Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MPEG Audio Scissors 1.2 - nůžky na stříhání a spojování MP3

  0:25aktualizováno  0:25
Freewae program MPEG Audio Scissors je užitečným pomocníkem pro práci s MP3 soubory, který umí jednoduše vystřihnout části MP3 souborů, spojit je a vytvořit z nich nové MP3 soubory.
Program MPEG Audio Scissors je dalším z řady pomocných programů pro práci s MP3 soubory. Účelem "nůžek" je jednoduše a správně (podle rámců) vystřihovat části MP3 souborů a spojovat MP3 soubory. Tvoří tak vhodný doplněk ke včera představenému programu MP3Trim, který nabízí množství funkcí pro úpravu MP3 souborů, ale neumožňuje vystřihnout ze souboru určenou část.

Po krátké instalaci brzy poznáte, že je program skutečně vytvořen tak, aby celý úkol co nejvíce usnadnil. Ke všem funkcím se objevuje ve spodním řádku nápověda, takže potencionální uživatel nemusí dlouho pátrat, než se naučí program ovládat. Okno programu se skládá ze dvou částí. Ve větší levé části je panel programu s veškerým ovládáním. V pravé části je informační okno, které zobrazuje informace o otevřeném MP3 souboru. Pravé okno není pro funkci programu nutné a může být skryto. Všechny funkce jsou přístupné přes tlačítka umístěná v dolní části programového panelu.

Celý postup vypadá následovně. Otevřete soubor a spustíte jeho přehrávání. Jako v jiných přehrávačích se v nahrávce může rychle pohybovat myší. Na místě, kde chcete mít začátek střihu, stisknete tlačítko START FRAME. Na žádaném konci pak stisknete STOP FRAME. Výřez můžete uložit jako samostatný MP3 soubor (tlačítko Start processing).

Nastavování podle poslechu je pro většinu uživatelů nejschůdnější cesta. Značky však můžete nastavit i pohyblivým jezdcem podle uplynulého času nahrávky nebo počtu rámců MP3 souboru, který můžete přesně zadat. Zabudovaný pomocný MP3 přehrávač využívá XAudio engine (http://www.xaudio.com).

Stejným způsobem lze spojovat sestříhané části více souborů do jednoho výsledného MP3 souboru. V programu si k tomu účelu můžete otevřít všechny potřebné skladby, vyznačit v nich střihy a sestříhaný celek uložit. Ještě před tím si můžete výsledek poslechnout přímo v programu, který umožňuje přehrávat za sebou vyznačené části souborů.

Zásadním nedostatkem, který hodně oslabuje využití programu, je nepřítomnost podpory souborů s proměnným datovým tokem VBR, které jsou hojně rozšířeny. Program MPEG Audio Scissors jinak spojuje i soubory s různou rychlostí datového toku, ale pro lepší výsledky umožňuje v preferencích takové spojení zakázat.

Autoři pocházejí z Rumunska, a proto je v programu zabudována vedle angličtiny i jazyková podpora rumunštiny, posledním dostupným jazykem je italština. Zájemci o další jazykové verze se mohou obrátit na domovskou stránku programu, ale zatím zde naleznou navíc pouze turečtinu.

Svému účelu program plně vyhovuje. Proti jiným programům stejného zaměření (MP3 Cutter, MP3 Surgeon) však nenabízí přídavné funkce. Jeho vývoj stále pokračuje, a tak se v budoucnosti jistě dočkáme dalšího rozšíření programu. Již dnes na domovské stránce autorů programu naleznete i další zajímavé utility, např. velmi podobný program MPEG Scissors, který určený pro jednoduchý střih video souborů formátu MPEG-1, program Tag Edit Pro, který převádí jména souborů na ID3 tag a naopak, MixPeg v.1.1 RealTime MP3 Mixing Machine a další.

Systémové požadavky:
Pentium 75 Mhz, 16 MB RAM, 1 MB volného místa na disku
Operační systém Windows 32 (Win 95/98/NT/2000)

Autor: TFM (Daniel Bedeleanu & Mihai Moldovanu)
Website: http://tfm.profm.ro
Platforma: Windows NT4/95/98/2000
Download: http://tfm.profm.ro/mp3edit/download/mp3scis.zip (567 kB)
Cena: Freeware

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Lákavá návnada. Jak se ruská agentka přibližovala k Trumpovi

Marija Butinová (19. 7. 2018)

Vyšetřování vlivu Moskvy na poslední americké volby se dostalo k zajímavému odhalení. Ruská agentka se podle něj...

Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Další z rubriky

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Pozice Windows se v Microsoftu mění. Firma chystá reorganizaci

Viceprezident Microsoftu Terry Myerson na tiskové konferenci

Microsoft se chystá po říjnovém uvedení další velké aktualizace Windows změnit tým, který se o tento operační systém...

Tipy a triky pro Windows 10: představuje se lepší Start menu

Tipy a triky pro Windows 10

Personifikace vládne světu. I proto Microsoft nově umožňuje uživatelům ještě více osobního nastavení systému. Podívejte...

Najdete na iDNES.cz