Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MusicMatch Jukebox 6.0 - finální verze s podporou formátu AAC

  0:05aktualizováno  0:05
MusicMatch, Inc., dali na svých stránkách zdarma k dispozici konečnou podobu oblíbeného víceúčelového programu MusicMatch Jukebox 6.0, který umí vytvářet, organizovat i přehrávat MP3 soubory a zvuková CD. Vedle kompresí MP3 a WMA přibyla nyní podpora dalšího kompresního formátu s určitě zajímavou budoucností - AAC.
Měsíc po zveřejnění betaverze tu máme konečnou podobu programu MusicMatch Jukebox 6.0. MusicMatch Jukebox je program, který nabízí uživatelům vše potřebné pro vytváření, přehrávání i správu MP3 souborů a zvukových CD. Program je plně integrován do prostředí internetu a umožňuje i stále populárnější přehrávání video souborů. Předchozí verze programu včetně jeho poslední bety jsme již podrobně představili, proto se podíváme, co přináší finální verze.

Hlavní novinkou od firmy MusicMatch je podpora dalšího kompresního formátu AAC. Značným omezením programu Music Match byla dosud zcela nedostatečná nabídka kompresních formátů. Např. Media Jukebox, obdobný konkurenční, taktéž freewarový program, nabízí výběr ze šesti různých kompresí. Music Match kromě přehrávání základních zvukových souborů WAV zvládal jen kompresi MP3 a formát Microsoft WMA.

AAC (Advanced Audio Coding) patří k nové generaci kompresních metod, která převyšuje tolik rozšířené MP3 kvalitou i možnostmi využití. Na jeho vzniku se podílely AT&T, Dolby Laboratories, Sony a Fraunhoferův institut. Formát je i součástí nového mezinárodního standardu MPEG-4 a jeho využití se zdaleka neomezuje na internet. AAC podporuje vícekanálový zvuk, což je nejdůležitější pro jeho přijetí hudebním průmyslem, a ochranu proti nelegálnímu kopírování.

Přestože je AAC považován za nadějný formát budoucnosti, dosud se příliš nerozšířil. Byl však vybrán firmou BMG pro její nabídku placeného downloadu digitalizovaných singlů a alb. MusicMatch je první jukebox, který tuto nabídku zpřístupňuje svým uživatelům a dokáže pracovat i s nezbytným doprovodem - ochrannými prvky (digital rights management) firmy InterTrust Technologies. Rozhodnutí firmy Music Match podporovat ve velmi populárním jukeboxu kompresi AAC může tomuto bezesporu kvalitnímu kompresnímu formátu pomoci k rychlejšímu rozšíření. Plugin pro AAC je k dispozici zcela zdarma na adrese www.musicmatch.com/plug-ins .

Dalším novým rozšířením, které doprovází šestou verzi Jukeboxu, je plugin DFX, který slouží k vylepšení kvality zvuku přehrávaných komprimovaných souborů. Tento vynikající program pro zpracování zvuku dobře znají uživatelé přehrávačů Winamp, Sonique, RealPlayer a Media Jukebox. Zdarma si můžete stáhnout jeho zkušební verzi, za plnou verzi pluginu musíte zaplatit 19.99 dolaru.

Uživatelské rozhraní programu nedoznalo proti předvedené betaverzi zásadních změn. Pouze okno Now Playing, které průběžné zobrazuje informace z ID3 tagu (včetně textů písní), změnilo barvu pozadí a používané fonty. Obsahuje se v ní také velké logo MusicMatch, které zabírá zbytečně místo na obrazovce.

Internetoví uživatelé u nové verze asi nejvíce ocení MusicMatch Radio, které nabízí pro každého uživatele (individuálně) vytvořit hudební program na základě jeho oblíbených žánrů. Personalizované vysílání využívá databáze obsahující desítky tisíc skladeb.

K oblibě programu MusicMatch Jukebox přispívá i to, že jej můžete stáhnout a používat zcela zdarma. K dispozici je i komerční verze v ceně necelých 20 dolarů, která nabízí některá vylepšení a funkce navíc (např. tisk obalů CD).

Výrobce: MusicMatch, Inc.
Website: http://www.musicmatch.com/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: www.musicmatch.com/download (8.44 MB)
Cena: freeware (Plus verze $19.99)

Autor:


Nejčtenější

Vyřešil jsem nejslavnější záhadu, tvrdí devadesátiletý britský matematik

Britský matematik Michael Atiyah (2018)

Britsko-libanonský matematik Michael Atiyah tvrdí, že našel důkaz jednoho z nejslavnějších nevyřešených matematických...

Zelená Sahara, o hodinu delší den a rozpad Afriky. Co čeká naši planetu?

Budoucnost

Na základě současných poznatků dokážou vědci odhadnout, co se stane v daleké budoucnosti. Připravili jsme pro vás výběr...Pohozeni v jednom hrobě. Po 400 letech vracíme dívce a chlapci tvář

Odhalení podoby dvou chlapců a devčete

Na začátku byla náhoda. Stavba rodinného bazénu u domku v Táboře odhalila kosterní pozůstatky tří lidí. V těchto dnech,...

Po 50 letech se poletí k Měsíci, vesmírným turistou bude japonský miliardář

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude...

Prvním vesmírným turistou, který se vydá na oběžnou dráhu kolem Měsíce, bude japonský miliardář Júsaku Maezawa....

Nejlepší editor fotek zdarma: nemusí se instalovat a vznikl v Praze

Ivan Kuckir, autor programu Photopea.com

Potřebujete otevřít a upravit PSD soubor, ale nemáte po ruce Photoshop? Tato překvapivě svižná online aplikace zvládne...

Další z rubriky

Surfujte po webu anonymně nebo na tabletu sledujte závody formule 1

Tablet vám může zkrátit dlouhé čekání.

Užitečný je nový internetový prohlížeč pro anonymní surfování. Aplikace pro fanoušky Formule 1 nabídne i historické...

Po čtyřech letech Google zařízne Inbox, populární alternativu Gmailu

První spuštění webové verze Inbox by Gmail

Od roku 2014 mohli uživatelé služby Gmail k vyřizování e-mailů využívat alternativní rozhraní, poněkud odlehčenou...

Nechte tablet změřit okolní hluk nebo prověřit bezpečí vaší sítě

Tablet pro práci i zábavu

Vyzkoušejte výborné přehrávače videa a hudby nebo aplikaci na kontrolu zabezpečení zařízení připojených k domácí síti...

Najdete na iDNES.cz