Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na internetu již žádnou informaci nezmeškáte

aktualizováno 
Potřebujete co nejdříve obdržet informaci o tom, co se stalo v naší zemi, a jaká je situace na mezinárodní scéně? Začněte používat technologii RSS a budete mít neustálý přehled co vše se na internetu děje. Na nové zprávy budete totiž upozornění hned po jejich uveřejnění.

Znáte to: Zapnete počítač. Spustíte webový prohlížeč a projdete vaše oblíbené weby s informacemi, abyste věděli co je kde nového, nebo co se ve světě děje. Pokud navštěvujete jen několik oblíbených webů potom to není problém. Pokud jich na vás však čeká několik desítek, potom zkoumání takového množství webů, zabere spoustu času.

Pokud stále hledáte způsob, jakým byste nepřišli ani o jeden článek či zprávu z vašich oblíbených internetových stránek, potom vám doporučujeme využít jednu ze dvou technologií pro sdílení webového obsahu. Díky nim budete mít naprostý přehled o tom, zda nebyl vámi preferovaný web nedávno aktualizován.

Tento stále populárnější způsob získávání zpráv ze serverů podporuje již velké procento zpravodajských serverů. Seznam těch tuzemských, ale i nedomácích najdete buď v ryze českých projektech (RSS Tacker, RSS Point), nebo například na těchto stránkách, kde jich je k dnešnímu datu téměř 15 000.

Čtečky v aplikacích
RSS zprávy však nemusíte přijímat přes speciální aplikace. V dnešní době totiž celá řada softwaru, jejichž primární prací je něco jiného, slouží i pro čtení RSS. Další možností, jak přijímat zprávy prostřednictvím technologie RSS je tedy např. internetový prohlížeče a poštovní klient. V současné době většina e-mailových klientů a internetových prohlížečů tuto možnost nabízejí a to včetně IE, Firefoxu, Maxthonu či Thunderbirdu.

RSS Point 2 beta 9.1 - shareware
Český zástupce RSS čteček od Michala Řepáska. Nové zprávy kontroluje prostřednictvím RSS a ATOM zdrojů. Obsahuje také filtrování zpráv a možnost individuálně definovat ke každému zdroji webovou, nebo lokální akci. Užitečné jsou záložky, podobně jako např. v internetových prohlížečích. Navíc umí přistupovat ke zdrojům prostřednictvím SSL (https://...) či stahovat celé zprávy pro pozdější offline prohlížení a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).
 • Feed Reader 3.0 – freeware
  Další český program ke čtení RSS kanálů. Má jednoduché a intuitivní ovládání, protože nedisponuje zbytečnými funkcemi navíc. Kanály lze přidávat buď ručně, nebo importem ze souboru. Začátek zprávy se zobrazuje přímo v aplikaci a nebo si můžete nastavit zobrazování celé stránky se zprávou. Nechybí funkce pro vyhledávání a filtrování zpráv.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).
 • RSS Tracker 1.01.22 – freeware
  Ryze český program umožňující správu RSS kanálů. Obsahuje integrovaný prohlížeč Internet Explorer, takže články lze otevírat přímo v programu. Pomocí tlačítka Import si aplikace stáhne seznam serverů podporující technologii RSS a vy tak s nastavením jednotlivých zdrojů nemusíte mít práci. Neobsahuje žádné zbytečné funkce.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • BlogExpress 1.56.2 – freeware
  BlogExpress je snadno použitelná RSS a ATOM čtečka, postavená na technologii .NET. Podporuje všechny specifikace RSS, čímž máte zaručeno, že vám ani jedna zpráva neunikne. Podobně, jako i ostatní čtečky, má integrovaný internetový prohlížeč a dokáže číst i soubory XML a exportovat do HTML.

 • Stahujte na této adrese (557 KB).
 • RSS Bandit 1.3.0.42 – freeware
  Zatím poslední verze RSS Bandity disponuje podobnými funkcemi, jako ostatní čtečky. Dobré jsou však možnosti formátování textu, export do XML, validace, kategorie apod. Podporuje proxy server, SSL a HTTP autentifikaci.

