Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MusicMatch Jukebox 6.0 - finální verze s podporou formátu AAC

  0:05aktualizováno  0:05
MusicMatch, Inc., dali na svých stránkách zdarma k dispozici konečnou podobu oblíbeného víceúčelového programu MusicMatch Jukebox 6.0, který umí vytvářet, organizovat i přehrávat MP3 soubory a zvuková CD. Vedle kompresí MP3 a WMA přibyla nyní podpora dalšího kompresního formátu s určitě zajímavou budoucností - AAC.
Měsíc po zveřejnění betaverze tu máme konečnou podobu programu MusicMatch Jukebox 6.0. MusicMatch Jukebox je program, který nabízí uživatelům vše potřebné pro vytváření, přehrávání i správu MP3 souborů a zvukových CD. Program je plně integrován do prostředí internetu a umožňuje i stále populárnější přehrávání video souborů. Předchozí verze programu včetně jeho poslední bety jsme již podrobně představili, proto se podíváme, co přináší finální verze.

Hlavní novinkou od firmy MusicMatch je podpora dalšího kompresního formátu AAC. Značným omezením programu Music Match byla dosud zcela nedostatečná nabídka kompresních formátů. Např. Media Jukebox, obdobný konkurenční, taktéž freewarový program, nabízí výběr ze šesti různých kompresí. Music Match kromě přehrávání základních zvukových souborů WAV zvládal jen kompresi MP3 a formát Microsoft WMA.

AAC (Advanced Audio Coding) patří k nové generaci kompresních metod, která převyšuje tolik rozšířené MP3 kvalitou i možnostmi využití. Na jeho vzniku se podílely AT&T, Dolby Laboratories, Sony a Fraunhoferův institut. Formát je i součástí nového mezinárodního standardu MPEG-4 a jeho využití se zdaleka neomezuje na internet. AAC podporuje vícekanálový zvuk, což je nejdůležitější pro jeho přijetí hudebním průmyslem, a ochranu proti nelegálnímu kopírování.

Přestože je AAC považován za nadějný formát budoucnosti, dosud se příliš nerozšířil. Byl však vybrán firmou BMG pro její nabídku placeného downloadu digitalizovaných singlů a alb. MusicMatch je první jukebox, který tuto nabídku zpřístupňuje svým uživatelům a dokáže pracovat i s nezbytným doprovodem - ochrannými prvky (digital rights management) firmy InterTrust Technologies. Rozhodnutí firmy Music Match podporovat ve velmi populárním jukeboxu kompresi AAC může tomuto bezesporu kvalitnímu kompresnímu formátu pomoci k rychlejšímu rozšíření. Plugin pro AAC je k dispozici zcela zdarma na adrese www.musicmatch.com/plug-ins .

Dalším novým rozšířením, které doprovází šestou verzi Jukeboxu, je plugin DFX, který slouží k vylepšení kvality zvuku přehrávaných komprimovaných souborů. Tento vynikající program pro zpracování zvuku dobře znají uživatelé přehrávačů Winamp, Sonique, RealPlayer a Media Jukebox. Zdarma si můžete stáhnout jeho zkušební verzi, za plnou verzi pluginu musíte zaplatit 19.99 dolaru.

Uživatelské rozhraní programu nedoznalo proti předvedené betaverzi zásadních změn. Pouze okno Now Playing, které průběžné zobrazuje informace z ID3 tagu (včetně textů písní), změnilo barvu pozadí a používané fonty. Obsahuje se v ní také velké logo MusicMatch, které zabírá zbytečně místo na obrazovce.

Internetoví uživatelé u nové verze asi nejvíce ocení MusicMatch Radio, které nabízí pro každého uživatele (individuálně) vytvořit hudební program na základě jeho oblíbených žánrů. Personalizované vysílání využívá databáze obsahující desítky tisíc skladeb.

K oblibě programu MusicMatch Jukebox přispívá i to, že jej můžete stáhnout a používat zcela zdarma. K dispozici je i komerční verze v ceně necelých 20 dolarů, která nabízí některá vylepšení a funkce navíc (např. tisk obalů CD).

Výrobce: MusicMatch, Inc.
Website: http://www.musicmatch.com/
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: www.musicmatch.com/download (8.44 MB)
Cena: freeware (Plus verze $19.99)

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Stáhněte si zdarma: Nejlepší program pro převod obrázků na text

Ilustrační foto

EasyScreenOCR zachytí text z obrázků nebo dialogů obrazovky k jeho dalšímu zpracování. Najít a umožnit odstranit data o...

Tipy a triky pro Windows 10: Změna metadat u hudebních souborů

Tipy a triky pro Windows 10

Ukážeme, jak měnit popisky u hudebních souborů, ale také, jak zakázat zobrazovat informační hlášení, jak zakázat...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

recenze-a-hodnoceni-vyrobku
recenze-a-hodnoceni-vyrobku

Nevíte si rady jaký koupit kočárek, nebo který prací prostředek je nejlepší? Podívejte se na zkušenosti jiných maminek.

Najdete na iDNES.cz