Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MusicMatch Jukebox 6.0b - další krůček k dokonalosti

  0:04aktualizováno  0:04
Nejnovější šestá verze jednoho z nejpopulárnějších MP3 programů je ke stažení na stránkách výrobce. Kromě řady vylepšení a dotažení většiny funkcí k dokonalosti přináší i možnost poslechu internetového rádia, které hraje hudbu podle přání uživatele.
Firma MusicMatch vytvořila jeden z nejlepších multimediálních jukeboxů, jak se obvykle označují programy, které nabízejí "vše v jednom". S tím se však nehodlá spokojit a tvrdá konkurence na tomto poli to ani nedovolí (Real Jukebox, Media Jukebox, přehrávač Microsoftu verze 7, který je nyní součástí nových Windows). MusicMatch provádí neustálé vylepšování programu a půl roku po uvedení páté verze můžeme vyzkoušet veřejnou betaverzi MusicMatch Jukeboxu 6. Poslední pátá verze přinesla kódování do MP3 s neomezenou kvalitou a vypalování CD - vše i ve freewarové verzi, a nový jukebox byl proto vyhlížen s netrpělivostí a se značným očekáváním.

Nový MusicMatch Jukebox nepřináší takové zásadní změny jako verze minulá, ale rozdíl je patrný na první pohled. Jukebox nabízí nový přepracovaný a zjednodušený panel, na němž jsou všechny ovládací prvky lépe vidět. Uživatelské rozhraní se drží dosavadní koncepce více oken určených pro jednotlivé funkce, která je možné skrýt, nebo složit do kompaktního celku. Nyní je stejným způsobem vytvořen i playlist - buď samostatné okno nebo zásuvná součást hlavního okna přehrávače. Na displeji přehrávače se konečně objevila informace o rychlosti datového toku komprimovaných souborů. Jezdec pro rychlý posun v rámci skladby však bohužel stále neudává čas v normálních jednotkách času. Přímo s programem jsou dodávány i nové vizualizační efekty, které se zobrazují stejně jako video soubory v malém okně přehrávače nebo ve zvláštním okně Media Window.

Z funkcí pro správu MP3 souborů byl přepracován editor ID3 tagu, který je nyní mnohem lépe využitelný. MusicMatch jako jeden z mála programů plně podporuje základní ID3 tag i ID3 tag verze 2, který umožňuje ke skladbám přidávat další (a delší) informace včetně textů písní a obrázků. Novinkou je možnost tisknout seznam MP3 souborů ve vaší knihovničce (My library).

Nejzajímavějším přínosem nového programu je poslech rozhlasových stanic vytvořených podle přání uživatele. Kromě přednastavených stanic různých žánrů MusicMatch Jukebox umožňuje příjem rádií, jejichž repertoár je založen na hudbě, kterou obvykle posloucháte. K dispozici je několik stanic, které automaticky na základě vašeho vlastního playlistu vytvoří zcela personalizovaný streaming přímo pro vás. Repertoár je přirozeně omezen velikostí databáze, kterou má k dispozici vysílač. K přehrávaným skladbám program zobrazuje informace o CD a interperetch a šťastné vlastníky širokopásmového internetového připojení potěší podpora vysoce kvalitního audia (podle firmy MusicMatch v "CD kvalitě").

Jak je vidět, autoři programu se vrhli na důkladné dotažení všech funkcí programu. Kromě stále výraznější orientace na internet nejsou změny, s nimiž MusicMatch přišel, nikterak převratné, ale jsou zaměřeny na ještě pohodlnější používání programu, který je pro uživatele velmi "přítulný". Jukebox přehrává audio i video, internetové rádio i zvuková CD. Ze všech "all in one programů" nabízí nejvíce možností pro vytváření MP3 (či WMA) souborů ze všech možných zdrojů. Do budoucna by však neškodilo rozšířit množství přehrávaných zvukových formátů (kromě WAV,MP3 a WMA) či nabídnout možnost výběru jiných kodérů. CD rekordér, který umožňuje přímo z MP3 vypalovat zvuková CD, by konečně mohl podporovat také osmdesátiminutová CD. Uvidíme, zda finální verze jinak vynikajícího programu MusicMatch Jukebox 6 ještě přinese další vylepšení.

Výrobce: MusicMatch, Inc.
Website: www.musicmatch.com
Platforma: Windows 95/98/NT/2000
Download: www.musicmatch.com/download (8.37 MB)
Cena: freeware

Autor:Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Rozuzlení: Platit je třeba za každý televizor. Výjimku má snad jen IPTV

Příklad televizoru, který je na dobré cestě k nezpůsobilosti pro příjem...

Neexistuje televizor, za který by nebylo podle zákona potřeba platit koncesionářské poplatky. To, že na něj doma nic...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Další z rubriky

Instagram přináší funkci Focus. Vyrobí lepší portrét s rozostřeným pozadím

První dáma USA Melania Trumpová na prvním oficiálním portrétu, který Bílý dům...

Aktualizace Instagramu z minulého týdne přinesla funkci Focus. Ta napodobuje portrétové fotky nejnovějších mobilů díky...

Prohlížeč pro tablety skryje vaše surfování, další aplikace vás uspí

Na tabletu lze seriózně pracovat i si užít zábavu.

Všestranný videopřehrávač najde i doplňkové informace, šikovná kalkulačka umí převádět jednotky i měny. Internetový...

Vyzkoušejte osm zdarma dostupných alternativ Skypu

Ilustrační foto - notebook

Komunikační nástroj Skype umožňuje zdarma vést textové, audio, ale i video a skupinové hovory. Mezi uživateli je...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz