Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MP3 Viewer 1.71 - přehrávač a editor jako součást Windows

  0:05aktualizováno  0:05
MP3 Viewer je "add-on" pro operační systém Windows, který přidává Průzkumníku na pouhé kliknutí pravého tlačítka myši MP3 funkce přehrávače a editoru ID3 tagu.

Program MP3 Viewer, který se právě objevil v nejnovější verzi 1.71, rozšiřuje operační systém Windows o funkce přehrávače MP3 souborů a editoru ID3 tagu. MP3 Viewer není samostatný program, ale přímá součást Windows. Jeho funkce jsou přístupné z kontextové nabídky (po kliknutí pravého tlačítka myši na MP3 soubor) v Průzkumníku i v dalších programech. Použití MP3 Vieweru názorně předvádí videoklip (samospustitelný soubor Flash), který se nainstaluje spolu s programem.

Okamžitě po kliknutí na MP3 soubor začne program přehrávat zvukovou ukázku a zobrazí základní údaje ID3 tagu. V menu Options naleznete volby pro nastavení délky ukázky či přehrávání celého souboru. MP3 Viewer přehrává i ukázky z vybrané skupiny souborů. Pokud by vás toto okamžité přehrávání ukázek znervózňovalo, můžete je zcela vypnout.

V nabídce MP3 Viewer si můžete vybrat další funkce programu. Play samozřejmě slouží k přehrávání - program po ukázce pokračuje v přehrávání celého souboru. Jedná se skutečně jen o základní přehrávač bez jakýchkoliv dalších funkcí.

Druhou nabídkou je editor ID3 tagu MP3 souborů. S jeho pomocí můžete vkládat, upravovat či mazat informace ID3 tagu přímo v Průzkumníku. Můžete pracovat i se skupinou vybraných souborů, program však nabízí stejně jednoduché nástroje jako např. přehrávač Winamp. Nenaleznete v něm žádné možnosti hromadného zpracování souborů. MP3 Viewer edituje pouze základní ID3 tag v.1.1.

Program MP3 Viewer lze jednoduše nainstalovat i ovládat, rozšiřuje Windows o chybějící funkce pro MP3 soubory, ale jeho možnosti jsou značně omezené. MP3 Viewer je možné srovnat s programem MP3-Info Extension, který ve Windows rozšiřuje pro MP3 soubory dialog vlastnosti. Porovnání rozhodně nevyznívá ve prospěch programu MP3 Viewer. MP3-Info Extension sice nenabízí přehrávač, ale jeho editační možnosti jsou mnohem větší. Podporuje i rozšířený ID3 tag v.2, pracuje na základě playlistu a kromě mnoha dalších funkcí je jeho nepopíratelnou předností freewarový status.

MP3 Viewer patří mezi shareware a za jeho trvalé používání zaplatíte registrační poplatek 14.95 dolaru. Od stejného autora pochází i program VideoViewer určený, jak napovídá název, pro video soubory.

Výrobce: S-typySoft Group
Website: www.s-typy.com
Plaftorma: Windows 98/NT/2000/ME
Download: mp3viewer_v17.zip
Cena: $14.95

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...

Další z rubriky

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Neinstalujte konkurenci, žadoní Windows 10. Tady máte „rychlejší Edge“

Okno, které se testerům Windows 10 ukáže, když instalují konkurenční prohlížeč

Testovací verze Windows 10 ukázala další pokus Microsoftu nalákat uživatele k jejich novému prohlížeči Edge. Někteří...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na iDNES.cz