Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Slicer 1.2 - sekáček na MP3 soubory

  0:05aktualizováno  0:05
MP3 Slicer 1.2 je jedním z dlouhé řady pomocných programů pro práci s MP3 soubory umožňující jejich bezchybné rozdělení na menší části bez nežádoucího zkreslení, poškození, nebo ztráty audio dat.

Většina příznivců komprimovaných audio souborů ve formátu MP3 se určitě již setkala se situací, kdy bylo potřeba rozdělit dlouhý MP3 soubor na menší části. Klasickým příkladem může být například rozdělení dlouhého MP3 souboru na jednotlivé skladby před jeho vypálením na audio CD. Ne každý vypalovací program s podporou přímého importu MP3 souborů dovoluje dodatečně do audio dat přidávat záložky označující začátky/konce jednotlivých skladeb.

Poněkud zdlouhavým a ne zcela pohodlným řešením této situace může být převedení MP3 souboru do WAV souboru, který lze následně v některém z audio editorů rozdělit na jednotlivé části, ty samostatně uložit, importovat do vypalovacího programu a vytvořit z nich audio CD. Elegantnějším řešením je použití některého z programů pro přímé rozdělení MP3 souborů – například MP3 Cutter nebo MP3 Surgeon, o kterých jsme již na našem serveru informovali.

Do této kategorie patří i MP3 Slicer 1.2 pro operační systém Windows od Swift Programming umožňující bezchybné rozdělení MP3 souboru na menší části bez nežádoucího zkreslení, poškození, nebo ztráty audio dat. Chirurgickou přesnost programu zaručuje možnost dělení s přesností na jednotlivé rámce.

MP3 Slicer 1.2

MP3 Slicer je distribuován v samostatně spustitelném archívu a jeho instalace je otázkou automatického překopírování potřebných souborů do uživatelem zvoleného cílového adresáře. Uživatelské rozhraní je maximálně účelové a zcela intuitivní. Jeho osvojení a práce s programem nepředstavuje žádný problém i pro méně zkušeného uživatele.

MP3 Slicer 1.2

Prvním krokem při rozřezání je výběr zdrojového MP3 souboru a volba cílového adresáře včetně jména souboru pro uložení jeho nařezaných částí. Jak je patrné z ilustračního obrázku, program zobrazuje kromě základních technických informací o zdrojovém MP3 souboru také jeho ID3 Tag, který je možné v případě potřeby automaticky nakopírovat i do nařezaných částí. Předposledním krokem je zadání konečných časů jednotlivých částí v samostatném okně a po stisknutí tlačítka Slice! program v cílovém adresáři vytvoří odpovídající MP3 soubory. Drobným nedostatkem je skutečnost, že MP3 Slicer 1.2 neobsahuje integrovaný přehrávač MP3 souborů a uživateli nezbývá, než časy rozdělení získat v některém z externích MP3 přehrávačů (Winamp, Sonique apod.).

MP3-Slicer 1.2 je shareware s registračním poplatkem přijatelných $10. Před registrací lze otestovat možnosti programu na neregistrované verzi, jejíž jediným rozdílem oproti verzi registrované je omezení maximální velikosti vstupního MP3 souboru na 10MB.

Výrobce: Swift Programming
Website: http://www.swiftp.com/mp3-slicer
Platforma: Windows 95/98/ME/NT/2000
Cena: 10$

Autor:


Nejčtenější

Termovize: podívejte se, jak se pečou turisté na Staroměstském náměstí

Záběry z termokamery na Staroměstském náměstí

Infračervené Slow TV se vrací. Na Staroměstské náměstí v Praze jsme umístili infrakameru, která v přímém přenosu...

Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Záhada lidských lebek na rakvi velmože rozluštěna. Může za ně tajemný řád

Hrobka Jana Jiřího ze Švamberka. Detail nepravého madla v podobě dvou železných...

Nález nepoškozené hrobky a kovové rakve významného šlechtice Jana Jiřího ze Švamberka byl sám o sám o sobě...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Fotografie stokrát jinak vytvoří nejlepší fotoeditační programy

Ilustrační foto - notebook

Paměťové karty digitálních fotoaparátů, smartphonů či tabletů se zejména v létě plní šílenou rychlostí. Chcete-li...

S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

Tablet pro práci i zábavu

Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

Najdete na iDNES.cz