Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MusicMatch Jukebox 7.0 - Generation Next

  5:00aktualizováno  5:00
Už jsme si zvykli na to, že se MusicMatch Jukebox hřeje na výsluní organizérů digitálních souborů. Před nedávnem vyšla už jeho sedmá verze, která přináší zajímavé vlastnosti, například vypalování "empétrojek" na DVD, vylepšenou editaci ID3 tagů, přenosné DSP efekty a další novinky.

MusicMatch Jukebox 7 á la Quasar Firma MusicMatch nás svým Jukeboxem zásobuje už pár let a ačkoliv jsem tento produkt nemohl ze začátku "ani cítit", protože proti stále kralujícímu WinAmpu to byl zbytečně gigantický a pomalý kus software, poslední verze jsou mi čím dál sympatičtější. Po skvělé šestce přichází již sedmá generace tohoto všestranného organizéru digitální hudby. Instalace zabere zhruba 13 MB a najdeme v ní, kromě dvou na pohled velice příjemných "skinů", následující novinky:

Normalizace hlasitosti

Pokud při přehrávání zaznamenáte rušiný element v podobě rozdílné hlasitosti zvukových souborů, přichází čas normalizace. Volume Leveling prochroupe všechny soubory ve vaší knihovně (což může trvat i několik hodin), vyhledá špičky a údaje o hlasitosti zapíše do pole ID3 tagu, které se tímto stane needitovatelné (pokud budete chtít údaj o hlasitosti vymazat, smažete zároveň celý tag, tak pozor!). Při zapnutí této funkce Jukebox automaticky nastaví výstup tak, aby byla hlasitost všech přehrávaných souborů na stejné úrovni.

Super Tagging

Vylepšený editor ID3 tagů S touto fukncí jsme se už v několika článcích setkali, většinou se na ni specializují drobné utility, nicméně V MMJB se objevuje poprvé. Super Tagging dále umí vytvoří tag ze jména souboru či naopak přejmenuje soubor podle informací z tagu. Pokud obsahují vaše soubory pouze částečné informace o skladbě, funkce Lookup Tag se přes internet spojí se speciálním serverem MusicMatchu a pokusí se vyhledat a přidat adekvátní tag automaticky.

Portable DSP Effects

Velice užitečná funkce, která zajistí, že i ve vašem přenosném přehrávači budou všechny skladby hrát tak, jak jste zvyklí z nastavení Jukeboxu. Při přenosu do přehrávače či vypalování jsou všechny skladby procesovány DSP pluginy a ke zvuku je přidáno například nastavení ekvalizéru, hlasitosti, echo apod.

MusicMatch Burner Plus

Vypalovací modul MMJB Vypalovací modul je v základní verzi k dispozici pouze pro pět použití. Umožňuje vytvořit jak audio, tak MP3 cédéčka s playlisty, vypalovat data nejen na klasická CD-R/W (a to až 24x rychlostí!), ale také na DVD média! Pro zálohování dat je připraven modul SmartSplit, jenž dokáže korektně rozdělit backup na vícero CD.

Rozšířené možnosti tisku

Při tvorbě CD lze samozřejmě editovat i obal disku. Při vypalování MP3 disku lze obal snadno sestavit například z coverů všech alb, která se na disku nacházejí, jež jsou umístěny v síti 2x2, 3x3 či 4x4 obrázky. Kromě vlastního vzhledu přední, vnitřní a zadní strany je možný také potisk CD, za tímto účelem MMJB podporuje širokou paletu samolepících archů mnoha výrobců. Jsou-li k dispozici u všech skladeb ID3 tagy, MMJB z těchto informací automaticky sestaví obsah disku. Další nastavení např. typu nebo barvy písma je samozřejmostí.

Zpožděný zápis tagů

Funkce v originále nazvaná "Deferred CD Lookup Tagging" je vhodná v situaci, kdy při grabování CD na disk nejste připojeni k internetu a není proto možné připojit se k CDDB databázi. CD se tedy nagrabuje bez tagů a názvů tracků a ty se automaticky doplní, jakmile bude internetové připojení aktivní. Takto je také možné získat informace k již dříve grabovaným diskům.

Play My Library

Potřebujete-li hudební doprovod ke své práci, aniž byste museli nastavovat stále nové a nové playlisty, funkce Play My Library přehraje v náhodném pořadí všechny skladby ve vaší knihovně.

Přidání a uložení streamů

Netěště se, toto bohužel není možnost ukládání internetového vysílání na harddisk. Znamená to pouze, že do knihovny lze nyní přidávat i internetové stanice vysílající v systému ShoutCast a jednotlivé soubory přímo z internetových serverů.

A další...

Malá lišta á la WinAmpKromě přehrávání vlastních hudebních souborů je tu nabídka internetového vysílání Radio MX, desítek kanálů profesionálně programovaných stanic, ale i možnost nadefinování vlastní stanice podle vaší aktuální nálady. Aby MMJB nezabíral mnoho místa na ploše, lze jej minimalizovat do malé lišty á la WinAmp. Nové možnosti jsou rozhodně zajímavé, nutno ovšem dodat, že drtiná většina z nich jsou součástí rozšířené verze Plus, a tudíž během měsíce zkušebního provozu expirují a vám zůstane samotný freewarový Jukebox. Ale i ten stojí zato!Témata: Jukebox, MP3, plus, software, WinAmp

Nejčtenější

Fotky z letecké nehody ukazují, že cestující se neumějí zachránit

Poškozený motor letounu spolešnosti Southwest Airlines

Jestli někdo potřeboval důkaz, že cestující nesledují bezpečnostní instruktáž posádky, čerstvá nehoda letadla...

Ruská armáda zavedla do výzbroje „smrtící kombajny“. Byly i v Sýrii

BMPT Terminátor

Ruská armáda dala do zkušebního provozu deset vozidel Terminátor určených pro palebnou podporu tanků. Některá z těchto...Pilotovi se nechtělo střílet, ale musel. Sestřelení letu KAL 902

Letoun Korejských aerolinií po nouzovém přistání na zamrzlém jezeře.

Před 40 lety sovětská protivzdušná obrana sestřelila dopravní letadlo korejských aerolinek, které se dostalo na území...

Youtuber zaplakal. V přímém přenosu mu hackeři ukradli 40 milionů

Ian Balina zřejmě během hacku přišel o více než dva miliony dolarů v...

Přijít o miliony dolarů je ve světě kryptoměn až neuvěřitelně snadné. Přesvědčil se o tom i Ian Balina, americký...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Něco se pokazilo. Jarní update Windows 10 se zpozdí

Nová funce Windows 10 s názvem Timeline uchovává seznam vašich aktivit.

Společnost Microsoft pozastavila uvedení nové verze Windows 10 kvůli blíže nespecifikované chybě.

Tablet vám naklonuje Facebook a zkontroluje příliš drzé aplikace

Tablet pro práci i zábavu

Mezi zajímavými aplikacemi pro tablety tento týden nechybí například nástroj na prověření oprávnění instalovaných...

Při nahrávání v Snapchatu nemusíte držet tlačítko. Pokud víte, jak na to

Krok 9: Vraťte se na původní obrazovku. Na pravé straně se vám zobrazí šedé...

Majitelé iPhonů si mohou usnadnit pořizování videí na Snapchatu. Díky integrované funkci AssistiveTouch nemusí držet...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz