Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


MusicStore - MP3 zařízení zcela nezávislé na počítači

  0:10aktualizováno  0:10
Od americké firmy DigMedia můžete získat přístroj, který kombinuje CD přehrávač, digitální jukebox a přenosný MP3 přehrávač. Na všechny funkce pro tvorbu, přenos a přehrávání MP3 souborů stačí MusicStore zcela sám bez pomoci počítače.
Americká firma DigMedia se zabývá distribucí médií a výrobou audio příslušenství pro internet. Své služby nabízí hlavně nahrávacím společnostem a a dalším internetovým poskytovatelům. V její produkci však najdeme i MP3 přehrávač, který je nyní možné na internetu zakoupit za necelých pět set dolarů. Za tuto cenu je možné očekávat výjimečný výrobek a MusicStore firmy DigMedia je přístroj opravdu velmi zajímavý.

Jedná se o zařízení určené pro běžného uživatele, pro domácnosti, do nichž má přinést možnosti, které poskytuje digitalizovaná a komprimovaná hudba. MusicStore odstraňuje zásadní omezenení drtivé většiny MP3 zařízení - jejich závislost na počítači. PC dnes obvykle slouží ke všem nutným činnostem - k tvorbě, přenosu či skladování MP3 souborů.

Všechny tyto schponosti MusicStore nabízí sám bez připojeného počitače. Přístroj využívá zabudovanou CD jednotku k převádění skladeb ze zvukových CD do formátu MP3. MusicStore přitom nevyžaduje žádné znalosti o problematice MP3 či počítačového zpracování zvuku. Chová se jako rekordér a všechny funkce pracují automaticky.

.

MusicStore je stolní, lehce přenosný přehrávač. Jeho rozměry jsou 325 x 165 x 51mm, hmotnost 1,2 kg. Paměťovým médiem přístroje je pevný disk (5,4 GB), na který se vám může vejít celá sbírka CD. Přístroj kombinuje klasický CD přehrávač s digitálním jukeboxem. Můžete si přehrávat hudbu podle určitého interpreta, žánru či podle náhodného výběru. Uložené skladby a CD si můžete organizovat a vytvářet z nich mixy.

To však není vše, co MusicStore dokáže . Jeho (volitelnou) součástí je také přenosný MP3 přehrávač Soulmate. Díky MusicStore se i přenosný přehrávač zbavuje závislosti na počítači. Chloubou výrobce je přenosová rychlost mezi jednotkou MusicStore a přenosným přehrávačem. Zdlouhavé přetahování MP3 skladeb zcela odpadá, protože přenos jedné skladby zabere údajně méně než jednu sekundu (průměrně sedm desetin sekundy).

MusicStore však počítači nepohrdá a obsahuje zabudované rozhraní USB pro přenos souborů z počítače a internetu. Kromě USB na přístroji naleznete ještě výstup pro sluchátka, standardní analogový zvukový výstup (line out) a vstup pro sítový adaptér. Vedle přehrávače SoulMate můžete k přístroji ještě zíkat jako volitelné příslušneství sluchátka a automobilový adaptér. Přímo s MusicStore se dodává pouze síťový adaptér.

MusicStore naleznete v nabídce internetových prodejců elektroniky. Je cena je však opravdu vysoká a to musíte ještě zvlášť připočíst přenosný přehrávač. Soulmate se 48 MB paměti stojí 129 dolarů, dohromady s MusicStore se prodávají za 549 dolarů. Jiná na počítači nezávislá řešení MP3 rekordéru a přehrávače jsou však ještě dražší (AudioReQuest).

Výrobce: DigMedia Inc
Website: http://www.digmedia.cc
Cena: $499.00

Autor:Nejčtenější

„Neříkej, že už to děláme!“ Tahák šéfa Facebooku ukazuje, čeho se bál

Mark Zuckerberg vypovídá před americkým Kongresem. Jeho poznámky unikly na...

Mark Zuckerberg, zakladatel a šéf sociální sítě Facebook, vypovídal dlouhé hodiny před americkými kongresmany v...

Napište BFF, abyste ukázali, jak jste důvěřiví. Po Facebooku se šíří hoax

Zkratka BFF na Facebooku sice zezelená, ale žádné zabezpečení tím neověříte,...

Po Facebooku se šíří další hoax. Tentokrát slibuje rychlé ověření zabezpečení účtu. Nabádá uživatele, aby pod příspěvek...Sklep v Říčanech vydává 600 let starou záhadu. Poklad ukrytý před Žižkou

Pražské groše z říčanského pokladu

Do toho hrnečku se vešly veškeré rodinné úspory. Proč je majitel do svého sklepa ukryl, nevíme jistě. Jisté ovšem je,...

Druhý den grilování: „EU změní Facebook po celém světě,“ říká Zuckerberg

Mark Zuckerberg vypovídá před sněmovním výborem (11. dubna)

Mark Zuckerberg i ve středu odpovídal na otázky amerických zákonodárců. Zopakoval, že přijímá svou osobní zodpovědnost...

Voda na Marsu je. Chová se však zvláštně a může i levitovat

Na povrchu Marsu můžeme spatřit nejenom doklady o proudění kapalné vody v...

Dva experimenty ukázaly, že na povrchu Marsu se voda chová výrazně jinak, než jsme zvyklí. Například místní „bahno“...

Další z rubriky

Konec utrpení audiofilů. Miniaturní Google Home se už umí spárovat

Nový chytrý reproduktor Home Mini

Google Home Mini, nejmenší a nejlevnější chytrý asistent do domácnosti, disponuje pouze velmi základním reproduktorem....

Dlouhá výdrž, velmi dobrý zvuk, skvělý bezdrát. Cloud Flight potěšil

HyperX Cloud Flight. Sluchátka, mikrofon, USB dongle pro bezdrátové připojení k...

Vyzkoušeli jsme povedený bezdrátový headset s výbornou výdrží akumulátoru a naprosto bezproblémovým bezdrátovým...

Můžete být mezi prvními: nespoutané Xavian Prometeo hrají v Praze

Reprosoustava Prometeo.

Dnes a v sobotu si můžete na výstavě audio a video techniky v Praze poslechnout a prohlédnout to nejlepší od...

Najdete na iDNES.cz