 • Stahujte na této adrese (4,6 MB).
 • Klipfolio 3 beta - freeware
  Jednoduchý klient pro zachytávání RSS kanálů. S pomocí tohoto nástroje bude sledování informací, jako je počasí, akcie či zpravodajství snadnou záležitostí. Obsahuje jich na stovky a další lze lehce přidávat. Dobrá je možnost využít zobrazování zpráv ve speciálních oknech. Navíc je víceuživatelská.

 • Stahujte na této adrese (946 KB).
 • FeedDemon 2.0 – shareware
  Graficky povedený RSS nástroj, pocházející od tvůrce programu HTML kódu HomeSite. Má předkonfigurováno na desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon tedy nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • SharpReader 0.9.6 - freeware
  SharpReader je volně šiřitelná čtečka RSS a Atom zdrojů. Tato čtečka se může pochlubit zejména maximální jednoduchostí při zachování výchozího minima potřebných funkcí. Zobrazí i chybně generované kanály. Jednotlivé kanály lze řadit do složek, u každého je možné nastavit jiný interval aktualizace. Pro využívání aplikace musíte mít nainstalován .NET Framework

 • Stahujte na této adrese (795 KB).
 • RSS Explorer 0.91 beta - freeware
  Ten, kdo přece jen nedá dopustit na svůj Internet Explorer a chtěl by si i vněm prohlížet RSS kanály, ten pak může vyzkoušet speciální plug-in s názvem RSS Explorer. Jde o nástroj, který se v podobě nástrojové lišty objeví v IE, díky čemuž budete mít nejnovější zprávy při vašem brouzdání stále na očích. Instalace probíhá za pomoci nechvalně známé technologie ActiveX.

 • Aplikaci zprovozníte kliknutím na tuto adresu. • Nejčtenější

  Zemřel Stephen Hawking, nejslavnější fyzik současnosti. Bylo mu 76 let

  Britský fyzik Stephen Hawking

  Světoznámý britský fyzik Stephen Hawking, který byl kvůli neurodegenerativní chorobě ochrnutý, ve věku 76 let zemřel....

  ČT kvůli přechodu na nový formát odstraní ČT Sport ze současné sítě

  Pokrytí přechodové sítě DVB-T2 České televize s označením 11 v květnu 2018.

  Česká televize spouští vlastní vysílací síť pro DVB-T2 se svými kanály v HD rozlišení. Tento krok má nastartovat zájem...  PŘEHLEDNĚ: Co dělat, abyste nepřišli o ČT Sport a ČT D/Art

  Časová osa přechodu na DVB-T2.

  Kvůli přechodu na nový formát pozemního televizního vysílání se Česká televize rozhodla, že přesune kanál ČT D/Art do...

  Proč je zrzavých tak málo? Všem se líbí, ale zřejmě jsou nemocnější

  Zrzavé vlasy dnes mají dnes v průměru zhruba dvě procenta celoevropské populace.

  Zrzaví lidé, kterých jsou v Evropě asi dvě procenta, jsou nemocnější než ti nezrzaví, a to především ženy. Přesto zrzky...

  Dříve loupil a vraždil na Západě, pak byl zločincem jugoslávské války

  Zeljko Raznatovič známý jako Arkan, byl velitelem srbské jednotky Tygři. Právě...

  Na Arkana, šéfa nechvalně proslulých Arkanových tygrů z jugoslávské války, měli mezinárodní vyšetřovatelé políčeno...

  Další z rubriky

  Software zdarma: virtuální prohlídka Země i sluneční soustavy

  Nasa`s Eyes

  Úchvatný virtuální let s možností prozkoumat dostupná data o naší sluneční soustavě nabízí aplikace Nasa`s Eyes....

  Nová Windows 10 se budou jmenovat Spring Creators Update

  Microsoft vydal novou verzi Windows 10 s označením Fall Creators Update.

  Jak se blíží velká jarní aktualizace Windows 10, testuje Microsoft novinky, které se v ní pravděpodobně objeví....

  uTorrent opravuje chybu, která mohla uživatele vystavit nebezpečí

  uTorrent

  Oprava klienta služby uTorrent odstraní problém, který mohl uživatele nalákat na podvodné stránky.

  Akční letáky
  Akční letáky

  Všechny akční letáky na jednom místě!

  Najdete na iDNES.cz