windows Mobile 5, v jejich nitru se bude nacházet procesor Intel PXA 270 a 192 MB (128 ROM a 64 SDRAM). Velmi zajímavě působí oba modely především v oblasti komunikací, počítat můžete s GPRS, GSM, EDGE a Wi-Fi ve standardu 802.11g. S ostatními přístroji lze komunikovat i pomocí Bluetooth či v krajním případě IrDA. Dalším kladem řady hw6700 je rozšiřitelnost paměti pomocí Mini-SD karet. V případě modelu hw6715 lze dělat dojem i fotoaparátem s rozlišením 1,3 MP. Co nás ovšem překvapilo zdaleka nejvíc, je integrovaný GPS modul. Žádné dokupování drahého příslušenství, které by se připojovalo k přístroji a hyzdilo ho. HP už vše poskládalo do svého Pocket PC a my se nemůžeme dočkat až spočine tento malý zázrak v našich rukou.

Odborníka Palmare.cz pana Broučka nový handheld od HP nijak nenadchl: „Nevím, co na to říkáte vy, ale mně všechny ty handheldy přijdou jako pořád stejná krabice, kterou do kapsy od kalhot strčím jen těžko. Když se potom zamyslím nad všemi těmi úžasnými funkcemi, které stejně všechny 90 % uživatelů nevyužije, mám pocit, že kapesní počítač prostě není to pravé! Daleko lepší je si koupit miniaturní notebook, který sice stojí víc, ale můžete na něm alespoň normálně pracovat! A funkce telefonu? Ta už tu byla tolikrát v podobném zařízení a všechna jako telefony nestála za nic, uchem si člověk pořád patlal displej a navíc přikládat venku tenhle mini-tank k hlavě, tak si připadám jak exot. Ne děkuji, tato věcička opravdu není pro každého a už vůbec ne pro vytížené podnikatele, kteří potřebují předně volat a na mail stejně kašlou – vždyť vytočit číslo je daleko rychlejší a domluva s druhou stranou jakbysmet.“ Více info zde. Ke specifikacím k hw6715 se dostanete přes video prezentaci, stačí zvolit rovnou pátou část.

Projeďte se v novém Renaultu

Francouzská automobilka Renault byla vždy velkým inovátorem, vzpomeňme na její futuristicky vypadající Megan, kterým vyrazila dech nejednomu milovníkovi ocelových ořů. Nyní přichází s dalším zajímavým vozem, zatím tedy pouze jeho konceptem, ale i tak se o něm stojí za to zmínit. Na stránce Gizmag se objevily informace o takzvaném Renault Egeus, vozu určeném především do měst. Nádherný dieselový třílitr s automatickou převodovkou (sedm rychlostí) nás nadchl především luxusním interiérem. Nechybí mu samozřejmě ani GPS systém a další moderní vychytávky, bez nichž si už v dnešní době nelze nový vůz představit. Kompletní článek se všemi podrobnostmi zde.

 

Luxusní pouzdro pro Sony PSP

Už jste si pořídili Sony PSP? Ano? Tak to vás musí nadchnout následující výrobek, který jsme vylovili z internetového moře. Je jím luxusní kožené pouzdro právě pro PSP. Jeho úžasně nekřesťanská cena 180 dolarů z něho dělá něco opravdu mimořádného a můžete si být jisti, že až potkáte v některém z českých měst také někoho s PSP (kdo si ho jako vy objednal ze zahraničí, česká verze bude v prodeji nejspíš až v září), rozhodně bude váš kousek v koženém pouzdru vypadat mnohem víc cool. Pevná kůže navíc chrání přístroj před poškozením, což není vlastnost k zahození vzhledem k tomu, že PSPéčko bude stát nějakých 8 tisíc korun. Pouzdro vyrábí společnost Vaja, která se specializuje na výrobu tohoto příslušenství i pro jiné přístroje. Můžete si vybrat kupříkladu case pro MP3 přehrávač či mobil.

