Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MS Windows Media Player 7 Beta - univerzální přehrávač

  0:45aktualizováno  0:45
Nový multimediální přehrávač od Microsoftu vzbudil velkou pozornost již v ukázkové verzi. Nyní byla uvolněna jeho beta verze, kterou byste měli rozhodně stáhnout a vyzkoušet.
Po tzv. technology preview nového multimediálního přehrávače firmy Microsoft tu máme skutečnou beta verzi, na níž si můžete vyzkoušet všechny nové možnosti ukryté v tomto softwaru. V přístupu firmy Microsoft k multimédiím na počítači se jedná o převratnou změnu. Windows Media Player se nyní stal ze šedivého doplňku operačního systému, který byl většinou uživatelů nahrazován přehrávači jiných firem, jedinečným multimediálním centrem. V žádném případě se nejedná o pouhý přehrávač jak stále implikuje jeho název. Nový program se vzhledem i funkcemi plně vyrovná tzv. programům "all in one", které poskytují všechny funkce potřebné pro práci s multimédii v jednom programu.

Velkou výhodou programu, kterou si ponechal již z dřívější verze je podpora obrovského množství multimediálních formátů včetně samozřejmé podpory MP3 a vlastního formátu Microsoftu WMA. Jiné program většinou nedisponují tak rozsáhlým množstvím kodeků, a pokud ano většinou je přejímají právě z přehrávače Microsoftu. Program obsahuje vše, co si můžete přát. Microsoft konečně propojil přehrávač CD a ostatních multimédií, takže vystačíte s jedním programem pro obojí. A nejen to, z CD si přímo v programu můžete vytvořit vlastní zvukové soubory v komprimačním formátu WMA, který se pod patronátem Microsoftu stále více prosazuje.

Samozřejmostí je propojení s prostředím Internetu. Microsoft ve své nové komplexní strategii orientované na Internet vytvořil multimediální server a nový přehrávač spolu s vlastním komprimačním formátem WMA je nedílnou součástí snahy Microsoftu prosadit se na Internetu, jenž je pro běžného uživatele stále více spojen s multimédii. Hudební informace z Internetu se zobrazují přímo v přehrávači a v prostředí světové sítě využijete také tuner s mnoha přednastavenými internetovými rozhlasovými stanicemi.

Skvěle je vyřešena podpora dnes tolik populárních skinů, s nimiž si můžete změnit vzhled přehrávače. Proti Winampu umožňuje mnohem variabilnější změny vzhledu a ovládání. Řada skinů je přístupná přímo v hlavní nabídce Skin Change a další si již nyní můžete stáhnout na adrese. http://windowsmedia.com/MediaGuide/gallery/skins.asp. Ani další dnes žádaná vizualizační funkce, která doprovází přehrávanou hudbu animovanými efekty nechybí. Pokud by vám zabudované efekty nestačily, můžete se obět obrátit na stránky Microsoftu http://windowsmedia.com/mediaguide/gallery/visualizations.asp. Další moderní záležitostí je podpora přenosných hardwarových přehrávačů. Přehled podporovaných zařízení naleznete opět na serveru WindowsMedia na adrese http://windowsmedia.com/mediaguide/cooldevices/cooldevices.asp O všech nabízených možnostech se podrobně dočtete v našem článku o první zveřejněné verzi přehrávače.

Nová beta verze hlavně odstranila některé chyby a nefunkčnosti ukázkové verze. Vylepšeno bylo přehrávání video souborů. Nejpodstatnější novinkou nově zveřejněné beta verze je SRS WOW - "Sound Retrieval System WOW 3D audio enhancement technology". Tento komplikovaný název znamená možnost aplikovat na přehrávaný zvuk speciální efekty, které umožňují vylepšit vnímání reprodukované hudby. Toto softwarové vylepšení rozšiřuje stereo vjem a zdůrazňuje hloubky, aby celkově zvuk přiblížilo původní nahrávce. Zvuk je také možno přizpůsobit reprodukčnímu systému, který používáte (sluchátka, reproduktory, subwoofer). Podobné možnosti žádné přehrávače přímo nenabízejí a většinou je získáte jako placený doplněk. U přehrávače Winamp tuto funkci dokážou plnit některé DSP pluginy. SRS WOW také existuje jako plugin pro Winamp WOW Thing, za který však musíte zaplatit deset dolarů. Nová beta verze dále přináší vylepšené přehrávání videa.

Hlavní nevýhodou nové verze Windows Media Playeru je vyšší hardwarová náročnost, která způsobuje, že na starších počítačích je program dosti pomalý. Beta verze většinou funguje bez problémů, ale občas se zasekává, a tak se můžeme jen těšit na konečnou finální verzi tohoto softwarového produktu.

Výrobce: Microsoft
Website: http://www.microsoft.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://www.microsoft.com (7 MB)

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Konec DVB-T vysílání nezruší povinnost platit koncesionářské poplatky

Konec DVB-T vysílání na povinnosti platit koncesionářské poplatky nic nemění.

S přechodem na nový vysílací standard DVB-T2 přijdou někteří diváci o televizní příjem. Změní se něco z hlediska zákona...

Další z rubriky

Vychází nová verze Windows 10. Nastavte si, kdy se vám nainstaluje

Tipy a triky pro Windows 10

Microsoft během večera a noci na středu SELČ vydá novou verzi Windows 10. Pokud nechcete, aby se vám začala instalovat...

Tipy pro Windows 10: automatické vypnutí touchapadu po připojení myši

Tipy a triky pro Windows 10

Naučte se deaktivovat touchpad či nastavit jeho automatické vypínání po připojení myši. Hodit se může zobrazení vybrané...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Najdete na iDNES.cz