Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na internetu již žádnou informaci nezmeškáte

aktualizováno 
Potřebujete co nejdříve obdržet informaci o tom, co se stalo v naší zemi, a jaká je situace na mezinárodní scéně? Začněte používat technologii RSS a budete mít neustálý přehled co vše se na internetu děje. Na nové zprávy budete totiž upozornění hned po jejich uveřejnění.

Znáte to: Zapnete počítač. Spustíte webový prohlížeč a projdete vaše oblíbené weby s informacemi, abyste věděli co je kde nového, nebo co se ve světě děje. Pokud navštěvujete jen několik oblíbených webů potom to není problém. Pokud jich na vás však čeká několik desítek, potom zkoumání takového množství webů, zabere spoustu času.

Pokud stále hledáte způsob, jakým byste nepřišli ani o jeden článek či zprávu z vašich oblíbených internetových stránek, potom vám doporučujeme využít jednu ze dvou technologií pro sdílení webového obsahu. Díky nim budete mít naprostý přehled o tom, zda nebyl vámi preferovaný web nedávno aktualizován.

Tento stále populárnější způsob získávání zpráv ze serverů podporuje již velké procento zpravodajských serverů. Seznam těch tuzemských, ale i nedomácích najdete buď v ryze českých projektech (RSS Tacker, RSS Point), nebo například na těchto stránkách, kde jich je k dnešnímu datu téměř 15 000.

Čtečky v aplikacích
RSS zprávy však nemusíte přijímat přes speciální aplikace. V dnešní době totiž celá řada softwaru, jejichž primární prací je něco jiného, slouží i pro čtení RSS. Další možností, jak přijímat zprávy prostřednictvím technologie RSS je tedy např. internetový prohlížeče a poštovní klient. V současné době většina e-mailových klientů a internetových prohlížečů tuto možnost nabízejí a to včetně IE, Firefoxu, Maxthonu či Thunderbirdu.

RSS Point 2 beta 9.1 - shareware
Český zástupce RSS čteček od Michala Řepáska. Nové zprávy kontroluje prostřednictvím RSS a ATOM zdrojů. Obsahuje také filtrování zpráv a možnost individuálně definovat ke každému zdroji webovou, nebo lokální akci. Užitečné jsou záložky, podobně jako např. v internetových prohlížečích. Navíc umí přistupovat ke zdrojům prostřednictvím SSL (https://...) či stahovat celé zprávy pro pozdější offline prohlížení a ještě mnohem více.

 • Stahujte na této adrese (2,3 MB).
 • Feed Reader 3.0 – freeware
  Další český program ke čtení RSS kanálů. Má jednoduché a intuitivní ovládání, protože nedisponuje zbytečnými funkcemi navíc. Kanály lze přidávat buď ručně, nebo importem ze souboru. Začátek zprávy se zobrazuje přímo v aplikaci a nebo si můžete nastavit zobrazování celé stránky se zprávou. Nechybí funkce pro vyhledávání a filtrování zpráv.

 • Stahujte na této adrese (3,4 MB).
 • RSS Tracker 1.01.22 – freeware
  Ryze český program umožňující správu RSS kanálů. Obsahuje integrovaný prohlížeč Internet Explorer, takže články lze otevírat přímo v programu. Pomocí tlačítka Import si aplikace stáhne seznam serverů podporující technologii RSS a vy tak s nastavením jednotlivých zdrojů nemusíte mít práci. Neobsahuje žádné zbytečné funkce.

 • Stahujte na této adrese (1,2 MB).
 • BlogExpress 1.56.2 – freeware
  BlogExpress je snadno použitelná RSS a ATOM čtečka, postavená na technologii .NET. Podporuje všechny specifikace RSS, čímž máte zaručeno, že vám ani jedna zpráva neunikne. Podobně, jako i ostatní čtečky, má integrovaný internetový prohlížeč a dokáže číst i soubory XML a exportovat do HTML.

 • Stahujte na této adrese (557 KB).
 • RSS Bandit 1.3.0.42 – freeware
  Zatím poslední verze RSS Bandity disponuje podobnými funkcemi, jako ostatní čtečky. Dobré jsou však možnosti formátování textu, export do XML, validace, kategorie apod. Podporuje proxy server, SSL a HTTP autentifikaci.

 • Stahujte na této adrese (4,6 MB).
 • Klipfolio 3 beta - freeware
  Jednoduchý klient pro zachytávání RSS kanálů. S pomocí tohoto nástroje bude sledování informací, jako je počasí, akcie či zpravodajství snadnou záležitostí. Obsahuje jich na stovky a další lze lehce přidávat. Dobrá je možnost využít zobrazování zpráv ve speciálních oknech. Navíc je víceuživatelská.

 • Stahujte na této adrese (946 KB).
 • FeedDemon 2.0 – shareware
  Graficky povedený RSS nástroj, pocházející od tvůrce programu HTML kódu HomeSite. Má předkonfigurováno na desítky zdrojů, čímž je snadno použitelný i pro ty, kteří RSS teprve začínají objevovat. FeedDemon tedy nabízí atraktivní a snadno použitelné rozhraní s integrovaným webovým prohlížečem.

 • Stahujte na této adrese (3 MB).
 • SharpReader 0.9.6 - freeware
  SharpReader je volně šiřitelná čtečka RSS a Atom zdrojů. Tato čtečka se může pochlubit zejména maximální jednoduchostí při zachování výchozího minima potřebných funkcí. Zobrazí i chybně generované kanály. Jednotlivé kanály lze řadit do složek, u každého je možné nastavit jiný interval aktualizace. Pro využívání aplikace musíte mít nainstalován .NET Framework

 • Stahujte na této adrese (795 KB).
 • RSS Explorer 0.91 beta - freeware
  Ten, kdo přece jen nedá dopustit na svůj Internet Explorer a chtěl by si i vněm prohlížet RSS kanály, ten pak může vyzkoušet speciální plug-in s názvem RSS Explorer. Jde o nástroj, který se v podobě nástrojové lišty objeví v IE, díky čemuž budete mít nejnovější zprávy při vašem brouzdání stále na očích. Instalace probíhá za pomoci nechvalně známé technologie ActiveX.

 • Aplikaci zprovozníte kliknutím na tuto adresu.


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Microsoft dokončil práci na tmavém módu Windows 10

  Temný mód Průzkumníka souborů ve Windows 10.

  Nová testovací verze Windows 10 přináší další rozšíření takzvaného tmavého módu (Dark mode), který může zpříjemnit...

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  S aplikací poznáte každou kytku a poznámkový blok uloží i hesla

  Užitečné programy pro tablet vám mohou pomoci i udělat radost.

  Na cestách se vám může hodit například atlas rostlin i poznámkový blok. A nechybí třeba ani ekvalizér zvuku v efektním...

  ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku
  ZE ŽIVOTA: Že jsem ho neporodila? To je jedno, dám mu všechnu lásku

  V podstatě jde o pohádku, protože vše končí dobře, jen svatbou to teprve začalo...

  Najdete na iDNES.cz