Multimediální obr jetAudio a další novinky pro hudbu ve vašem počítači

aktualizováno 
Po kratší odmlce pokračuje náš seriál o novinkách mezi programy na přehrávání, grabování, nahrávání, mixování, editování, organizaci a vypalování hudby. Opět jsme pro vás snažili vybrat nejzajímavější software na zpracování hudby, který určitě stojí za vyzkoušení.

Multimediální přehrávače

jetAudio 6.1.1 Basic

freeware; download; 11,6 MB

Začneme pěkně zostra novou verzí multimediálního všeuměla jetAudio, který se z aplikace imitující vzhled hifi věže postupem času propracoval mezi to nejlepší co můžete hudbě ve vašem počítači nabídnout. Aplikace jetAudio zvládá přehrát či zkonvertovat celou řadů různých formátů hudby i videa a nabízí velmi mnoho zajímavých funkcí. Vyzkoušet můžete neplacenou verzi Basic, která bohužel postrádá některé důležité funkce (například grabování CD do MP3 atd.). Nová verze opravuje chybu s přehráváním mp3PRO.

MEDIA CENTER 10.0.173

trialware; download; 17.6 MB

Aktuální verze robustní multimediální aplikace MEDIA CENTER přichází s přepracovaným uživatelským rozhraním, vylepšeným ovládáním a přehlednějším systémem organizace multimediálních souborů. MEDIA CENTER pracuje prakticky se všemi běžnými formáty multimediálních souborů – hudbou, videem i obrázky, navíc přidává i podporu digitálních fotoaparátů, PDA či přenosných přehrávačů, včetně populárního iPodu. Bezplatné 30denní testování vám snad ani nebude stačit k vyzkoušení všech funkcí.

MediaMonkey 2.2.2 Standard

freeware; download; 4,11 MB 

Další multimediální přehrávač v našem přehledu se jmenuje MediaMonkey. Stejně jako jetAudio je i MediaMonkey nabízen ve dvou verzích, ta neplacená umí přehrávat všechny možné hudební soubory, grabovat hudební CD, konvertovat hudební soubory, vytvářet playlisty nebo editovat ID3 tagy. Placená verze umožňuje lepší organizaci souborů, podrobné uživatelské nastavení a pár dalších drobností.

Real Alternative 1.29

freeware; download; 5,63 MB 

Přehráváte často soubory RealMedia (.rm, .ram, .rmvb, .rpx, .smi, .smil), RealAudio (.ra, .rpm) a prohlížíte RealText a RealPix (.rt a .rp )? Nelibí se vám pomalý a neohrabaný přehrávač RealPlayer? Pak vyzkoušejte alternativu – malý a rychlý Real Alternative. S aplikací se vám zároveň nainstalují i potřebné kodeky a pluginy pro internetové prohlížeče. Když zapátráte, najdete na velice nepřehledných stránkách autora i aplikaci nahrazující přehrávač QuickTime

Grabování, konverze, vypalování

GX::Transcoder 2.15

freeware; download; 12,3 MB 

Původem německá aplikace GX::Transcoder umí mezi sebou konvertovat velké množství různých formátů hudby a videa, navíc v uživatelsky příjemném a přehledném prostředí, které je k dispozici i v českém jazyce. Mimo konverze formátů můžete hudbu také nahrávat a hudební soubory mixovat nebo na ně aplikovat různé filtry. Pomocí pluginů je možné dále rozšiřovat funkce aplikace.

FreeRIP MP3 2.931

freeware; download; 1,16 MB 

FreeRIP je jednoduchá aplikace, která umožňuje ukládat skladby s hudebního CD do formátu WAV a co je mnohem zajímavější – také přímo do formátů MP3 nebo OGG Vorbis. Při grabování program rovnou vytváří ID3 tagy, data přitom čerpá z internetové databáze freedb (www.freedb.org). FreeRIP zvládá í zpětnou konverzi do formátu WAV, normalizaci či dávkové zpracování více souborů. Uživatelské rozhraní je k dispozici i v češtině.

RIP Vinyl 3.26

demo; download; 0,4 MB 

RIP Vinyl dobře poslouží uživatelům, kteří chtějí digitalizovat nahrávky z klasických LP desek nebo magnetofonových kazet. Stačí jen připojit gramofon nebo kazetový magnetofon ke vstupu na zvukové kartě a spustit nahrávání. Program automaticky podle tichých míst mezi jednotlivými skladbami rozdělí nahrávku na jednotlivé soubory. Nahrávat je možné prakticky z jakéhokoliv zdroje, RIP Vinyl ukládá skladby buďto do formátu WAV nebo přímo do MP3.

Audiotools 2.51

shareware; download; 5,5 MB 

Program Audiotools umí nahrávat hudbu z různých zdrojů připojených ke zvukové kartě počítače a automaticky ji rozdělovat na jednotlivé skladby. Nahrávání je možné nastavit také na přesný datum a čas. Audiotools podporuje práci s běžnými formáty (MP3, WAV, WMA, OGG…) konvertuje je mezi sebou a vypaluje hudební CD. K dispozici je několik různých vzhledů uživatelského rozhraní (skinů), funkce je možné rozšířit pluginy.

