Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MPEG Audio Scissors 1.2 - nůžky na stříhání a spojování MP3

  0:25aktualizováno  0:25
Freewae program MPEG Audio Scissors je užitečným pomocníkem pro práci s MP3 soubory, který umí jednoduše vystřihnout části MP3 souborů, spojit je a vytvořit z nich nové MP3 soubory.
Program MPEG Audio Scissors je dalším z řady pomocných programů pro práci s MP3 soubory. Účelem "nůžek" je jednoduše a správně (podle rámců) vystřihovat části MP3 souborů a spojovat MP3 soubory. Tvoří tak vhodný doplněk ke včera představenému programu MP3Trim, který nabízí množství funkcí pro úpravu MP3 souborů, ale neumožňuje vystřihnout ze souboru určenou část.

Po krátké instalaci brzy poznáte, že je program skutečně vytvořen tak, aby celý úkol co nejvíce usnadnil. Ke všem funkcím se objevuje ve spodním řádku nápověda, takže potencionální uživatel nemusí dlouho pátrat, než se naučí program ovládat. Okno programu se skládá ze dvou částí. Ve větší levé části je panel programu s veškerým ovládáním. V pravé části je informační okno, které zobrazuje informace o otevřeném MP3 souboru. Pravé okno není pro funkci programu nutné a může být skryto. Všechny funkce jsou přístupné přes tlačítka umístěná v dolní části programového panelu.

Celý postup vypadá následovně. Otevřete soubor a spustíte jeho přehrávání. Jako v jiných přehrávačích se v nahrávce může rychle pohybovat myší. Na místě, kde chcete mít začátek střihu, stisknete tlačítko START FRAME. Na žádaném konci pak stisknete STOP FRAME. Výřez můžete uložit jako samostatný MP3 soubor (tlačítko Start processing).

Nastavování podle poslechu je pro většinu uživatelů nejschůdnější cesta. Značky však můžete nastavit i pohyblivým jezdcem podle uplynulého času nahrávky nebo počtu rámců MP3 souboru, který můžete přesně zadat. Zabudovaný pomocný MP3 přehrávač využívá XAudio engine (http://www.xaudio.com).

Stejným způsobem lze spojovat sestříhané části více souborů do jednoho výsledného MP3 souboru. V programu si k tomu účelu můžete otevřít všechny potřebné skladby, vyznačit v nich střihy a sestříhaný celek uložit. Ještě před tím si můžete výsledek poslechnout přímo v programu, který umožňuje přehrávat za sebou vyznačené části souborů.

Zásadním nedostatkem, který hodně oslabuje využití programu, je nepřítomnost podpory souborů s proměnným datovým tokem VBR, které jsou hojně rozšířeny. Program MPEG Audio Scissors jinak spojuje i soubory s různou rychlostí datového toku, ale pro lepší výsledky umožňuje v preferencích takové spojení zakázat.

Autoři pocházejí z Rumunska, a proto je v programu zabudována vedle angličtiny i jazyková podpora rumunštiny, posledním dostupným jazykem je italština. Zájemci o další jazykové verze se mohou obrátit na domovskou stránku programu, ale zatím zde naleznou navíc pouze turečtinu.

Svému účelu program plně vyhovuje. Proti jiným programům stejného zaměření (MP3 Cutter, MP3 Surgeon) však nenabízí přídavné funkce. Jeho vývoj stále pokračuje, a tak se v budoucnosti jistě dočkáme dalšího rozšíření programu. Již dnes na domovské stránce autorů programu naleznete i další zajímavé utility, např. velmi podobný program MPEG Scissors, který určený pro jednoduchý střih video souborů formátu MPEG-1, program Tag Edit Pro, který převádí jména souborů na ID3 tag a naopak, MixPeg v.1.1 RealTime MP3 Mixing Machine a další.

Systémové požadavky:
Pentium 75 Mhz, 16 MB RAM, 1 MB volného místa na disku
Operační systém Windows 32 (Win 95/98/NT/2000)

Autor: TFM (Daniel Bedeleanu & Mihai Moldovanu)
Website: http://tfm.profm.ro
Platforma: Windows NT4/95/98/2000
Download: http://tfm.profm.ro/mp3edit/download/mp3scis.zip (567 kB)
Cena: Freeware

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: moderní spořič obrazovky i kontrolor SSD disku

Ilustrační foto - notebook

JPEG Saver je spořič monitoru pracující s uživatelovými fotografiemi i dalšími zdroji. Ochranu před malwarem...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Najdete na iDNES.cz