Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na sázky si vezměte počítač. Možná vám pomůže

aktualizováno 
Těm, kteří rádi tu a tam sázejí, by mohla pomoci jedinečná aplikace pro sázkaře, kterou vám dnes představíme. Nabídneme také nástroj pro tvorbu vlastních video návodů či prezentací ve Flashi, analyzátor souborů na HDD nebo prohlížeč automaticky stažených obrázků v IE.

Flashové prezentace či video ukázky

Wink 2.0 – freeware
Když se řekne Flash, potom si většina z vás toto slovo nejspíše spojí s internetem. Projekty v něm vytvořené jsou rozmanité a obsahují interaktivní obsah. Lze s nimi doplňovat webové stránky o interaktivitu, vytvářet multimediální inzerci, ale také vyrábět instruktážní média, prezentace, hry či dokonce přehrávat videa. Tento produkt je s flashem velmi úzce spojen.

Během chvilky s ním vytvoříte návody či prezentace dle vašich představ. Ty jsou animované a přehratelné v zařízení podporující Flash (nejen v PC, ale třeba i v mobilu atd.). Své uplatnění si tak Wink najde například při vytváření video návodů (které můžete nalézt na CD či DVD přiložených k časopisům, které se zabývají počítači). Program totiž přesně zachycuje, co se na pracovní ploše děje a data ukládá do souboru. Pokud tedy někomu potřebujete ukázat, jak vyrobit DVD s videem z dovolené, lze celý tento proces ukázat krok za krokem uložit do SWF či EXE souboru a poslat třeba elektronickou poštou. Pomocí Winku však můžete nejen snímat obrazovku, ale i vkládat již připravené obrázky, přidat komentáře ke každému kroku, pozastavit určitou část (třeba na několik sekund), vytvořit sekvenci s navigační lištou či bez ní, přidat texty atd. Možnosti jsou opravdu velké. Podobné programy stojí i stovky korun, tento je však zcela zdarma.

 • Stahujte na této adrese (3,1 MB).

  Wink

  FlexCls 1.4 – freeware
  Celosvětově se každou sekundou vytvoří neuvěřitelně obrovské množství nových údajů, a tak dokumenty, obrázky, videa, hudba a další soubory zaplavují naše počítače. Je jedno z jakého důvodu – zda chcete mít pohromadě všechna alba Madonny, či filmy s Oldřichem Novým – ale v tomto obsahu se prostě dříve či později začnete ztrácet. Některá data nepotřebujete, jsou zbytečná, či je máte dvakrát. Jiná zase musíte archivovat (především pokud podnikáte či jste studenty). Můžete se soubory probírat, ale pokud je chcete analyzovat během krátké chvilky, máme pro vás zajímavého pomocníka.

  FlexCls je program pro jedinečnou souborovou klasifikaci dat a řešení pro jejich třídění. Je schopný skenovat obrovské souborové systémy (jako jsou pevné disky atd.), obsahující milióny souborů. Nástroj dovoluje třídit soubory dle jejich typu, velikosti, posledních přístupů atd. Díky vizualizaci potom lehce najdete to, co hledáte. Výsledek si lze navíc exportovat jako HTML, Excel CSV či ASCII text. Po instalaci je k dispozici třídění podle druhu souborů (obrázky, videa apod.). Pokud však kliknete na tlačítko Add, můžete si stáhnout plug–in pro třídění dle velikosti souborů a data. Tato free verze skenuje maximálně do 1 TB kapacity anebo do 250 tisíců souborů. Placená verze toto omezení neobsahuje a má ještě několik funkcí navíc.

 • Stahujte na této adrese (3,1 MB). FlexCls


  Vista I.E CacheImage View 1.0 – freeware

  Malý a jednoduchý nástroj se skrývá v softwaru Vista I.E CacheImage View. Jak již sám název napovídá, jde o prohlížeč dat browseru Internet Explorer ve Windows Vista. Pomocí něho si můžete nechat zobrazit některé soubory, které se automaticky stáhly do počítače při brouzdání internetem.

