Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MS Windows Media Player 7 Beta - univerzální přehrávač

  0:45aktualizováno  0:45
Nový multimediální přehrávač od Microsoftu vzbudil velkou pozornost již v ukázkové verzi. Nyní byla uvolněna jeho beta verze, kterou byste měli rozhodně stáhnout a vyzkoušet.
Po tzv. technology preview nového multimediálního přehrávače firmy Microsoft tu máme skutečnou beta verzi, na níž si můžete vyzkoušet všechny nové možnosti ukryté v tomto softwaru. V přístupu firmy Microsoft k multimédiím na počítači se jedná o převratnou změnu. Windows Media Player se nyní stal ze šedivého doplňku operačního systému, který byl většinou uživatelů nahrazován přehrávači jiných firem, jedinečným multimediálním centrem. V žádném případě se nejedná o pouhý přehrávač jak stále implikuje jeho název. Nový program se vzhledem i funkcemi plně vyrovná tzv. programům "all in one", které poskytují všechny funkce potřebné pro práci s multimédii v jednom programu.

Velkou výhodou programu, kterou si ponechal již z dřívější verze je podpora obrovského množství multimediálních formátů včetně samozřejmé podpory MP3 a vlastního formátu Microsoftu WMA. Jiné program většinou nedisponují tak rozsáhlým množstvím kodeků, a pokud ano většinou je přejímají právě z přehrávače Microsoftu. Program obsahuje vše, co si můžete přát. Microsoft konečně propojil přehrávač CD a ostatních multimédií, takže vystačíte s jedním programem pro obojí. A nejen to, z CD si přímo v programu můžete vytvořit vlastní zvukové soubory v komprimačním formátu WMA, který se pod patronátem Microsoftu stále více prosazuje.

Samozřejmostí je propojení s prostředím Internetu. Microsoft ve své nové komplexní strategii orientované na Internet vytvořil multimediální server a nový přehrávač spolu s vlastním komprimačním formátem WMA je nedílnou součástí snahy Microsoftu prosadit se na Internetu, jenž je pro běžného uživatele stále více spojen s multimédii. Hudební informace z Internetu se zobrazují přímo v přehrávači a v prostředí světové sítě využijete také tuner s mnoha přednastavenými internetovými rozhlasovými stanicemi.

Skvěle je vyřešena podpora dnes tolik populárních skinů, s nimiž si můžete změnit vzhled přehrávače. Proti Winampu umožňuje mnohem variabilnější změny vzhledu a ovládání. Řada skinů je přístupná přímo v hlavní nabídce Skin Change a další si již nyní můžete stáhnout na adrese. http://windowsmedia.com/MediaGuide/gallery/skins.asp. Ani další dnes žádaná vizualizační funkce, která doprovází přehrávanou hudbu animovanými efekty nechybí. Pokud by vám zabudované efekty nestačily, můžete se obět obrátit na stránky Microsoftu http://windowsmedia.com/mediaguide/gallery/visualizations.asp. Další moderní záležitostí je podpora přenosných hardwarových přehrávačů. Přehled podporovaných zařízení naleznete opět na serveru WindowsMedia na adrese http://windowsmedia.com/mediaguide/cooldevices/cooldevices.asp O všech nabízených možnostech se podrobně dočtete v našem článku o první zveřejněné verzi přehrávače.

Nová beta verze hlavně odstranila některé chyby a nefunkčnosti ukázkové verze. Vylepšeno bylo přehrávání video souborů. Nejpodstatnější novinkou nově zveřejněné beta verze je SRS WOW - "Sound Retrieval System WOW 3D audio enhancement technology". Tento komplikovaný název znamená možnost aplikovat na přehrávaný zvuk speciální efekty, které umožňují vylepšit vnímání reprodukované hudby. Toto softwarové vylepšení rozšiřuje stereo vjem a zdůrazňuje hloubky, aby celkově zvuk přiblížilo původní nahrávce. Zvuk je také možno přizpůsobit reprodukčnímu systému, který používáte (sluchátka, reproduktory, subwoofer). Podobné možnosti žádné přehrávače přímo nenabízejí a většinou je získáte jako placený doplněk. U přehrávače Winamp tuto funkci dokážou plnit některé DSP pluginy. SRS WOW také existuje jako plugin pro Winamp WOW Thing, za který však musíte zaplatit deset dolarů. Nová beta verze dále přináší vylepšené přehrávání videa.

Hlavní nevýhodou nové verze Windows Media Playeru je vyšší hardwarová náročnost, která způsobuje, že na starších počítačích je program dosti pomalý. Beta verze většinou funguje bez problémů, ale občas se zasekává, a tak se můžeme jen těšit na konečnou finální verzi tohoto softwarového produktu.

Výrobce: Microsoft
Website: http://www.microsoft.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: http://www.microsoft.com (7 MB)

Autor:


Nejčtenější

„Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

„Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

SMART PROTech na tanku Leopard 2

Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

Další z rubriky

Tipy pro Windows 10: nastavte výkon grafiky či rychlost stahování

Tipy a triky pro Windows 10

Nové Windows 10 umí měnit šířku datového pásma při stahování aktualizací a pomohou rychle zjistit, zda se právě...

Stáhněte si zdarma: profesionální spolehlivý firewall pro domácí použití

Ilustrační foto - bezpečnost

Vyzkoušejte osobní firewall spravující a sledující veškerou příchozí a odchozí komunikaci v PC. Zajímat by vás mohl i...

Stáhněte si zdarma: klikněte a relaxujte, nebo zálohujte počítač

Ilustrační foto - relax

Dopřát si při práci na PC příjemné zvuky na pozadí či se připravit na kvalitní spánek pomůže program Click and Relax. O...

Najdete na iDNES.cz