Náš speciální zpravodaj pan Brouček komentuje: „Děláte si ze mě šoufky?! 180 dolarů za kus kůže?! Připadám si skoro stejně, jako když na Novym Smíchově koukám do výlohy tý prodejny, jak tam mají ty polštářky na křeslo za pět litrů kus. Opravdu nechápu, kdo by si něco takového chtěl pořídit, pokud tedy samozřejmě nemá konto ve Švýcarsku nabité desítkami miliónů.“ Více informací naleznete na této stránce

 

Chladící box na cesty, který hraje

Vyrazit dnes na piknik do přírody či na pláž k moři bez nějaké té úžasné technické hračičky už není prostě ono. A proto pro vás máme další tip. Tentokrát je jím chladící taška s integrovanými reproduktory. Do jejího vnitřku se vejde až dvanáct plechovek piva či coly, tudíž se nemusíte bát, že byste na výletě zemřeli žízní. Zdaleka nejdůležitější jsou ovšem reproduktory a funkce AM/FM tuneru. Pokud by vám rádio nestačilo, není nejmenší problém k audio části tašky připojit jakýkoliv MP3 přehrávač, walkman či discman a udělat si párty s vlastní muzikou. Napájení probíhá pomocí čtyř AA baterií, které v nás moc velkou důvěru nevzbuzují – co se týče výdrže. Jasný kladem je ale bezesporu to, že je taška vodotěsná, dokonce i její reproduktory se mohou pochlubit touto vlastností. Z toho vyplývá, že u vody nemusíte se svou hrající lednicí zacházet nějak přehnaně opatrně. Obzvláště, když se podíváte na cenu, která je stanovena na příjemných 45 dolarů.

Známého Pražana a „ctnostného vlastence“ pana Matěje Broučka snad není třeba představovat. Čtenáři se s ním už desetiletí vydávají na cesty do 15. století, kde se pan Brouček hrdinně vrhá do husitských válek a jako správný „moderní“ Čech nezapomíná myslet na svou kapsu. Stejně tak vzlétá pan Brouček na Měsíc, kam žabař Armstrong otiskl podrážku své kosmoboty dávno po tom, co náš milovaný hrdina provedl zevrubnou analýzu Měsíčňanů i jejich úchvatné země.

A nyní čeká našeho „Největšího Čecha“ další výlet, neboť přijal angažmá iDNES a stává se speciálním zpravodajem Technetu. Jeho smlouva s panem Svatoplukem Čechem nedávno vypršela a on jí resolutně odmítl prodloužit, jelikož dost už bylo nebezpečných cest do historie a neznámých krajin. Pan Brouček jako správný požitkář ví, co znamená kariéra novináře – dlouhé vyspávání, kupa tiskových konferencí s delikátními jídly doplněnými a velmi slušné platové ohodnocení. Co více si může pravý český človíček přát?

Konec řečí, právě nám přišla urgentní zpráva, že pan Brouček vypil na Vikárce čtrnáctou desítku a je připraven na cestu do budoucnosti, kde se hodlá poprat se všemi těmi úchvatnými digitálními hračičkami, které se zrodily v 31. týdnu úchvatného roku 2005.

Známý výletník a milovník dobrého piva si novinku oblíbil: „A zase jsem pro vás vyhmátnul nějakou pořádnou věcičku, která „zlepší“ vaše alkoholické návyky. Lednice a rádio nejsou v zásadě něčím mimořádným. Jenže největší síla téhle vychytávky je právě v kombinaci obou zařízení. Kamkoliv si to přišinete se svým vychlazeným fernetem a pivkem, můžete rozpoutat dokonalou párty a vězte, že s tímto produktem určitě opoutáte dámy na pláži během pár minut. Obyčejná lednička a rádio takový efekt nikdy mít nebudou. A za tu cenu! No, nekupte to!“ Koupit můžete zde

MP3 brýle Oakley

Společnost Oakley snad není třeba moc představovat, ale pro čtenáře, kterým svět módy a obzvláště street style nic neříkají, přeci jen nemůžeme tuto část vypustit. Oakley je společností produkující velmi kvalitní, stylové a drahé oblečení, boty, brýle, baťohy apod. Značka je zastoupena i na našem trhu a běžně ji lze nalézt v lepších obchodech se sportovním oblečením, případně specializovaných prodejnách, v nichž lze nalézt další exkluzivní značky jako O’Neill či Oxbow. Ale zpět k brýlím, nedávno uvedlo Oakley na trh sluneční brýle nazvané Thumb s integrovaným MP3 přehrávačem. Jejich cena pohybující se kolem částek přesahujících hranici deseti tisíc korun (prodávány jsou různé verze, s či bez polarizovaných skel apod.) z nich dělala zboží, na které si mohli myslet opravdu jen ti majetnější. Nyní chystá výrobce novou verzi brýlí, takzvané Thumb 2.0, jejichž design by měl být méně drsný než u původního modelu – posuďte podle obrázků. Koncepce brýlí vychází z modelu Oakley GASCAN, které přeci jen sednou většímu množství zájemců. Thumb 2.0 by měly být k dostání ve čtvrtém kvartálu tohoto roku a cena zatím není známa. Dá se předpokládat, že by mohla být nižší než u předchozího modelu, ale vzhledem k tomu, že se stále jedná o výrobek Oakley, s cenou pod deset tisíc se asi počítat nedá.