  Internet Explorer si totiž do složky dočasných souborů umísťuje zobrazované webové stránky a soubory (například obrázky). Urychluje se tím zobrazení často navštěvovaných nebo již navštívených stránek, protože aplikace je může namísto z webu otevřít z pevného disku. Chcete–li se podívat, o jaké soubory jde, či si například vzpomenete na nějaký obrázek, který byste rádi využili a již nevíte, na které stránce se nachází, tak ho můžete najít v této složce. V ní se však špatně orientuje a proto tu je Vista I.E CacheImage View. Zobrazí všechny obrázky a vy si můžete vybrat například jen ty s koncovkou JPG, BMP, GIF, PNG či ICO. Lze je otáčet a přímo ukládat do vámi zvolené složky.

 • Stahujte na této adrese (605 KB). Vista I.E CacheImage View


  Sázkař 1.3 – freeware

  Nyní by měli zbystřit všichni, kteří sázejí či se chystají sázet. Český prográmek Sázkař totiž umožňuje vést evidenci tiketů a navíc obsahuje užitečné funkce.

  Tak například díky sure bet vyhledáte kursy, které když vsadíte v určitém poměru, tak ať dopadne zápas jakkoliv, tak byste neměli prohrát. Value betting zase slouží k sázení proti kurzu. Sázíte proti nesmyslně nízkým kurzům vypsaným sázkovou kanceláří na favorita. Základ systému value betting spočívá v tom, že si sami určíte pravděpodobnost výhry určitého týmu a postavíte ho oproti kurzu sázkové kanceláře. Nechybí ani pomůcky pro výpočet kurzů, dvojtipů či převod kurzů.

 • Stahujte na této adrese (320 KB).Sázkař


 • Nejčtenější

  „Tak mě zastřel!“ vykřikl ruský voják a zavraždil šestnáctiletého kluka

  Vražedná zbraň. Touto pistolí Stečkin APS zastřelil opilý ruský voják Rudněv v...

  „Teď v Československu platí sovětské zákony,“ řekl ruský generál vyšetřovatel Veřejné bezpečnosti, když pátrali po...

  Zabil je výbuch ruského tanku v centru Prahy. KSČ ničila životy pozůstalým

  Tanky typové řady T-54/55, ten blíž k fotografovi evidentně neschopný pohybu,...

  Zatímco na pražské Vinohradské třídě hořel a vybuchoval tank, zmatení ruští vojáci na Václavském náměstí zahájili palbu...  Tento pancíř dá tankistům pocit bezpečí a jistoty. Ale bude to stačit?

  SMART PROTech na tanku Leopard 2

  Německá firma IBD Deisenroth Engineering (IBD) představila prototyp balistické ochrany SMART PROTech pro obrněná...

  Úspěšný start. Sonda míří ke Slunci tak blízko, jako žádná předtím

  Úspěšný start rakety Delta IV Heavy 12.8.2018 v 9:31 se sondou Parker Solar...

  V neděli ráno se ke Slunci vydala unikátní sonda Parker Solar Probe. Měla by se přiblížit k naší hvězdě podstatně blíže...

  Sulfan jako lék? V lidských buňkách možná pomáhá zvrátit stárnutí

  Klíč k procesu stárnutí tkví v DNA.

  Tým vědců zkoumající jednu z příčin stárnutí oznámil úspěch, a to přímo na lidských buňkách v laboratorních podmínkách....

  Další z rubriky

  Tipy a triky pro Windows 10: přehrávejte streamovaná videa v HDR

  Tipy a triky pro Windows 10

  Aktivujte si přehrávání streamovaných videí s vysokým dynamickým rozsahem. Podíváme se i na to, kde na jednom místě...

  Co není pro každého. Jak udělat vybrané soubory neviditelnými

  Ilustrační foto - počítač

  Schovat ve Windows data tak, aby nebyla viditelná, je otázkou chvilky. Stačí vám k tomu jen správný program. Vyberte si.

  Tablet vám pomůže jednoduše sdílet soubory nebo pohodlně prohlížet PDF

  Tablet pro práci i zábavu

  Šikovný správce souborů vám ušetří čas, stejně jako aplikace pro pohodlné sdílení obsahu. Pomoci může také prohlížeč...

  Najdete na iDNES.cz