Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


My.MP3.com - poslechněte si své CD kdekoli na světě

aktualizováno 
My.MP3.com byla obnovena. Opět můžete využívat této služby, která umožňuje poslouchat CD kdekoli na světě přes internet jako MP3 streaming. Za její plné využití si však nyní budete muset připlatit.

MP3.com, který je nejznámějším distributorem hudby ve formátu MP3, obnovil službu My.MP3.com. My.MP3.com byl spuštěn skoro před rokem, ale MP3.com musel tuto službu zastavit pod náporem žalob hudebního průmyslu. Jak jsme již informovali, MP3.com se dohodl se všemi velkými nahrávacími společnostmi včetně Universal Music Group, která čekala na rozhodnutí soudu.

Internetová služba My.MP3.com si za krátkou dobu své činnosti získala značnou popularitu. S její pomocí si mohli vlastníci originálních CD poslechnout skladby ze svých kompaktů kdekoli na světě (kde je internetové připojení) - jako streaming ve formátu MP3. K tomuto účelu vyvinul MP3.com speciální software Beam It, který zkontroluje, zda se jedná o originální CD, a přidá titul na váš účet u My.MP3.com. Proti službám, které nabízejí volný internetový prostor pro uložení hudby, nemusíte ani sami vyrábět MP3 soubory, ani je přenášet na nějaký server. Díky systému Beam It můžete CD přidat na svůj účet bez problémů i při pomalém modemovém připojení.

Po měsících soudních tahanic nyní sice mohl MP3.com přistoupit k obnovení My.MP3.com, ale není jisté, zda se mu podaří navázat na předchozí úspěchy. Není to volně přístupná služba jako dříve. Obrovské částky, které MP3.com musí platit jako poplatky a odškodnění, se nemohly nepromítnout do samotné služby. MP3.com použil již dříve oznámený dvojaký obchodní model. Hudbymilovní uživatelé získají přístup k My.MP3.com za roční předplatné 49.99 dolaru. Druhou možností je bezplatný přístup, který však bude zatížen reklamou a omezeními. Placená služba umožňuje uložit na účet až 500 CD, její bezplatná varianta pouze 25 CD. Jejím dalším omezením je možnost poslouchat maximálně 50 skladeb za sebou.

Ani nabídka dostupných CD nebude zdaleka úplná. MP3.com může poskytovat přístup pouze k albům, na něž má licenční smlouvy. MP3.com stále vede soudní spor se Zomba Recording Corp. a Zomba Music Publishing, tzn. že byste zde marně hledali mnohé dnešní hvězdy jako Backstreet Boys, Britney Spears nebo 'N Sync. Další soudní pře se týká nezávislé značky TVT Records. Přitom MP3.com samozřejmě nemá uzavřeny smlouvy s mnoha dalšími hudebními vydavatelstvími. Počet dostupných titulů by však přesto měl být opravdu rozsáhlý. V současné době vlastní MP3.com licence ke katalogům všech velkých společností - tzv. Velké pětky, která ovládá většinu trhu (Sony Music Entertainment, Universal Music Group, BMG Entertainment, EMI a Warner Music Group).

Autor:


Nejčtenější

Nové iPhony Xs budou stát až 43 500 korun. Do Česka dorazí 29. září

Matura Jan: Online #7043

Apple na akci Apple Keynote 2018 představil tři nové iPhony. Nástupce modelu X se jmenuje Xs, zvětšená varianta pak Xs...

Ve dveřích se ohlédl a usmál. Na co nezapomene česká prokurátorka v Haagu

Anna Richterová v době, kdy pracovala pro tribunál v Den Haagu. Snímek je z...

Prokurátorka Anna Richterová je jedinou Češkou, která pracovala u mezinárodního tribunálu pro vyšetřování zločinů v...Kennedyho sestru Rosemary zničili ambiciozní rodiče lobotomií

Kennedyho sestru zničili ambiciozní rodiče lobotomií

13. září 1918 se narodila Rosemary Kennedyová, sestra prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho. Od dětství s ní byly...

Obří Ruslan přistál v Praze. Sledovali jste v přímém přenosu na Slow TV

Antonov AN-124 100 Ruslan přistává v 11.9. v Praze.

Z Pardubic do Prahy má přiletět jedno z největších letadel světa Antonov An-124 100 zvaný Ruslan. Stroj krátce po šesté...

Díru do ISS mohli navrtat Američané, tvrdila ruská média

Mezinárodní kosmická stanice ISS.

Američtí astronauti jsou podle ruské agentury Roskosmos nejpravděpodobnějšími viníky incidentu na ISS, při němž na...

Další z rubriky

Nový „walkman“ od Sony váží 2,5 kg a stojí přes 200 tisíc korun

Sony DMP-Z1

Míří na ty úplně nejnáročnější posluchače a k jejich uspokojení se snaží dojít kombinací klasických audiofilských...

Český rozhlas slaví úspěch s první hrou živě vysílanou odrazem přes Měsíc

První živě vysílaná hra odrazem přes Měsíc. Ze Země na Měsíc od Julese Verna...

Stanice Český rozhlas Dvojka v neděli poprvé v historii vysílala odrazem o měsíční povrch. Rozhlasovou hru na motivy...

Řady zcela bezdrátových sluchátek rozšířila i novinka Sennheiser

Sennheiser Momentum True Wireless

Řadu intraaurálních sluchátek Momentum rozšířil na premiéře na veletrhu IFA nový model True Wireless. Jak název...

Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na iDNES.cz