Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


mp3Trim 1.60 - kontroluje, čistí a zesiluje MP3 soubory

  0:05aktualizováno  0:05
Vynikající program na kontrolu, čištění a další úpravu MP3 souborů přináší v nové verzi mj. podporu ID3 tagu v2 a automatické vytváření ID3 tagu na základě jména souboru.
Mp3Trim je jedním z nejlepších pomocných programů pro práci s MP3 (a dalšími MPEG audio) soubory. S většinou jeho funkcí jste se již na našich stránkách mohli seznámit u předcházejících verzí ( 1.51, 1.52). Tento nenápadný program o velmi malé velikost disponuje schopnostmi, které mnoho programů zpracovávajících MP3 soubory nenabízí.

Mp3Trim kontroluje celistvost MP3 souborů a "čistí" je (odstraňuje přebytečná data, případně i vadné a prázdné rámce). Další funkcí, kterou nabízí, je odstranění digitálního ticha bez nutnosti dekomprimace MP3 souborů. Program však dokáže odstraňovat i ticho "analogové". S programem můžete provádět jednoduchou editaci MP3 souborů (odstraňování chyb na začátku nebo konci skladeb). Zcela ojedinělou možností je zesilování zvuku MP3 souborů, které doprovází užitečné funkce fade in, fade out pro zeslabování začátku a konce skladeb. Všechny tyto operace program provádí přímo na MP3 souboru bez nutnosti jeho dekomprimace a zpětné komprimace. Před uložením souboru si můžete změny poslechnout.

Nová verze programu tyto možnosti dále rozšiřuje. Přidává podporu ID3 tagu v2, který nyní zůstane u zpracovávaných souborů zachován stejně jako první verze tagu. V programu samozřejmě můžete nastavit i automatické odstraňování těchto tagů. S interní popiskou MP3 souborů souvisí i nová funkce ID3v1 tagger. S její pomocí nyní umí program sám vytvořit ID3 tag na základě názvu MP3 souboru.

Novinkou je možnost ukládat soubory jako soubory WAV s MP3 komprimací (MP3 soubor s hlavičkou WAV). Dále byl vylepšen analyzátor MPEG rámců, aby přesněji rozeznával VBR (proměnný datový tok). Automatické zjišťování ticha není již omezeno jen na MPEG-1 layer III. Bylo opraveno nastavování hlasitosti a dB stupnice.

Přidáme-li k uvedeným možnostem fakt, že program je zcela zdarma, zdálo by se, že nemá chybu. Bohužel značnou nevýhodou programu Mp3Trim zůstává omezení velikosti zpracovávaných MP3 souborů (na písničku o běžné délce však vždy stačí). Jak jsme již informovali, nabízí nyní jeho autor personalizovanou edici (Personal Edition) programu, která toto omezení nemá. U Personal Edition si můžete za různou cenu vybrat tři poměrné velikosti souborů (200,500 a 1000 procent), které program dokáže zpracovávat . Kromě toho umožňuje tato verze programu opravovat u MP3 souborů chybějící CRC. U souborů s VBR dokáže znovu vytvořit (pokud chybí) tzv. seek information, která je součástí speciální hlavičky těchto souborů. Za všechny funkce navíc si však již musíte připlatit stejně jako za komerční verzi mp3Trim PRO, která umožňuje hromadné zpracování MP3 souborů.

Website: www.logiccell.com/~mp3trim
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: mp3Trim.zip (182kB)
Cena: freeware

Autor:


Témata: MP3, práce, MPEG, software, WAV, Windows

Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Naučte Windows pracovat i s netradičními komprimovanými archivy

Počítačový kód

Windows od verze XP obsahuje integrovanou funkci pro rozbalení a balení souborů do jednoho balíčku. Pokud se však...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

recepty-emimino-krupave-bramboraky
recepty-emimino-krupave-bramboraky

Víte, v čem je kouzlo křupavých bramboráčků? My ano!

Najdete na iDNES.cz