Editory tagů, katalogizéry a ostatní MP3 utility

Mp3tag V.2.28

freeware; download; 1,33 MB 

Editace informací o skladbách je díky aplikacím jako je Mp3tag hračkou. Mp3tag umí, ve spolupráci s databází freedb (www.freedb.org), upravovat informace o hudebních souborech (ID3 tagy, APE a komentáře k souborům OGG Vorbis), vytvářet playlisty, hromadně přejmenovávat soubory a mnoho dalšího. Program je k dispozici i v češtině.

MP3 Tag Clinic 4.0.3.10

shareware; download; 3 MB 

MP3 Tag Clinic je užitečný nástroj pro práci s hudebními soubory a jejich popisky. Podporuje dostatečné množství různých formátů tagů včetně jejich vzájemné konverze, umožňuje hromadnou práci se soubory, vyhledává duplicitní názvy souborů a mnoho dalšího. Zajímavou funkcí je i export dat do tabulek v Excelu, textových dokumentů, HTML stránek a do formátu XML nebo CSV.

The GodFather 0.69

freeware; download; 3,3 MB 

Užitečný freeware GodFather nabízí zdarma řadu funkcí za které byste jinde museli platit. Umí například dávkově zpracovávat různé formáty tagů, vytvářet playlisty, převádět mezi sebou formáty hudebních souborů, organizovat soubory na pevném disku podle vašich požadavků, vyhledávat duplicity, spolupracuje s databází freedb (www.freedb.org), vytváří přehledné katalogy a samozřejmě také přehrávat hudbu. Nová verze opravuje některé chybičky a vylepšuje ovládání aplikace.

Audio editory, efekty a další utility

GoldWave 5.09

shareware; download; 1,8 MB 

GoldWave je velmi vydařený editor zvukových souborů, který si hravě poradí i s požadavky náročnějších uživatelů. Obsahuje nástroje pro nahrávání z libovolného zdroje, úpravy a mixování skladeb, ekvalizér s předvolbami, funkci pro potlačení šumu a mnoho efektů (echo, šum, škrábance…).

Virtual DJ 2.06

shareware; download; 14,5 MB

Virtual DJ je nástroj pro začínající i pokročilé, který vám umožní vytvořit si mixy z MP3 souborů přesně podle vašich představ. Při mixování vám pomůže funkce pro udržení rytmu, automatickou tvorbu smyček nebo synchronizovaný sampler. Hotové mixy můžete vypalovat na CD nebo vysílat ve vlastním internetovém rádiu. Demoverze programu funguje 20 dní.

Transparent FX 1.9

freeware; download; 0,07 MB 

Používáte přehrávač Winamp, ale překáží vám otevřený ovládací panel a playlist? Snadná pomoc, zkuste jednoduchou aplikaci Transparent FX, která zprůhlední všechna okna Winampu. Úroveň průhlednosti si můžete nastavit pro každé z oken Winampu zvlášť.

Autor:


Nejčtenější

Skrytý mechanismus zničil obraz za 30 milionů. Záhadný Banksy ukázal zuby

Banksy do svého obrazu zabudoval skartovačku.

Banksy, jeden z nejznámějších a zároveň nejzáhadnějších umělců, znovu šokoval umělecký svět. Ani ne tak úspěchem v...

Afrika do Evropy narazí, shodují se vědci. Budoucnost však zůstává záhadou

Předpověď budoucího pohybu kontinentů Christophera Scoteseho.

Zatímco rekonstrukce minulosti pohybu kontinentů je skutečná věda, jejich predikce je spíše koníček či spekulace....Jeho fotky jsou až neskutečně nádherné. Podívejte se, jak vznikají

Kalendář 43. výsadkového praporu - Nic nepotěší potápěče průzkumného týmu po...

Jeho fotky výsadkářů z Chrudimi viděl téměř každý. Vypadají jako vystřižené z toho nejdražšího hollywoodského akčního...

Podívejte se, kdy vám vypnou současné televizní vysílání a co s tím udělat

Nelamte si s DVB-T2 hlavu. Vše podstatné se dozvíte níže.

Současné pozemní digitální televizní vysílání má před sebou poslední měsíce života. První vysílače budou vypnuty již...

Start lodě Sojuz MS-10 se nezdařil, modul s posádkou nouzově přistál

Start Sojuzu MS-10 z Bajkonuru 11. října 2018.

Čtvrteční start lodě Sojuz MS-10 z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu se nezdařil. Kvůli závadě na nosné raketě Sojuz...

Další z rubriky

Šikovný fotoeditor nebo zabezpečený prohlížeč pro tablet i mobil

Tablet pro práci i zábavu

Nedávno aktualizované aplikace přinášejí zajímavé funkce. Vyzkoušet tak můžete například webový prohlížeč s ochranou...

Stáhněte si zdarma: komfortnější vyhledávání v Googlu

Ilustrační foto - vyhledávání

Zobrazit výsledky z Googlu textem i obrazem umí SearchPreview. Odkud se na internet připojují servery či PC, ukáže v...

Na Office nám nesahejte: Microsoft končí vývoj dotykové verze balíku

Dotykové ovládání - Microsoft Office 365

Microsoft do budoucna nepočítá s dotykovou verzí programů v rámci balíku Microsoft Office. Znamená to, že se zaměří na...Najdete na iDNES.cz