Cena brýlí panu Broučkova vyrazila dech: „Nemůžu si pomoci, ale znovu se musím ohradit proti ceně! Chápu, že klasické brýle mohou stát klidně 25 tisíc i víc, protože se jedná o jemnou optiku, ale sluneční brýle za 13k? Přestože mají integrovaný MP3 přehrávač, jsou značky Oakley a vypadají naprosto k sežrání, je to přeci jenom kapku přehnané. Obzvláště když vezmeme v potaz, že v našich podmínkách je rozhodně nosit celý rok nebudeme a tak je potřeba k nim mít stejně ještě další mpétrojku v zásobě pro sychravé měsíce. A stěhovat se kvůli brýlím na Jamajku, to zase není nejlepší řešení. Nic z toho, co jsem řekl, však nemění fakt, že jsou Thumb a Thumb 2.0 úžasnou věcičkou.“ Info o původních Thumb. Info o nových Thumb.

Přenosné reproduktory Logitech

Společnost Logitech se rozhodla obohatit své portfolio výrobků o dvě novinky. V obou případech se jedná o přenosné reproduktory pro MP3 přehrávače. První model označený jako mm50 je určen pouze pro iPod a vydrží na jedno nabití hrát rovných deset hodin, což není čas vůbec špatný. K napájení jsou použity Li-ion baterie. Z hlediska funkční výbavy nezaostává také, poslech si lze udělat zajímavější pomocí 3D efektu, při dobíjení reproduktorů se současně dobíjí i iPod a do třetice všeho dobrého je tento drobný hi-fi skvost vybaven Max-X reproduktory s neodymium magnety pro křišťálově čistý zvuk. Druhým přenosným repro systémem je model mm20 určený pro prakticky jakýkoliv audio přístroj. Jedná se o NXT ploché reproduktory, celý výrobek je silný jen 1,24“, takže ho lze bez debat označit jako skutečně ideálního společníka na cesty. Ve standardní výbavě je dodáván AC adaptér, pokud nejste v dosahu elektrické sítě, stačí vložit čtyři klasické AA články, na které vydrží vyhrávat mm28 až 45 hodin. Doporučená cena výrobcem je v případě mm50 149.99 dolarů, mm28 bude stát 79.99. Na internetu půjdou ale obě zařízení určitě sehnat levněji. Oficiální informace o modelu mm50 naleznete zde, o modelu mm28 zde.

 

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Takto bude vypadat Amazon Echo. K dodání bude „v příštích týdnech“. Zatím umí...
Chytrý reproduktor z druhé ruky vás může připravit o soukromí

Britský bezpečnostní expert ukázal, jak se z chytrého reproduktoru Amazon Echo může snadno stát štěnice s přímým přenosem zvuku kamkoli po světě.  celý článek

UE Boom nově zprostředkuje i služby digitální asistentky Alexa.
Do reproduktorů Ultimate Ears si můžete nastěhovat asistentku Alexu

Digitální asistentku od Amazonu nově budete moci úkolovat i prostřednictvím bezdrátových reproduktorů Ultimate Ears. Stačí si doinstalovat aplikaci, zatím...  celý článek

Společnost Beyerdynamic na veletrhu IFA představila spolupráci s Mimi Hearing...
Největší sluchátková revoluce? Avento se přizpůsobí uším posluchače

Berlín (Od zpravodaje Technet.cz) Společnost Beyerdynamic na veletrhu IFA představila spolupráci s Mimi Hearing Technologies. Prvními výsledky jsou aplikace MIY a sluchátka Avento Wireless,...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.