Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Surgeon 1.0 - MP3 chirurgický nástroj

  0:05aktualizováno  0:05
"Chirurg" je program pro jednoduchou a přímou editaci souborů ve formátu MP3. Autoři zvolili pro program opravdu příhodné jméno. Jeho hlavním účelem je "řezání, kuchání a sešívání" MP3 souborů.
MP3 Surgeon (chirurg) je program pro jednoduchou a přímou editaci souborů ve formátu MP3. Umožňuje do souborů zasahovat, aniž by bylo nutné je zpětně dekomprimovat na WAV soubory a znovu kódovat. Autoři zvolili pro program opravdu příhodné jméno. Jeho hlavním účelem je "řezání, kuchání a sešívání" MP3 souborů.

Program přináší tyto základní funkce:

  • Trim - odstranění jakéhokoliv úseku ze souboru. Tuto funkci lze dobře využít zejména k odstranění lupanců nebo ticha na začátku či konci souboru.
  • Split - rozdělení souboru na části určené délky. Funkce má přednastavené hodnoty pro případné uložení souboru na diskety (1.44 MB), pokud nedisponujete jiným transportním médiem.
  • Join - spojení více MP3 souborů do jednoho (bez ohledu na různou rychlost datového toku). Tato funkce se dá výhodně využít u live nahrávek, kde dochází při přehrávání k nepříjemným pauzám na rozhraní jednotlivých skladeb.
  • Preview - vytvoří k vašim souborům ukázky (preview) libovolné délky. Tuto možnost mohou využít zejména hudebníci pro prezentaci svých skladeb na internetu.
  • Batch - umožňuje vytvářet dávky z předchozích funkcí při hromadné práci s větším množstvím souborů.
  • View/Edit Tag - editace informací popisujících skladbu v ID3 tagu.
MP3 Surgeon dokáže pracovat i se soubory předchozích MPEG verzí (1, 2 - layer I-III), s různým datovým tokem (bitrate) včetně proměnného (VBR). Umožňuje také zobrazit skrytá data v souborech (texty, obrázky). Automaticky opravuje vadné rámce (frames) a odstraňuje nadbytečná data.

MP3 Surgeon

Program není skutečným editorem jako programy Mayah Real Edit a Mayah Editor Pro firmy Mayah Communications, ale nabízí funkce, na které je jinak potřeba několik různých utilit, a které ocení každý, kdo pracuje s MP3 soubory. Jeho řádnému vyzkoušení brání omezující podmínky sharewarové verze. Demo má 30-denní zkušební lhůtu a je omezeno na práci se soubory nepřekračujícími délku 2 minut. Mínusem první verze tohoto nového programu je menší stabilita. Program se občas celkem bezdůvodně zhroutí.

WWW: http://www.mp3surgeon.com/
Platforma: Windows 95/98/NT
Demo: setup.exe (2281kB)
Cena: $19.95
Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Fotomontáže jako nikdy dřív: Adobe se chlubí novou automatickou retuší

Adobe se pochlubil novými možnostmi filtru content-aware fill (automatické...

Adobe se pochlubil novými možnostmi automatického doplnění s ohledem na obsah. Do Adobe Photoshop CC by mělo dorazit v...

Stáhněte si zdarma: lepší vyhledávání souborů a informací v nich

Ilustrační foto - práce na PC

Vyhledávač informací v PC a duplicitních souborů se jmenuje LookDisk. Tvorbu screenshotů s popisky s možností uložit je...

Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na iDNES.cz